Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa do studni, do podlewania ogrodu. Którą wybrać?

ither 22 Jun 2015 17:57 7854 5
    ither
    Level 2  
    Witam
    Opiszę to najlepiej jak umiem, potrzebuje pompy do studni kręgowej, lustro wody znajduje sie na poziomie 6 metrów. Pompa bedzie wykorzystywana do podlewania ogródka, nic wielkiego kilka grządek i troche kwiatów. Najlepiej jakby cena nie przekraczala 200 zł, mysle ze to wystarczajacy budzet do pompy dla najprostszych zastosowan?. Co polecacie? No i jaki wąż do tego?.
    ither
    Level 2  
    Czy duzego ciśnienia?, nie wiem, takie aby starczylo do podlania ogrodu, nie musi sie z tego lac jak z Niagary, ale tez zeby nie bylo za słabo, nie jestem w stanie określic bo kompletnie sie na tym nie znam. Rozumiem ze ta pompe umieszcza sie w jakims wiadrze? Czy wpuszcza sie ją na "goło" do wody?. No i co z wężem jaki bedzie do tego dobry?. I czy ew sa jakies inne w których mozna wybierac?
    ToJestNick
    Level 31  
    Wpuszcza się ją goło do wody :) Przynajmniej ja ją tak miałem. Wąż do niej to zwykły ogrodowy :) U mnie służyła do podlewania ogródka jakieś 50 metrów od studni, wodę ciągnęła z 5-6metrów głębokości i działała prawie 5 lat, uszkodzeniu uległa w wyniku zerwania się sznurka i uderzenia o kamień.
    Ciśnienie jakie dawała nie było może tak silne jak z kranu, ale do podlewania idealne :)

Jak chcesz to możesz zainwestować w większą pompę, z pływakiem, służącą do pompowania wody brudnej :) Dzięki temu będziesz miał większą wydajność, ale i więcej wydasz pieniędzy co według mnie mija się z celem.
    sobiepanmirek
    Conditionally unlocked
    Koledzy można prosić o uzupełnienie nie chciałem zakładać niepotrzebnie nowego tematu skoro mam bardzo podobną sprawę-czyli:woda brana z beczek 1000l na deszczówkę i podobnie odległość od tego miejsca ok 40-60m i podlewanie z "ręki" wężem i pistoletem.Jaka pompa ale z wyłącznikiem aby sama się załączała i wyłączała gdy jestem na końcu węża,aby nie gonić tam i spowrotem.Jeżeli powyższa pompa"ruska"głębinówka dalaej i dla mnie jest dobrym pomysłem jak zrobić takie samo włączanie i wyłącznie się pompy gdy spadnie i wzrośnie ciśnienie?.
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Wystarczy do pompy membranowej podłączyć np. sterownik Brio SK-13.