Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak dzwieku po podlaczeniu glosnikow do telewizora 48h6400

scripto 23 Jun 2015 15:39 6855 29
 • #1
  scripto
  Level 8  
  Witam,
  To mój pierwszy post na stronie wiec proszę o wyrozumiałość , próbowałem znaleźć odpowiedz niestety z mizernym skutkiem.

  Mam tv samsung 48h6400 i próbuje podpiąć do niego moje kino domowe DVD philips 5.1. Niestety po podłączeniu na wyjście audio out (czincze) nie ma żadnego dźwięku.
  Ustawienia sa zmienione na wyjście audio i mimo to nic nie działa. Philips niestety nie posiada wycia optycznego wiec kopiłem adapter czincze -optical ale i to nie pomogło. W ustawieniach jedyne dostępne opcje głośników to tv, audio out, a odbiornik i multiroom niestety nie jest aktywny. Może ktoś wie jak aktywować odbiornik w ustawieniach możne to było by rozwiązaniem na moje problemy
  Dzięki
 • Helpful post
  #4
  romeok01
  Level 35  
  Nie to nie jest wyjście audio, tylko wejście audio dla sygnału component.

  W nowych telewizorach jest już tylko optyczne cyfrowe wyjście audio.

  Trzeba rozróżnić cyfrowe wyjścia/wejścia audio od analogowych.

  Cyfrowe mogą być:
  1) coaxial - elektryczne na 1 chinch lub
  2) toslink -optical - światłowodowe

  Ten Twój konwenter zamienia cyfrowe coaxial elektryczne na cyfrowe optyczne.

  Z analogowych wyjść audio masz wyjście na słuchawki na jack, ewentualnie można sprawdzić czy dźwięk wychodzi w gnieździe scart.
 • #5
  grubs
  Level 32  
  Póki co to wróżenie z fusów bo nie podałeś modelu kina.
  Jeżeli kino ma cyfrowe wejście coaxial to i tak konwerter powinien być "w drugą stronę" czyli optical in - coaxial out.
 • #6
  scripto
  Level 8  
  Kino domowe to Philips hts3520.Czyli jeśli zamienie adapter w druga strone to powinno działać? W sumie nie pomyślałem o tym kupując poprosiłem o adapter z chinch na optyczne, a nie odwrotnie.
 • Helpful post
  #7
  grubs
  Level 32  
  A więc tak.
  Konwerter tego typu i w drugą stronę nie nada się.
  Najprostsze rozwiązanie podał kolega romeok01 czyli połączenie wyjścia słuchawkowego z gniazdem aux in w kinie kablem mini jack-2xchinch. Jednak spowoduje to odłączenie głośników TV i ich włączenie wymaga każdorazowego wyciągnięcia kabla z gniazda. To jest najtańsze rozwiązanie.

  Druga opcja to zakup konwertera optical in- audio out droższa ale głośniki TV lub kino można uruchamiać z pilota. ( Możliwe że będzie lepszy dźwięk w stosunku do użycia wyjścia słuchawkowego).

  Inne opcje zależą od tego jak będzie TV używany :
  Czyli co jest źródłem sygnału - wew tuner TV (antena) czy dodatkowy dekoder
  Czy zamierzasz korzystać ze smart TV i pendrive lub zewnętrznego dysku.
  Czy podłączasz inne urządzenia do TV (konsola, komputer etc)

  Po odpowiedzi na te pytanie i wybrania dla których z tych opcji chcesz aby dźwięk był odtwarzany w kinie można spróbować innych konfiguracji podłączeń.
  Od razu nadmieniam że modele dodatkowych sprzętów należy podać.
 • #8
  scripto
  Level 8  
  Tv będzie służył do użytku typowo domowego (dekoder Polsatu) + PS3. Wiem ze mogę podpiąć głośniki bezpośrednio do dekodera i to również działa bez zarzutu, ale rozwiązanie, którego poszukuje to podpięcie tv do kina tak zęby cokolwiek co pojawi się na tv ( ps3, dvd, dekoder) szlo zawsze przez głośniki.
  Zdając sobie sprawę z błędnego zakupu zawitałem do sklepu i wymieniłem adapter na optical in -audio out no i niby jest progres ale.. dźwięk wydobywa się tylko przez jeden głośnik i jest tak zniekształcony ze nie da rady go słuchać.
  Ustawienia zmieniłem na audio out format dźwięku to pcm (na ustawieniu DTS Neo 2:5 jest tylko buczenie w tym jednym głośniku) . Przy ustawieniu : wyjście dźwięku TV na telewizyjne mam dźwięk i w głośnikach tv i ten sam zniekształcony w jednym głośniku Philips. Może to wina ustawień.
  Głośniki działają na wyjściu słuchawkowym bo to było pierwotne podpięcie jakie zrobiłem po zakupie tv.

