Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia - Trzy różne proste Nokie i kłopotliwe baterie.

kuferekczasu 22 Jun 2015 15:14 1437 15
    kuferekczasu
    Level 31  
    Prosiłbym o rozwiązanie mojej zagadki, zanim zrobię sobie bałagan,

Są trzy Nokie:

1) Nokia 1616-2 - bateria BL-5C 1020mAh zamiennik
    2) Nokia 1600 - bateria BL-5CA oryginalna
    3) Nokia 2330c-2 - bateria MEPT-3100N 1250mAh

Bateria z (3) byłą wcześniej w (1) a ta Nokia (1) długo leżała w szufladzie.

(1) dostała ów zamiennik, który na telefonie (3) miał objaw że przy próbie mocniejszego korzystania restartował się. Gdy włożyłem zamiennik z opisu do (1) telefon działał długo ale rozładowywał się przy wskazaniu baterii około 20 procent.

Teraz żadna bateria ze stawki mimo że naładowana nie pokazuje na full w (1) i przy próbie połączenia telefon się restartuje. Próbowałem reset przez menu ale nie zrestartował się po tej próbie mimo że reset się zrobił.

Dodam że feralna bateria zamiennik z (1) musi być ładowana z telefonu (2). Natomiast ani (1) ani (3) nie może być ładowana z ładowarki o podobnym wtyku, w tym że w drugim przypadku być może wejście może być już padnięte.

Co zrobić z tym fantem, czy ta bateria która nie ubiła lepszego telefonu ubiła ten słabszy? Da się tą Nokię (1) reanimowąć na tyle abyd okupić do niej lepszy zamiennik i działała dalej?
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Do nokia 1616 aby wgrać nowy soft a czytając co piszesz na to wychodzi to potrzebny jest box a więc wizyta w serwisie.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Warte to zachodu ile w serwisie powinni za to chcieć?

Co popsuło ten telefon? Bo na tej lipnej baterii Nokia 2330 tez tak miała a nowszy i bardziej prądożerny, a jednak się nie popsuła?

Czy to tylko z powodu softu czy ta bateria zainicjowała w 1616 awarię?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Cena za usługę wgrania softu jest różna i trzeba pytać w lokalnym serwisie, czy bateria mogła uszkodzić soft, raczej nie.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Ale ta usterka została wywołana tylko przez ten zamiennik, na innym telefonie gdy chciałem uruchomić Internet ona robiła dokładnie to samo - restartował się - a nie musiałem wgrywać softu bo... włożyłem inną baterię.

Czy tu może tez chodzić o jakiś nadmierny pobór energii, czemu te zamienniki Nokii sa takie słabe?

No 20 PLN to chyba już za dużo na taki stary telefon, a oni za śrubki nie bawią się w to.

Czy jest jakiś naprawdę solidny telefon dla seniora do 100 PLN, który niekoniecznie ma dopisek "dla seniora" a ma duże przyciski etc.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    kuferekczasu wrote:
    Czy jest jakiś naprawdę solidny telefon dla seniora do 100 PLN, który niekoniecznie ma dopisek "dla seniora" a ma duże przyciski etc.

Nokia 100
    nemo333
    Level 30  
    BL-5C i BL-5CA nie są zamienne między sobą, występują problemy z ich ładowaniem w innych urządzeniach (komunikat Nie ładuję w telefonach które jej nie obsługują)
    W dodatku piszesz że masz baterię zamiennik, MEPT-3100N to też jest jakieś dziadostwo (bateria z MyPhone?) więc skoro masz problemy z nimi to załatw sprawną baterię i dopiero sprawdzaj czy telefon działa poprawnie.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Nie działa tylko 1616. Natomiast tamte baterie są ładowane i działają tydzień) na tamtych dwóch telefonach.

nemo333 wrote:
    BL-5C i BL-5CA nie są zamienne między sobą

BL-5CB jakby co tej to dopiero nie można załadować.

tino2003 wrote:
    Nokia 100

A cos jeszcze z dużymi klawiszami?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    kuferekczasu wrote:
    cos jeszcze z dużymi klawiszami?

Alcatel 2005
    kuferekczasu
    Level 31  
    Ta Nokia 100 już lepsza. Mi chodzi o taki przyciski na duże palce jak w maxconn, ale nie znalazłęm w cenie do 100 PLN lepszej firmy z takimi kulfonami. Dzięki.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    To jeszcze nokia 106, ale nokia 100 w zupełności daje radę wśród starszych osób.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Oj, Nokia 1600 z tematu wpadła mi nad rzeką do wody. Szybko wyjąłem rzeka czysta, wyjąłem baterię, nic nie włączałem do powrotu do domu a także teraz.
    Co z tym dalej robić? Baterii nie sprawdzałem, może ją odzyskam?

Telefon wpadł chyba jak był włączony, ale nie mam pewności może był wyłączony.
    kuferekczasu
    Level 31  
    Nowy telefon dla seniora, oryginalna bateria. Czasami wyłącza się zaraz po połączeniu, jaka to przyczyna, powiedzcie mi? Czy coś się psuje już?
    tino2003
    Admin of GSM Group
    kuferekczasu wrote:
    Nowy telefon dla seniora,
    Marka, model, firma?
    kuferekczasu wrote:
    Czy coś się psuje już?
    Jak kupiłeś jakiegoś chińczyka to bardzo możliwe. :D
    kuferekczasu
    Level 31  
    MaxCom MM161BB

Pasuje tam bateria od Nokii, a tutaj oryginalna ma bodajże 700mAh. Zamiennik do Nokii 1200mAh nie chciał działać albo przypadkowo nie chciał w tej sytuacji tylko.

Dodano po 6 [minuty]:

Edit: Albo to babcia tak broi przy telefonie że rozłącza :) Tak czy inaczej będę raportował jeśli to będzie nagminne.
    Czy telefony MaxCom to rónież chiński wynalazek?
    nemo333
    Level 30  
    Maxcomm to chińczyk z logiem "zaufanego producenta". Różne szajsy i wadliwe sztuki się trafiają, jak masz możliwość to reklamuj, pewnie wymienią na inną sztukę.