Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rapoo 8200 mysz - "Panoramiczne" sterowanie myszą (kursorem)

22 Jun 2015 15:23 435 4
  • Level 7  
    Witam
    Pierwszy raz się spotykam z takim sterowaniem polegającym na nieproporcjonalnym przesuwaniu kursora w poziomie w stosunku do pionu. Mam inne klawiatury + myszki i w każdej ruch ręki z myszką góra-dół odpowiada dokładnie takiemu samemu ruchowi prawo-lewo (droga kursora po ekranie jest taka sama) w przypadku RAPOO jest inaczej. Znacznie dłuższy ruch należy wykonać myszką góra-dół niż na boki. Jest to debilna i niekomfortowa praca. Jakiś pseudo ergonomiczny trend dostosowany do monitorów? Mam zainstalowane sterowniki producenta w których nie ma możliwości zmiany tego sterowania. Milion przycisków ale nie sterowanie myszą. Ktoś ma podobne doświadczenie? Jakieś pomysły?

Zestawu nie mogłem oddać na odstąpienie od umowy bo kupiłem na firmę. Wysłałem na gwarancję to sklep "brzoskwinie" przysłał mi od razu nowy model.
  • Level 18  
    Zakładam, że proporcje ekranu wynoszą 16:9. Zwykle to jest ta przy panoramicznych monitorach.
    Jaką masz obecnie rozdzielczość ekranu?
    Nigdy nie słyszałem o regulowaniu prędkości poziomu i pionu. Sterowniki myszy są "głęboko pod systemem schowane".
  • Level 7  
    Monitor 16:9, 23"
    Rozdzielczość 1920 x 1080
    Win 7 Pro

Mam zwykły zestaw bezprzewodowy Tracer i czuję wyraźną różnicę.
    Pytałem jednego znajomego "informatyka" o to zjawisko... mówił że trafił kiedyś na taki system sterowania przy zakupie - od razu odstąpił od umowy
  • Level 18  
    Na innym komputerze jest OK?
    Jeżeli nie to znaczy, że ta mysz jest uszkodzona.
  • Level 7  
    Potestowałem ją trochę. Ciekawe wnioski...
    Mysz posiada 2 spore ślizgacze od prawej do lewej (ruch myszy) w związku z tym tarcie jest tu mniejsze niż góra-dół. Potwierdzają to punktowe ślizgacze... przynajmniej odczułem poprawę