Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNIDEN pc68XL - Szukam dobrego / bardzo dobrego specjalisty od napraw CB

spidi347 23 Jun 2015 10:30 909 1
    spidi347
    Level 11  
    Witam,
    Pisałem już kiedyś w innym temacie o tym radiu, znacznie spadła mu czułość odbierania, aż przestało odbierać cokolwiek. Ostatnio w związku ze zmianami dotyczącymi przepisów ruchu drogowego itp musiałem powrócić do tematu. Radio trafiło do jednego specjalisty, ten sobie nie poradził, wysłał radio gdzieś do Tych. Po dwóch miesiącach radio wróciło do mnie. W miedzyczasie dostałem od kolegi CB President EMPEROR Ninja czy jakoś tak. Założyłem nową antene Sirio as-100 z lokalnego sklepu, oryginał jeśli sugerować się karteczką i sprawdzeniem na stronie. Niestety do połowy sq radio buczało, poprostu sam szum na kazdym kanale, żeby go nie było sq musiał być na 3/4. Myślałem że to problem anteny, wymieniłem na inną - to samo. Przyszło moje radio, podłączone - działa. Nie ma szumu, był tylko do 1/5 sq gdzieś czyli norma. Odbierało całkiem daleko, ale sygnał taki jakiejś średniej jakości. Wcześniej słuchanie tego radia to była przyjemność, teraz to wsłuchiwanie się żeby coś usłyszeć. I tak działało ze 3 dni, dzisiaj rano przez 10 min odbierało, później znowu cisza. Nie wiem jak będzie w drodze powrotnej, ale już teraz szukam dobrego specjalisty, który będzie w stanie mi to radio naprawić, bo nie chcę innego. Gdzie mogę się udać ? Czy jest ktoś na forum kto potrafił by się tematem zająć ? Dodam, że jak radio nie działo, to nie dział ten analogowy wskaźnik mocy sygnału, zanim wysłałem radio działał przynajmniej po naciśnięciu PTT, bo radio nadawało dobrze. Teraz po powrocie radio działało, ale wskaźnik wcale się nie ruszał.

A przy okazji, to czemu ten Emperor tak buczał z tą anteną ? To samo było w podłożonym na chwile presidentem Harry III lub IV, nie pamiętam. A uniden super, kiedyś z tą anteną śmigałem 4lata bez problemu, aż do awarii radia.
    mosfet2sk
    Level 12  
    Cześć.
    Zacznij od podłączenia sztucznego obciążenia i sprawdź czy moc nadajnika jest 4Waty.