Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pięć telefonów jeden numer

23 Cze 2015 16:11 1314 7
 • Poziom 29  
  Nie znam się zbytnio na bramkach viop itd. Ale może ktoś podpowie jak co zrobić aby w biurze było 5 telefonów i na każdym można by było dzwonić i odbierać w jednym czasie. A najlepiej jak by był jeden numer niemiecki i główny telefon gdzie sekretarka przekierowuje dalej na inny telefon a jak nie odbierze to bez powitania była by możliwość wpisania numeru wewnętrznego.
 • Poziom 12  
  Grandstrem 486 - bramka voip, taką posiadam, ale na jednego operatora (ponoć można to jakoś obejśc u danego operatora) Wczesniej mialem Lafotuna czy jakos tam na 4 numery, zadzwoń do nich , jest ich pełno ;-). Np. Plfon, easyfon, znajdziesz na necie.
 • Poziom 31  
  Ok. Sprawa wygląda następująco. Przy połączeniach VoIP masz możliwość prowadzenia kilku, kilkunastu, kilkuset rozmów jednocześnie. To tylko kwestia odpowiedniego łącza do miejsca skąd rozmowy mają być prowadzone plus odpowiednio dogadany operator.

  Aby była możliwość stworzenia Twojej wizji potrzebujesz centralki telefonicznej. Najbardziej popularne rozwiązanie to Asterisk (http://asterisk.org), do której zarejestrujesz telefony aby były dostępne pod numerami wewnętrznymi oraz samą centralkę do operatora aby była możliwość odbierania i wykonywania połączeń w imieniu danego konta/numeru.

  Na samej centrali jesteś w stanie zaprogramować, że połączenie przychodzące ma trafić do kolejki, która przez X czasu wywołuje sekretariat, gdy ten nie odpowie wychodzi z kolejki i pozwala na wprowadzenie numeru wewnętrznego.

  Dodatkową zaletą jest BLF (Busy Lamp Field) - czyli wsadzenie telefonu z lampkami do sekretariatu, które informują Panią/Pana na tym miejscu, że dany numer wewnętrzny rozmawia/dzwoni telefon/lub jest wolny.

  Moim zdaniem najtaniej wyszłoby postawienie asteriska na RPI2 Link do bardzo popularnego serwisu i jego szukajki

  RPi jedynka potrafiła uciągnąć całkiem nieźle do 8 połączeń jednoczesnych. Zawsze możesz poszukać IP PBX lub PBX w chmurze.
 • Poziom 10  
  Czujemy się wywołani do tablicy.

  przeqpiciel napisał:
  Zawsze możesz poszukać IP PBX lub PBX w chmurze.


  Wirtualna centrala iPBX jest rozwiązaniem jak najbardziej trafnym. Posiada wspomniane powyżej funkcjonalności plus jeszcze więcej. Również koszt tej usługi należy do autów, bo kwestie techniczne i sprzętowe są rozwiązywane po stronie operatora voip.

  Pięć telefonów jeden numer
 • Poziom 27  
  BOK HaloNet napisał:
  ...... kwestie techniczne i sprzętowe są rozwiązywane po stronie operatora voip......


  No tak, ale autor postu sugeruje numeracje w sieci niemieckiej. Tak więc HaloNet pewnie tego nie rozwiąże.
 • Poziom 17  
  Są przecież inni z wirtualną centralą i zagranicznymi numerami:
  actio.pl
 • Poziom 29  
  Dzięki panowie, pierw była decyzja by jednak uruchomić Polski ISDN BRA ale niestety od operatora nie można było się doprosić o jakaś ofertę mimo ze maja, w punktach sprzedaży nawet o tym w ogóle nic nie wiedzieli.

  Stanęło na tym ze jednak będzie jedna linia polskiego dostawcy a 4 pozostałe to VoIP od niemieckiego dostawcy.