Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikme - bezprzewodowy mikrofon Bluetooth z przetwornikiem 24/96 (Kickstarter)

pseven 23 Cze 2015 10:54 1224 0
 • Mikme - bezprzewodowy mikrofon Bluetooth z przetwornikiem 24/96 (Kickstarter)Austriacki inżynier Philipp Sonnleitner rozpoczął, za pośrednictwem serwisu Indiegogo, gromadzenie funduszy na realizację projektu o nazwie Mikme.

  Mikme to pierwszy na świecie, stworzony z myślą o współpracy z urządzeniami przenośnymi, takimi jak telefony typu smartphone i komputery typu tablet, bezprzewodowy mikrofon.

  Akcesorium z urządzeniem głównym może łączyć się bezprzewodowo za pośrednictwem interfejsu Bluetooth 2.1 lub przewodowo za pośrednictwem interfejsu USB. Oprócz tego istnieje możliwość przewodowego połączenia analogowego z użyciem gniazda jack 3,5mm.

  W konstrukcji urządzenia wykorzystano mikrofon pojemnościowy z napylaną złotem membraną o średnicy 1 cala i przetwornik analogowy-cyfrowy o rozdzielczości 24 bitów i częstotliwości próbkowania 96kHz. Wśród podstawowych cech mikrofonu wymienić można: pasmo przenoszenia - od 20 Hz do 20kHz, czułość - 18 mV/Pa, stosunek sygnału do szumu - 78 dBA, maksymalne natężenie dźwięku - 145 dB.

  Mikme może pełnić rolę samodzielnego rejestratora. Urządzenie posiada wbudowane 8GB pamięci eMMC (Flash), które według producenta pozwalają na rejestrację i przechowanie do 180 godzin materiału w postaci skompresowanej i do 16 godzin materiału w postaci nieskompresowanej. Wbudowany akumulator, po pełnym naładowaniu umożliwia, według producenta, do 7 godzin pracy.

  Wymiary i waga mikrofonu wynoszą odpowiednio około: 70 x 70 x 35 mm i 200 gramów. Obudowa mikrofonu pozwala na mocowanie na statywie.

  Więcej na temat Mikme dowiedzieć można się ze strony: http://www.mikme.com/.

  Sugerowana cena detaliczna ani planowana data wprowadzenia do sprzedaży w chwili pisania artykułu nie były znane.

  Lampę jako pierwsze otrzymają osoby, które przed 18 lipca 2015 roku lub do wyczerpania zapasów wesprą projekt kwotą w wysokości 179 dolarów amerykańskich (ok. 660 zł).

  Źródło:
  http://liliputing.com/2015/06/mikme-is-a-blue...ecorder-for-phone-tablet-pc-crowdfunding.html
  http://www.mikme.com/
  https://www.indiegogo.com/projects/mikm

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  pseven
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej.
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  pseven napisał 8660 postów o ocenie 1743, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.