Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peiying PY9907 - jaki pilot kierownicy?

woia1602 23 Cze 2015 13:48 714 2
  • #1 23 Cze 2015 13:48
    woia1602
    Poziom 15  

Witam.
    Chcę podłączyć pod radio jakiś pilot przy kierownicy. Radio które posiadam, to Peiying PY9907 i wiem, że potrzebuję pilot analogowy. Próbowałem przerabiać fabryczne od Scenica i Laguny po lifcie, bez efektu. Wiem, że pilot jest podłączany inaczej jeżeli funkcje są poniżej 12kohm i powyżej tej wartości.
    Dokładnie można poczytać tutaj
    http://www.peiying.pl/sites/default/files/peiying/manual/py9908/py9908_de_en_pl_ro.pdf
    Strona 55 żeby nie szukać.
    Myślałem nad pilotem Sony RM-X2S lub coś z tej serii.
    Pytanie, czy ktoś ma pojęcie o tym i umie doradzić. Łącznie z tym, że nie rozumiem do końca schematu podłączenia a producent radia nie potrafi opisać, jak to dokładnie podłączyć.

0 2
  • #2 25 Cze 2015 14:58
    djlj24
    Spec od car audio

Jak podłączasz pilota od Sony to masz wysoką rezystancję (tu użyli impedancja ale pilot jest rezystancyjny). Teraz tylko przelotka z małego jacka - styk bliżej obudowy do jednego złącza a styk na końcu małego jacka do drugiego złącza (zależy czy diagram 1 czy diagram 2, w zasadzie jak pilot nie jest połączony z masą to są równoznaczne). A potem przyuczasz funkcje z menu - nie przyuczysz PRESET+ i PRESET- do szukania na pilocie Sony ze względu na specyfikę rozwiązania tych klawiszy, musisz użyć innych klawiszy.
    A może pilot od Forda byłby najmniej kłopotliwy i też mocowany jest do kolumny kierownicy.

0
  • #3 25 Cze 2015 22:00
    woia1602
    Poziom 15  

pilot może być od czego byle nie dało się przełączyć. Radio ustawia samo przyciski. W sensie jest każda funkcja i wybieram w radio co chce i w pilocie wciskam ten przycisk i tak programuje. kable mam gołe 2 do pilota. Diagramów całkowicie nie rozumiem... z resztą jakbym umiał to pewnie już bym to dawno miał w aucie pilot. Jeżeli od forda okaże się w normalnej cenie to zakupie i postaram się to uruchomić:)
    Dzięki za zainteresowanie bo już od 2 lat pisze różne tematy o pilocie pod to radio i nigdy nikt nic nie odpisał:)

0