Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIGITEX DCT2/8 - zablokowane linie miejskie

23 Cze 2015 00:36 516 2
  • Poziom 12  
    Witam,

Najprawdopodobniej w czasie programowania został wybrany kod, który zablokował wyjście z telefonów wewnętrznych na miasto. Teraz niezależnie od ustawienia, czy telefon automatycznie ma się łączyć z centralą miejską, czy też po wybraniu zera, słychać komunikat "proszę czekać będzie rozmowa". Centrala programowana trochę na ślepo, dysponuję bowiem tylko strzępkiem oryginalnej instrukcji. Nim się nie zabrałem za programowanie akurat wyjście "na miasto" działało dobrze, chciałem pozmieniać tylko uprawnienia użytkowników. Program dosowy do programowania raz działa, a raz nie, więc go nie używam i wszystko programowałem z poziomu aparatu. Jeśli to będzie pomocne, na wyświetlaczu obok stanów poszczególnych linii wyświetlił się krzyżyk.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co to za szatański kod wystukałem ?
  • Poziom 12  
    Cześć,

W oryginalnej instrukcji od DCT 2/8 kod resetowania to 5-82--. Próbowałem ten 5-82--189--, ale niestety rezultatu brak. Mam wrażenie że centralka w ogólegl nie reaguje na wpisywanie tych kodów.

Dopóki nie zepsułem centralki, linie miejskie działały bez zarzutu, a gdy linia miejska była odłączona przy próbie połączenia na wyświetlaczu pokazywał się napis "sprawdź linię miejską". Teraz cokolwiek by nie było na wejściu linii miejskiej, przy próbie połączenia zawsze jest komunikat "proszę czekać będzie rozmowa".