Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak dzwieku po podlaczeniu glosnikow do telewizora 48h6400

scripto 23 Cze 2015 15:39 3531 29
  • #1 23 Cze 2015 15:39
    scripto
    Poziom 5  

Witam,
    To mój pierwszy post na stronie wiec proszę o wyrozumiałość , próbowałem znaleźć odpowiedz niestety z mizernym skutkiem.

Mam tv samsung 48h6400 i próbuje podpiąć do niego moje kino domowe DVD philips 5.1. Niestety po podłączeniu na wyjście audio out (czincze) nie ma żadnego dźwięku.
    Ustawienia sa zmienione na wyjście audio i mimo to nic nie działa. Philips niestety nie posiada wycia optycznego wiec kopiłem adapter czincze -optical ale i to nie pomogło. W ustawieniach jedyne dostępne opcje głośników to tv, audio out, a odbiornik i multiroom niestety nie jest aktywny. Może ktoś wie jak aktywować odbiornik w ustawieniach możne to było by rozwiązaniem na moje problemy
    Dzięki

1 29
  • Pomocny post
    #2 23 Cze 2015 16:19
    romeok01
    Poziom 35  

W tym telewizorze nie wyjścia audio na chinch, to jest wejście AV Component In + Audio.

Z analogowych wyjść jest tylko wyjście na słuchawki.

Jaki ten konwenter audio kupiłeś?

1
  • Pomocny post
    #4 24 Cze 2015 06:42
    romeok01
    Poziom 35  

Nie to nie jest wyjście audio, tylko wejście audio dla sygnału component.

W nowych telewizorach jest już tylko optyczne cyfrowe wyjście audio.

Trzeba rozróżnić cyfrowe wyjścia/wejścia audio od analogowych.

Cyfrowe mogą być:
    1) coaxial - elektryczne na 1 chinch lub
    2) toslink -optical - światłowodowe

Ten Twój konwenter zamienia cyfrowe coaxial elektryczne na cyfrowe optyczne.

Z analogowych wyjść audio masz wyjście na słuchawki na jack, ewentualnie można sprawdzić czy dźwięk wychodzi w gnieździe scart.

1
  • #5 24 Cze 2015 08:59
    grubs
    Poziom 32  

Póki co to wróżenie z fusów bo nie podałeś modelu kina.
    Jeżeli kino ma cyfrowe wejście coaxial to i tak konwerter powinien być "w drugą stronę" czyli optical in - coaxial out.

0
  • #6 24 Cze 2015 09:09
    scripto
    Poziom 5  

Kino domowe to Philips hts3520.Czyli jeśli zamienie adapter w druga strone to powinno działać? W sumie nie pomyślałem o tym kupując poprosiłem o adapter z chinch na optyczne, a nie odwrotnie.

0
  • Pomocny post
    #7 24 Cze 2015 10:25
    grubs
    Poziom 32  

A więc tak.
    Konwerter tego typu i w drugą stronę nie nada się.
    Najprostsze rozwiązanie podał kolega romeok01 czyli połączenie wyjścia słuchawkowego z gniazdem aux in w kinie kablem mini jack-2xchinch. Jednak spowoduje to odłączenie głośników TV i ich włączenie wymaga każdorazowego wyciągnięcia kabla z gniazda. To jest najtańsze rozwiązanie.

Druga opcja to zakup konwertera optical in- audio out droższa ale głośniki TV lub kino można uruchamiać z pilota. ( Możliwe że będzie lepszy dźwięk w stosunku do użycia wyjścia słuchawkowego).

Inne opcje zależą od tego jak będzie TV używany :
    Czyli co jest źródłem sygnału - wew tuner TV (antena) czy dodatkowy dekoder
    Czy zamierzasz korzystać ze smart TV i pendrive lub zewnętrznego dysku.
    Czy podłączasz inne urządzenia do TV (konsola, komputer etc)

Po odpowiedzi na te pytanie i wybrania dla których z tych opcji chcesz aby dźwięk był odtwarzany w kinie można spróbować innych konfiguracji podłączeń.
    Od razu nadmieniam że modele dodatkowych sprzętów należy podać.

1
  • #8 24 Cze 2015 11:33
    scripto
    Poziom 5  

Tv będzie służył do użytku typowo domowego (dekoder Polsatu) + PS3. Wiem ze mogę podpiąć głośniki bezpośrednio do dekodera i to również działa bez zarzutu, ale rozwiązanie, którego poszukuje to podpięcie tv do kina tak zęby cokolwiek co pojawi się na tv ( ps3, dvd, dekoder) szlo zawsze przez głośniki.
    Zdając sobie sprawę z błędnego zakupu zawitałem do sklepu i wymieniłem adapter na optical in -audio out no i niby jest progres ale.. dźwięk wydobywa się tylko przez jeden głośnik i jest tak zniekształcony ze nie da rady go słuchać.
    Ustawienia zmieniłem na audio out format dźwięku to pcm (na ustawieniu DTS Neo 2:5 jest tylko buczenie w tym jednym głośniku) . Przy ustawieniu : wyjście dźwięku TV na telewizyjne mam dźwięk i w głośnikach tv i ten sam zniekształcony w jednym głośniku Philips. Może to wina ustawień.
    Głośniki działają na wyjściu słuchawkowym bo to było pierwotne podpięcie jakie zrobiłem po zakupie tv.

