Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Rx-v577, Panasonic 640e - brak dźwięku, brak obrazu

verith 23 Cze 2015 12:53 519 2
  • #1 23 Cze 2015 12:53
    verith
    Poziom 4  

Niedawno kupiłem Yamaha Rx-v577 oraz Panasonic Tx-48as640e. Używam ich w parze, lub dodatkowo z laptopem.
    Po wielu kombinacjach udało się sprawić, że wszystko działało. Niestety - bardzo niestabilnie. Czasem, np po wyłączeniu ampli, dźwięk przestaje działać i trzeba się napocić strasznie - trochę wręcz w ciemno - żeby jakoś go przywrócić. Czasem znów obraz nie przechodzi. Nawet nie wiem za bardzo od czego to zależy. Czasem z laptopa dzięk gra, ale z TV już nie. Teraz na przykład nie mogę przywrócić obrazu ani dźwięku, nie pomaga resetowanie wtyczką, które czasem wcześniej pomagało. Połączenia wyglądają tak:

TV port HDMI2 z ARC <-----HDMI----> AMPLI port HDMI OUT
    AMPLI port HDMI 3 <-----HDMI---- Laptop

Oczywiście w TV ustawione input na AV->HDMI2(ARC), w Ampli HDMI3 z laptopem lub AV4 (fabryczne ustawienie dla HDMI OUT) bez laptopa.
    Sterowanie ARC włączone.

Z innych dziwnych rzeczy: po optycznym ani razu mi się dzwięku na ampli nie udało uzyskać, jedynie na HDMI ARC.
    Ustawienia obrazu na TV sobie lubią szaleć: raz mam wszystkie opcje, raz tylko część opcji. Ale to już może być całkiem osobna kwestia.

Jakieś nakierowanie co robić?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 23 Cze 2015 13:21
    romeok01
    Poziom 35  

Co robić?

Weź instrukcję obsługi i zacznij czytać, bo w tym amplitunerze jest wiele ustawień.

Jak ją przeczytasz najlepiej parę razy dowiesz się wiele ciekawych rzeczy.

0
  • #3 23 Cze 2015 13:58
    verith
    Poziom 4  

romeok01 napisał:
    Co robić?

Weź instrukcję obsługi i zacznij czytać, bo w tym amplitunerze jest wiele ustawień.

Jak ją przeczytasz najlepiej parę razy dowiesz się wiele ciekawych rzeczy.

Gdyby instrukcja pomogła to bym nie pytał tutaj.

0