  Dodano po 13 [minuty]:

  Ok wydaje mi się ze jednak to nie wina ustawień ale wina konwertera ponieważ po podpięciu dekodera Polsatu optycznie do kina dźwięk jest mocno zniekształcony, bardzo cichy zupełnie jak po podłączeniu do telewizora, a po podpięciu dekodera prze czinche wszystko brzmi jak należny.
 • #10
  scripto
  Level 8  
  Niestety nie jest to ten sam konwerter co na zdjęciu tylko z odwrotnym wejściem optical in - audio out
 • #11
  grubs
  Level 32  
  Pokaż zdjęcie tego konwertera.
  Powinien wyglądać mniej więcej tak:

  brak dzwieku po podlaczeniu glosnikow do telewizora 48h6400

  Można jeszcze wykluczyć kabel optyczny podmieniając na inny. Może on jest winny.
 • #12
  scripto
  Level 8  
  No niestety nie jest nawet podobny do twojego. Taki otrzymałem w sklepie wiec go kupiłem. Podjechałem dzisiaj wymienić na odwrotne wejście wiec ten co teraz posiadam to optical in- audio out. Kabel jest "raczej dobry " bo jest to nowy kabel jeszcze nie używany. Ale jeśli taki konwerter może być rozwiązaniem na mój problem jutro podjadę i kupie jeśli będzie dostępny.
 • #14
  Polon_us
  Level 42  
  Obydwa są OK.
 • #15
  scripto
  Level 8  
  OK zamienilem konwerter na nowy model
  http://www.maplin.co.uk/p/digital-to-analogue-audio-converter-a14kf
  sprawa się rozwiązała wszystko gra i trąbi, tylko wydaje mi się ze on nie obsługuje głośników tylnic kina domowego, a to tak naprawdę mija się z celem bo taki sam efekt mogę mieć podłączając pod słuchawki i to bez żadnych kosztów.
 • Helpful post
  #16
  Polon_us
  Level 42  
  scripto wrote:
  .. tylko wydaje mi się ze on nie obsługuje głośników tylnic kina domowego ...

  Fakt, że nie będzie "prawdziwego" sygnału 5.1 byl wiadomy od samego początku. Tylko kino z wejściem cyfrowym audio może to zapewnić.
  Kolega skarżył się przecież na brak dźwięku TV w kinie w ogóle.

  W kinie można włączyć system Dolby Pro Logic, który uruchomi pozostałe (w tym tylnie) głośniki dla sygnału stereo.
 • #17
  scripto
  Level 8  
  Zupełnie w zapomnieniu leżała moja stara karta dźwiękowa Creative sb0480, która może znacznie obniżyć koszty podłączenia kina do tv, ale niestety nie idą tylne głośniki, a gra tylko stereo zupełnie tak samo jak przez konwerter. Po dokładnym zapoznaniu się z konwerterem jest napisane ze obsługuje tylko 2 kanały co nie jest rozwiązaniem jakim ja poszukuje. Chyba pozostaje rozejrzenie się za nowym sprzętem audio z podłączeniem optycznym.
  Proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń albo o jakieś możliwe opcje jeśli takie jeszcze są. Jeśli jednak ich brak możemy zamknąć temat a ja pomyśle o nowym systemie audio.
  Mimo wszystko dzięki za dobre rady.
 • #18
  grubs
  Level 32  
  Na twoje pytanie odpowiedział już kolega Polon_us. Musisz zmienić kino chyba że sztucznie rozbijesz dźwięk stereo na wszystkie głośniki.
  Przed rozważeniem zakupu nowego kina musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czego dokładnie oczekujesz bo nadmienię że nawet pomimo zakupu kina z wejściem optycznym prawdopodobnie nie uzyskasz dźwięku 5.1 łącząc wyjście optyczne TV jeżeli sygnał będzie szedł z urządzeń zewnętrznych podpiętych przez HDMI.
  Oprócz tego sam sygnał pierwotny musi być nagrany jako 5.1. co w wielu przypadkach jest rzadkością. Piszę to żebyś się nie rozczarował jak wydasz pieniądze na kino a okaże się że dźwięk ze wszystkich głośników jest tylko w sporadycznych przypadkach.
 • #19
  scripto
  Level 8  
  Dzięki bardzo za pomoc panowie! Co do zakupu sprzętu jeśli macie jakieś konkretne przykłady zestawów za nie wygórowane pieniądze ( powiedzmy do 1000zl) to tez będę wdzięczny za stosowne sugestie! Rozglądając sie za jakimiś trafiłem na zestaw LG
  http://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-BH6540T
  który jest w zasięgu mojego budżetu.
  Ale jeśli macie jakieś dobre kino za dobre pieniądze to piszcie będę wdzięczny.
 • Helpful post
  #20
  Polon_us
  Level 42  
  Te kino wygląda sympatycznie - mam tu na myśli parametry tego urządzenia. O wrażeniach akustycznych nie wypowiadam się, to trzeba samemu w sklepie(?) sprawdzić.

