Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MG5250 - Błąd B200

23 Cze 2015 19:17 3765 10
  • Poziom 8  
    Witam dzisiaj po skończonym drukowaniu jednej strony pojawił się błąd o kodzie B200 rzecz jasna czyściłem głowicę w alkoholu i płynem do udrażniania przez kilka godzin ale zero efektu dopiero zaklejenie styków oznaczonych żółtą ramką na zdjęciu sprawiło że błąd zniknął i drukarka drukuje tylko czarnym kolorem PBGK zresztą bardzo marnie( na wydruku są nieregularne poziome linie). Chciałbym się dowiedziec czy to faktycznie ostatecznie wina głowicy czy nie jest np uszkodzona dalsza elektronika, po wyjęciu głowicy pojawia się tylko komunikat o braku głowicy. Oraz dlaczego wychodzą kiepskie wydruki czarnym kolorem?

Canon Pixma MG5250 - Błąd B200
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witam, jeśli po wyjęciu głowicy jest tylko komunikat o jej braku, to wymiana przywróci sprawność urządzenia o ile nie przeprowadzałeś wcześniej procedury resetu, wówczas elektronika do wymiany...
  • Poziom 8  
    Witam nie resetowałem nic Service Toll'em jeśli o to chodzi poniewaz spędziłem kilka godzin na zdiagnozowaniu problemu, głowica kosztuje prawie tyle co nowa drukarka więc chyba sensu nie ma jej kupować przynajmniej żeby kosztowała ze 180 zl to jeszcze bym sie zdecydowal na zakup. Dzięki za potwierdzenie :).
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam,
    zakleiłem te styki zaznaczone na czerwono i było ok, tzn. szło skanować. Po kupieniu głowicy i założeniu okazało się że nie drukuje wcale, czysta kartka papieru to znaczy że zaklejenie może uszkodzić elektronikę
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Witam, nie zgadzam się
    Opis usterki :
    1. Błąd B200
    2. kupiłem nową głowicę i działa
    3. Eksperyment : zamontowałem uszkodzoną głowicę z zaklejonymi stykami i działa skaner
    4. po zamontowaniu ponownie sprawnej głowicy nie drukuje
    5. kupiłem drukarkę za 5 zł z Błąd B200 zamontowałem głowicę i działa

teraz pytanie co się stało ?
  • Poziom 2  
    Drukarka jak w temacie Canon Pixma MG5250
  • Moderator
    @Stansto Masz pytania post wyżej. Napisz odpowiedzi lub Twoje pytanie nie poparte niczym, pójdzie w niebyt