Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes W202 C180 SPORT 1994r - Klimatyzacja w Mercedes W202 C180 Nie działa

emcsi 22 Jun 2015 15:08 2667 3
 • #1
  emcsi
  Level 9  
  Dzień dobry.

  Mam poważny problem z klimą w/w samochodzie.
  Byłem u kilku mechaników autoklimatyzatorów, byłem w autoryzowanych serwisach jak i u tzw znachorów i nie potrafią sobie z tym poradzić.

  Sprawa wygląda mniej więcej tak jadę do klimatyzatora bo nie działa klima. Diagnoza- brak czynnika, sprawdzenie szczelności fachowiec bije 17-20 bar wszystko szczelne, nabija freon, kasuje, wsio działa, ale przez dwa dni góra tydzień potem sytuacja się powtarza kilkakrotnie.
  Dopiero ostatnio u znajomego początkującego co się zaczyna tym zajmować zauważyliśmy ze kiedy bijemy azot do sprawdzenia 17 bar to trzyma, ale kiedy nabijemy mniej bo do 15 bar to wtedy widać w oczach jak ucieka "gdzieś" bo za nic w świecie nie możemy znaleźć punktu w którym jest przeciek.  Znajomy się poddał, inni znachorzy chcą mi dobijać co tydzień gaz oczywiście nie za darmo, a w znanych autoryzowanych radomskich serwisach proponują wymianę wszystkiego tak na wszelki wypadek to wtedy może pomoże.

  Więc tu moje pytanie czy ktoś miał podobny przypadek lub ma pomysł gdzie może znajdować się usterka, lub poleci mi w Radomiu lub bliskich okolicach kogoś kto naprawdę się na tym zna i pomyśli nad tym a nie obchodzi go tylko przerzut taśmowy.

  Z góry odpowiadam że barwnik UV był nabijany 2 albo nawet 3 razy u dwóch różnych i nie widać za jego pomocą wycieku. także parownik był odpinany i osobno sprawdzany i trzyma ciśnienie.

  Czekam na wszelkie sugestie i z góry dziękuje zainteresowanym. Pozdrawiam
 • #2
  emcsi
  Level 9  
  Nikt nie ma żadnych pomysłów?

  Ostatnio słyszałem ze w sprężarce za uszczelniaczem jest jeszcze coś w rodzaju sznura który również uszczelnia wałek czy to prawda?
 • #3
  Javoreczek
  Level 22  
  emcsi wrote:
  Nikt nie ma żadnych pomysłów?


  A co tu można mieć za pomysł, trzeba szukać, gdzie ucieka, a przez internet to się raczej nie uda.

  emcsi wrote:
  Ostatnio słyszałem ze w sprężarce za uszczelniaczem jest jeszcze coś w rodzaju sznura który również uszczelnia wałek czy to prawda?


  emcsi wrote:
  Z góry odpowiadam że barwnik UV był nabijany 2 albo nawet 3 razy


  Jak by uciekało ze sprężarki, to ślady barwnika by było widać. Jeśli nie możecie ich zlokalizować, to może jednak parownik, albo gdzieś jego podłączenie puszcza.
 • #4
  emcsi
  Level 9  
  Niby tak, ale zastanawiające jest ze jak nabijemy większe ciśnienie to trzyma ciśnienie nawet przez całą noc nie spadnie nawet o 0,1 bara a jak tylko jest poniżej 17 bar to ok 1 bar na 30 min spada.
  Jeszcze jutro ze znajomym powalczę z tym może tym razem się uda coś zlokalizować.