Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Faac D600 i Nice RO500, pytanie o sterowanie.

KarolNowySacz 22 Cze 2015 15:49 696 8
  • #1 22 Cze 2015 15:49
    KarolNowySacz
    Poziom 5  

Czesc, jestem tu nowy i jezeli robie cos zle to z gory przepraszam.

Chcialem sie zapytać czy mozliwe jest aby jednym pilotem obsługiwać dwa automaty tak jak w temacie; Faac D600 i Nice RO500.
    Teraz mam po dwa dwukanałowego piloty do każdego napędu (Faac- garaż, Nice- brama wjazdowa), a chcialbym np. obsługiwać oba automaty z nadajnika dwukanałowego Nice.

Czy jest to mozliwe i co trzeba zrobic?

(szukałem podobnego tematu, nie znalazłem, ew. prosze o przekierowanie)
    Z gory dziekuje za pomoc.

0 8
  • #4 22 Cze 2015 21:51
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Cytat:
    Co to znaczy zgodny z systemem twoich pilotów?

O rany - i Nice i Faac mają po kilka typów dróg radiowych (i pomimo że prawie wszystkie są na 433,92 MHz to nie są ze sobą zgodne - nawet w obrębie jednej firmy, brak kompatybilności dotyczy zresztą radyjek wszystkich producentów), daj fotki twoich pilotów to napiszę ci co to. Jeśli chcesz pozostać np przy Nice - dokupujesz odbiornik zgodny z twoimi pilotami Nice i podpinasz do Faaca - niekoniecznie drogi firmowy, firma Proxima produkuje zamienniki odbiorników po120zł większości popularnych marek.

PS -to co znalazłeś to - po pierwsze - odbiornik wpinalny pasujący do płytki większości central FAAC - ale AKURAT NIE D600; a po drugie - radyjko jest systemu firmy Eldrim (czyli podwykonawca np Wiśniowskiego). Po co masz do swoich pilotów dokładać jeszcze dodatkowe?

0
  • #5 22 Cze 2015 22:26
    KarolNowySacz
    Poziom 5  

Fotki pilotów.
    Faac D600 i Nice RO500, pytanie o sterowanie.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Cze 2015 10:05
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Lewy to Faac Fix, prawy - Nice Flor. Jak chcesz sterować Nicem - dokupujesz odbiornik Proxima NMx dedykowany pod Flor ( oryginalny odbiornik Nice jest drogi i do tego wymaga płytki przekaźnikowej za kolejne parę złotych...) i podpinasz pod Faaca.

1
  • #7 23 Cze 2015 11:16
    KarolNowySacz
    Poziom 5  

Dziekuje za pomoc.

Jezeli dobrze temat obczajilem to mógłbym kupic ew. tez dwa 1-kanałowy radioodbiornik eL3V5Q do każdego automatu i zmienić piloty na nowe, ale pewnie Twoja propozycja tańsza.
    Zastanawiam sie jezeli zostanę na pilotach nice to jakie moge w przyszłości dokupywać, wszystkie z firmy nice? Myslalem o kupnie takiego z zamykanymi przyciskami.

0
  • #8 23 Cze 2015 11:38
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

KarolNowySacz napisał:
    Zastanawiam sie jezeli zostanę na pilotach nice to jakie moge w przyszłości dokupywać, wszystkie z firmy nice?

Kolego na te pytanie padła już jednoznaczna odpowiedź wcześniej. Może, jeżeli ktoś nam poświecił swój czas wypadało by przeczytać to co napisał.

Pozdrawiam

kotbury napisał:
    O rany - i Nice i Faac mają po kilka typów dróg radiowych (i pomimo że prawie wszystkie są na 433,92 MHz to nie są ze sobą zgodne - nawet w obrębie jednej firmy, brak kompatybilności dotyczy zresztą radyjek wszystkich producentów)

0
  • #9 23 Cze 2015 12:11
    KarolNowySacz
    Poziom 5  

Czytac ze zrozumieniem umiem, oczywiscie chodzilo mi o piloty w obrębie drogi radiowej nice flor...
    Dziekuje za pomoc koledze "kotbury"
    Temat jak dla mnie wyczerpany.

0