Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana pola grzejnego w kuchni 3-fazowej

nazgul77 23 Cze 2015 17:25 939 8
  • #1 23 Cze 2015 17:25
    nazgul77
    Poziom 9  

Witam, mam do wymiany pole grzejne rezystancyjne w kuchni 3-fazowej, pole grzejne działa na 240V i posiada 4 koncowki przylaczeniowe 1243, w kuchni jest przelacznik, ktory na wejsciu ma P1,P2,P3 a na wyjsciu 2134 oraz 5 (faza do kontrolki swietlnej). Pytanie jak to podłaczyc, zeby dzialalo i stopniowalo moc ?
    czy do przelacznika na wejsciu podlaczyc 3 fazy ? a gdzie zero N? czy do grzalki nie trzeba czasem podlaczyc 2xN + 2x faza ?

rys.Przelacznik
    rys.koncowka przylaczeniowa pola grzejnego

0 8
  • #2 23 Cze 2015 18:12
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

To jest stary przełącznik firmy EGO T150 co można odczytać był montowany w kuchniach Wrozamet. Najlepiej będzie jeśli kolega zrobi zdjęcie od góry tego przełącznika i poda też typ kuchni. Nowy taki wygląda tak i ma inne zakończenia. ;

0
  • #3 23 Cze 2015 18:40
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

A może podłączyć nowe pole tak samo jak było podłączone stare. Pewnie producent pola stosuje jakieś umowne numeracje zacisków by nie robić chaosu w serwisach.

0
  • #4 23 Cze 2015 19:46
    nazgul77
    Poziom 9  

Nie moge podlaczyc tak jak stare pola, bo tamte mialy inne zaciski, bez oznaczen.
    Typ kuchni to nie wrozamet tylko niemiecki klassen, ale to nie ma znaczenia...bo przelacznik mogl byc zmieniany. Pola grzejne to:
    http://serwis-agd.com/plyta-grzejna-2600w-220mm-ex.html
    Nigdzie nie moge znalezc schematu jak podlaczyc takie pole, a instrukcji do tego nie bylo.
    rys.przelacznika z gory

0
  • #5 23 Cze 2015 20:34
    Krzysztof Reszka

To zdjęcie to kolega zrobił z boku, chodziło o zdjęcie takie jak moje lewe. Kolega da jeszcze dokładne zdjęcie tej płyty, tam są jakieś wytłoczone oznaczenia może po tym da się coś znaleźć.

0
  • #6 24 Cze 2015 00:28
    nazgul77
    Poziom 9  

Ten przelacznik z przodu wyglada jak na zdjeciu ponizej, nie ma tam zadnych oznaczen, pod pokretlem jest tylko krociec,
    Istotne jest zdjecie pierwsze ktore wyslalem tam sa oznaczenia- styki od góry 4 3 1 2 i na dole 5 i z tego idzie zasilanie na grzalke, a na wejsciu styki P2 P1 P3 i wyglada ze powinny byc podlaczone fazy, ale nie wiem co z zerem i jak podlaczyc grzalke. Na grzalce na wytloczniach sa numery jak na przelaczniku tylko w innej kolejnosci 1243.

Dodano po 2 [minuty]:

Zrobie jeszcze zdjecie od strony krzywek

0
  • Pomocny post
    #7 24 Cze 2015 01:46
    zhudomel
    Specjalista AGD

Wiesz, że:

nazgul77 napisał:
    pole grzejne działa na 240V
    to dlaczego chcesz podłączać 3 fazy?
    Pokazałeś na zdjęciu podłączenie starego pola grzewczego. Nowe ma taką samą numerację i tak samo podłączasz.

Krzysztof Reszka napisał:
    To jest stary przełącznik firmy EGO T150 co można odczytać był montowany w kuchniach Wrozamet . Najlepiej będzie jeśli kolega zrobi zdjęcie od góry tego przełącznika i poda też typ kuchni. Nowy taki wygląda tak i ma inne zakończenia ;
    Wprowadzasz w błąd; to jest przełącznik ego 521.831 i wygląda inaczej.

1
  • #8 24 Cze 2015 10:25
    nazgul77
    Poziom 9  

Prosze sie nie sugerowac podlaczeniem aktualnym, podlaczylem to w/g numerow, ale grzalka nie grzeje z pelna moca...na zdjeciu jest nowe pole.
    Moze ktoś na forum wie jak podlaczyc takie pole grzewcze oporowe 240V, czy maja byc dolaczone 2xN + 2xfaza ?

0
  • #9 24 Cze 2015 15:34
    Krzysztof Reszka

zhudomel napisał:
    Wprowadzasz w błąd; to jest przełącznik ego 521.831 i wygląda inacze

Te numerki to ja też przeczytałem żadne odkrycie, jeśli układ styków jest inny, a może być to je przedstaw . Po to poprosiłem o zdjęcie by to zweryfikować.

0