Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Toyota Avensis 07 2.0D4D 126KM - Biały dym przy starcie i przy przyśpieszaniu

23 Cze 2015 13:47 6303 4
  • Poziom 7  
    Witam,Mam problem ze swoją Avensis a mianowicie mecze sie z porannym kopceniem na biało,po odpaleniu auto zazwyczaj jak kopci to przez kilka minut i przestaje .
    Auto odpala od strzała. Ostatnio też zauważyłem w lusterku dym podczas jazdy pod górkę.

Silnik 1CDFTV z przebiegiem 272 Tyś km , Auto przy przebiegu 165 Tyś km miał w serwisie wymianę silnika (nie wiem jaki był powód) . 7 tys km temu robiłem oleje i filtry.
    Nie zauważyłem ubytku Oleju czy płynu chłodniczego a jedynie Ropy spalanie: min 7,5L , 8,5L w trybie mieszanym. A czytałem ze niektóre schodzą do 5L
  • Poziom 30  
    126 koni ma silnik 1ADFTV. Układ wtryskowy do sprawdzenia.
  • Poziom 7  
    a nie no tak , 1CDFTV ma Corolla ... w serwisie powiedziano mi ze wtryski pracują w porządku,ze przy nich nic nie dymi (też zauważyłem ze przestało dymić po użyciu dodatku Castrol do czyszczenia wtryskiwaczy) ale przejechali sie z komputerem i wymusili przepalenie Filtra DPF i z automatu spalanie spadło min 5,3 a średnie 6,5L ... Dali mi jeszcze w razie dymienia środek Toyoty do przeczyszczenia układu paliwowego i jak nic sie nie zmieni (tz,dym powróci) mam wrócić za miesiąc
  • Poziom 7  
    Ato zaczęło mi intensywnie dymić podczas jazdy pod strome górki
  • Poziom 7  
    wymieniłem DPF