Dodano po 13 [minuty]:

Ok wydaje mi się ze jednak to nie wina ustawień ale wina konwertera ponieważ po podpięciu dekodera Polsatu optycznie do kina dźwięk jest mocno zniekształcony, bardzo cichy zupełnie jak po podłączeniu do telewizora, a po podpięciu dekodera prze czinche wszystko brzmi jak należny.

0
  • #9 24 Cze 2015 12:30
    romeok01
    Poziom 35  

Konwenter ma analogowe wyjścia stereo na 2 chinche?

0
  • #10 24 Cze 2015 12:35
    scripto
    Poziom 5  

Niestety nie jest to ten sam konwerter co na zdjęciu tylko z odwrotnym wejściem optical in - audio out

0
  • #11 24 Cze 2015 13:36
    grubs
    Poziom 32  

Pokaż zdjęcie tego konwertera.
    Powinien wyglądać mniej więcej tak:

Można jeszcze wykluczyć kabel optyczny podmieniając na inny. Może on jest winny.

0
  • #12 24 Cze 2015 14:01
    scripto
    Poziom 5  

No niestety nie jest nawet podobny do twojego. Taki otrzymałem w sklepie wiec go kupiłem. Podjechałem dzisiaj wymienić na odwrotne wejście wiec ten co teraz posiadam to optical in- audio out. Kabel jest "raczej dobry " bo jest to nowy kabel jeszcze nie używany. Ale jeśli taki konwerter może być rozwiązaniem na mój problem jutro podjadę i kupie jeśli będzie dostępny.

0
  • #15 25 Cze 2015 11:39
    scripto
    Poziom 5  

OK zamienilem konwerter na nowy model
    http://www.maplin.co.uk/p/digital-to-analogue-audio-converter-a14kf
    sprawa się rozwiązała wszystko gra i trąbi, tylko wydaje mi się ze on nie obsługuje głośników tylnic kina domowego, a to tak naprawdę mija się z celem bo taki sam efekt mogę mieć podłączając pod słuchawki i to bez żadnych kosztów.

0
  • Pomocny post
    #16 25 Cze 2015 12:05
    Polon_us
    Poziom 40  

scripto napisał:
    .. tylko wydaje mi się ze on nie obsługuje głośników tylnic kina domowego ...

Fakt, że nie będzie "prawdziwego" sygnału 5.1 byl wiadomy od samego początku. Tylko kino z wejściem cyfrowym audio może to zapewnić.
    Kolega skarżył się przecież na brak dźwięku TV w kinie w ogóle.

W kinie można włączyć system Dolby Pro Logic, który uruchomi pozostałe (w tym tylnie) głośniki dla sygnału stereo.

1
  • #17 25 Cze 2015 12:57
    scripto
    Poziom 5  

Zupełnie w zapomnieniu leżała moja stara karta dźwiękowa Creative sb0480, która może znacznie obniżyć koszty podłączenia kina do tv, ale niestety nie idą tylne głośniki, a gra tylko stereo zupełnie tak samo jak przez konwerter. Po dokładnym zapoznaniu się z konwerterem jest napisane ze obsługuje tylko 2 kanały co nie jest rozwiązaniem jakim ja poszukuje. Chyba pozostaje rozejrzenie się za nowym sprzętem audio z podłączeniem optycznym.
    Proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń albo o jakieś możliwe opcje jeśli takie jeszcze są. Jeśli jednak ich brak możemy zamknąć temat a ja pomyśle o nowym systemie audio.
    Mimo wszystko dzięki za dobre rady.

0
  • #18 25 Cze 2015 14:05
    grubs
    Poziom 32  

Na twoje pytanie odpowiedział już kolega Polon_us. Musisz zmienić kino chyba że sztucznie rozbijesz dźwięk stereo na wszystkie głośniki.
    Przed rozważeniem zakupu nowego kina musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego dokładnie oczekujesz bo nadmienię że nawet pomimo zakupu kina z wejściem optycznym prawdopodobnie nie uzyskasz dźwięku 5.1 łącząc wyjście optyczne TV jeżeli sygnał będzie szedł z urządzeń zewnętrznych podpiętych przez HDMI.
    Oprócz tego sam sygnał pierwotny musi być nagrany jako 5.1. co w wielu przypadkach jest rzadkością. Piszę to żebyś się nie rozczarował jak wydasz pieniądze na kino a okaże się że dźwięk ze wszystkich głośników jest tylko w sporadycznych przypadkach.