  Interesujące jest, że kino ma funkcję HDMI ARC, jak również telewizor kolegi. Także konwerter nie będzie potrzebny, tylko odpowiedni kabel HDMI.
  W takim przypadku dźwięk 5.1 będzie przechodził do kina z każdego urządzenia podłączonego do telewizora. Oczywiście przy założeniu, że takowe urządzenie będzie wysyłało dźwięk 5.1

  Osobiście sądzę, że relacja ceny do możliwości jest tu bardzo korzystna.
 • #21
  Granitowy1
  Level 8  
  Cześć.
  Mam bardzo podobny problem do kolegi stąd podłączam się do tematu. Telewizor z którym występuje problem to LG UH600V i wzmacniacz Denon PMA 720ae. Wszystko ładnie podłączone przez konwerter który zamieściliście na jednym ze zdjęć wyżej (optical do 2xRCA). Wszystko działa do czasu odpalenia serwisu Youtube i/lub Netflix. W momencie odpalenia jakiejkolwiek muzyki czy też filmu z głośników zaczyna lecieć jedynie jednostajny trzask momentami przełamywany innymi częstotliwościami. Podobną zależność zauważyłem podczas oglądania filmów z dysku w lepszej jakości. Te w gorszej działają jak należy. Kanały telewizyjne wybiórczo. Z góry dziękuję za pomoc !
 • #22
  Polon_us
  Level 42  
  W ustawieniach telewizora dla wyjścia optycznego proszę ustawić PCM - zamiast Dolby czy Auto.
 • #23
  Granitowy1
  Level 8  
  Serdecznie dziękuję, pomogło. Jeszcze tylko takie pytanie na koniec bo oprócz samego rozwiązania jestem również ciekaw dlaczego tak się działo ? Z góy dziękuję za odpowiedź.
 • #24
  Polon_us
  Level 42  
  Nie ma tu nic nadzwyczajnego. Konwertery DAC (S/PDIF do 2xCINCH) wymagają na swoim wejściu cyfrowym sygnał stereo PCM.
  Jeżeli wyjście telewizora było ustawione na Auto, to w zależności od rodzaju źródła na wyjściu optycznym pojawiały się sygnały audio różnych standardów.

  Ustawienie wyjścia optyczne na "sztywno" PCM powoduje, że telewizor jaki by nie otrzymał sygnał ze źródła, to na wyjście zawsze będzie podawał sygnał PCM - taka wewnętrzna konwersja w telewizorze.

  A sygnał PCM to jest to, co "konwertery DAC lubią najbardziej" :)
 • #25
  Granitowy1
  Level 8  
  Raz jeszcze serdeczne dzięki za pomoc i za wyjaśnienie :) Człowiek uczy się całe życie :)
 • #26
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @Granitowy1
  Trzeba było kupić konwerter FiiO D7 - miałbyś konwersje z PCM, DD, i co tam jeszcze chcesz.
 • #27
  Granitowy1
  Level 8  
  A jest jakaś różnica pomiędzy tym który proponujesz a tym który grubs wrzucił wyżej w postaci obrazka ?
 • #28
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Wyjaśniłem przecież.
 • #29
  Granitowy1
  Level 8  
  Wyjaśnił to polon. Ty rzuciłeś hasła laikowi i myślisz, że zrozumie ;) po złączach dla mnie jedno i drugie wygląda tak samo = robi to samo. Nie znam się na konwersji i formatach., po to przyszedłem tu z pytaniem :)
 • #30
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @Granitowy1
  Ale to google wysiadło, strona producenta tego sprzętu też nie działa?
  No i co tu jest do rozumienia - sprzęt który kupiłeś obsługuje tylko zwykłe PCM (stereo), FiiO D7 obsługuje kodowanie dźwięku DTS, DD (wielokanałowe kino domowe) - różnica jest taka, że efekt końcowy jest taki sam w sensie przekazu stereo, tylko z FiiO D7 nic nie tracisz, bo prześle on każdy zdekodowany szczegół.