Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Mastercook spfd 1064 - uszkodzona grzałka czy termostat?

pawelos12 23 Jun 2015 18:58 1311 11
    pawelos12
    Level 10  
    Pralka na programach piorących nie grzeje wody - pojawia się na końcu prania na wyświetlaczu błąd F06. Jednak błąd ten pojawia się tylko na programach piorących w 60 albo 90 stopniach. Na pozostałych programach nie, ale nie jestem w stanie sprawdzić czy woda jest podgrzana czy nie (blokada drzwi). Teraz moje pytanie - czy to wina grzałki czy jednak termostatu?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    BILGO
    Level 38  
    pawelos12 wrote:
    jednak termostatu?

Gdzie tam jest termostat ?
    Regulacją temp zajmuje się programator... ;)
    babakens
    Level 17  
    Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jak piorę na 60 stopni to na szkle od drzwi jest widoczna para osiadająca się na szkle od drzwi. Jak u ciebie się nie pokarze na 90 stopniach to na pewno grzałka siadła będzie trzeba ja wymienić na nowa.
    BILGO
    Level 38  
    babakens wrote:
    to na szkle od drzwi

Jak woda będzie miała 60 czy 90st to szyba będzie ciepła w dotyku ba nawet gorąca :D
    babakens
    Level 17  
    BILGO wrote:
    babakens wrote:
    to na szkle od drzwi

Jak woda będzie miała 60 czy 90st to szyba będzie ciepła w dotyku ba nawet gorąca :D

Masz racje.
    pawelos12
    Level 10  
    No właśnie widać po pralce ze na programach o wyższych temp. prania woda jest zimna - pralka nie nagrzewa się, szybka nie paruje itp. Też bardziej obstawiam że to jednak grzałka. Dzięki za odpowiedzi:)
    babakens
    Level 17  
    Grzałkę jest łatwo wymienić daj znać jak będziesz miał problemy z wymianą. :D
    pawelos12
    Level 10  
    Zastanawiam się jeszcze nad czujnikiem temperatury - błąd nie pojawia się programach piorących w 40 stopniach i niższych....no nic, dziś rozbebeszamy pralkę i oglądamy grzałkę;)
    BILGO
    Level 38  
    pawelos12 wrote:
    Zastanawiam sie jeszcze nad czujnikiem temperatury

I w nim szukałbym przyczyny takiego działania ;)
    BILGO
    Level 38  
    To jest chyba zabezpieczenie ;) Dlatego tam pisze termostat stały. Ustawiony na stałą wartość temperatury (zapewne coś w okolicach 95st)
    Mogę się mylić, ale wg mnie tak jest ;)
    pawelos12
    Level 10  
    Finalnie termostat
    Pomimo że grzałkę sprawdziliśmy wcześniej, to zdecydowaliśmy się wymienić bo widać było że za chwilę może być i z nią problem