1
  • #19 25 Cze 2015 16:43
    scripto
    Poziom 5  

Dzięki bardzo za pomoc panowie! Co do zakupu sprzętu jeśli macie jakieś konkretne przykłady zestawów za nie wygórowane pieniądze ( powiedzmy do 1000zl) to tez będę wdzięczny za stosowne sugestie! Rozglądając sie za jakimiś trafiłem na zestaw LG
    http://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH6540T
    który jest w zasięgu mojego budżetu.
    Ale jeśli macie jakieś dobre kino za dobre pieniądze to piszcie będę wdzięczny.

0
  • Pomocny post
    #20 25 Cze 2015 18:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Te kino wygląda sympatycznie - mam tu na myśli parametry tego urządzenia. O wrażeniach akustycznych nie wypowiadam się, to trzeba samemu w sklepie(?) sprawdzić.

Interesujące jest, że kino ma funkcję HDMI ARC, jak również telewizor kolegi. Także konwerter nie będzie potrzebny, tylko odpowiedni kabel HDMI.
    W takim przypadku dźwięk 5.1 będzie przechodził do kina z każdego urządzenia podłączonego do telewizora. Oczywiście przy założeniu, że takowe urządzenie będzie wysyłało dźwięk 5.1

Osobiście sądzę, że relacja ceny do możliwości jest tu bardzo korzystna.

1
  • #21 25 Lis 2016 18:11
    Granitowy1
    Poziom 4  

Cześć.
    Mam bardzo podobny problem do kolegi stąd podłączam się do tematu. Telewizor z którym występuje problem to LG UH600V i wzmacniacz Denon PMA 720ae. Wszystko ładnie podłączone przez konwerter który zamieściliście na jednym ze zdjęć wyżej (optical do 2xRCA). Wszystko działa do czasu odpalenia serwisu Youtube i/lub Netflix. W momencie odpalenia jakiejkolwiek muzyki czy też filmu z głośników zaczyna lecieć jedynie jednostajny trzask momentami przełamywany innymi częstotliwościami. Podobną zależność zauważyłem podczas oglądania filmów z dysku w lepszej jakości. Te w gorszej działają jak należy. Kanały telewizyjne wybiórczo. Z góry dziękuję za pomoc !

0
  • #22 25 Lis 2016 23:52
    Polon_us
    Poziom 40  

W ustawieniach telewizora dla wyjścia optycznego proszę ustawić PCM - zamiast Dolby czy Auto.

1
  • #23 26 Lis 2016 09:08
    Granitowy1
    Poziom 4  

Serdecznie dziękuję, pomogło. Jeszcze tylko takie pytanie na koniec bo oprócz samego rozwiązania jestem również ciekaw dlaczego tak się działo ? Z góy dziękuję za odpowiedź.

0
  • #24 26 Lis 2016 11:41
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma tu nic nadzwyczajnego. Konwertery DAC (S/PDIF do 2xCINCH) wymagają na swoim wejściu cyfrowym sygnał stereo PCM.
    Jeżeli wyjście telewizora było ustawione na Auto, to w zależności od rodzaju źródła na wyjściu optycznym pojawiały się sygnały audio różnych standardów.

Ustawienie wyjścia optyczne na "sztywno" PCM powoduje, że telewizor jaki by nie otrzymał sygnał ze źródła, to na wyjście zawsze będzie podawał sygnał PCM - taka wewnętrzna konwersja w telewizorze.

A sygnał PCM to jest to, co "konwertery DAC lubią najbardziej" :)

0
  • #25 26 Lis 2016 14:21
    Granitowy1
    Poziom 4  

Raz jeszcze serdeczne dzięki za pomoc i za wyjaśnienie :) Człowiek uczy się całe życie :)

0
  • #26 26 Lis 2016 17:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Granitowy1
    Trzeba było kupić konwerter FiiO D7 - miałbyś konwersje z PCM, DD, i co tam jeszcze chcesz.

0
  • #27 27 Lis 2016 10:05
    Granitowy1
    Poziom 4  

A jest jakaś różnica pomiędzy tym który proponujesz a tym który grubs wrzucił wyżej w postaci obrazka ?

0
  • #28 27 Lis 2016 17:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Wyjaśniłem przecież.

0
  • #29 28 Lis 2016 11:34
    Granitowy1
    Poziom 4  

Wyjaśnił to polon. Ty rzuciłeś hasła laikowi i myślisz, że zrozumie ;) po złączach dla mnie jedno i drugie wygląda tak samo = robi to samo. Nie znam się na konwersji i formatach., po to przyszedłem tu z pytaniem :)

0
  • #30 28 Lis 2016 20:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Granitowy1
    Ale to google wysiadło, strona producenta tego sprzętu też nie działa?
    No i co tu jest do rozumienia - sprzęt który kupiłeś obsługuje tylko zwykłe PCM (stereo), FiiO D7 obsługuje kodowanie dźwięku DTS, DD (wielokanałowe kino domowe) - różnica jest taka, że efekt końcowy jest taki sam w sensie przekazu stereo, tylko z FiiO D7 nic nie tracisz, bo prześle on każdy zdekodowany szczegół.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo