Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki głośnik Centralny do kina domowego

jimmisek 23 Cze 2015 18:48 894 5
  • #1 23 Cze 2015 18:48
    jimmisek
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam 2szt Polaris 200, 2szt Polaris 80, ale nie posiadam głośnika centralnego, chciałbym dostać również centrale Polaris ale nie jest to takie proste bo głośniki stare.
    Nie będę już czekał aż znajdę taki bo może potrwać to bardzo długo, więc zdecydowałem ze dokupię głośnik centralny z tym ze nie mam pojęcia jaki, najlepiej taki który nie będzie wychodził przed szereg Polarisów a skomponuje się z nimi i stworzy przyjemny dźwięk 5.1.
    Oczywiście w przystępnej cenie i parametrami podobnymi do moich głośników.
    Proszę o podpowiedz w wyborze, dzięki pozdrawiam

0 5
  • #3 24 Cze 2015 13:21
    k52
    Poziom 32  

Jeśli na poważnie oglądasz filmy 5.1 to głośnik centralny jest bardzo ważny. Wiele osób go nie docenia. Fenix to najniższy poziom, takiej przeciętnej firmy jaką jest Tonsil. Kup coś lepszego, co przyda się jak kupisz kiedyś lepsze kolumny. Co do konkretów ciężko powiedzieć bo nie podałeś wielkości pokoju , a to dość istotne w tym wypadku, nawet bardziej niż przy efektach tylnych.

Przy kupnie bez pomyślunku może grać inaczej niż fronty, bo może różnić się efektywnością ,chyba że masz regulację vol. w amplitunerze dla centralnego głośnika.

0
  • #4 24 Cze 2015 13:33
    jimmisek
    Poziom 10  

Co do głośników to raczej ich nie zmienię bo mi odpowiadają, pomieszczenie do oglądania + - 20m2 ale otwarte z przedpokojem, kuchnia i jadalnią, co do Amplitunera to nie sprawdzałem ale pewnie ma sterowanie centralnym DENON AVR-X1000
    Co do samego głośnika to chciałbym żeby komponował się z całym zestawem a nie żeby sam centralny był o wiele lepszy jak reszta.

0
  • #5 29 Cze 2015 15:47
    RMS.pl

Poziom 26  

Melodika BLC20 jest dobrą i tanią kolumną centralną, ale czy zgra się z twoim zestawem - tego nie wie nikt

0
  • #6 29 Cze 2015 21:35
    jimmisek
    Poziom 10  

RMS.pl napisał:
    Melodika BLC20 jest dobrą i tanią kolumną centralną, ale czy zgra się z twoim zestawem - tego nie wie nikt

Jeśli 845zł dla Ciebie to Tanio, to proszę nie wypowiadaj się już w tym temacie.

0