Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP365W - Białe paski po dosypaniu proszku.

rafaltc 23 Cze 2015 20:38 1878 13
  • #1 23 Cze 2015 20:38
    rafaltc
    Poziom 10  

Witam, mam problem tego typu ze drukarka drukuje tak jak na załączonych plikach. Jedno zdjęcie to miało wydrukować się cala czarna strona.

Do drukarki wygrałem wiecznego chipa, rozkreciłem toner wyspałem resztę proszku, wyczysciłem wszystko tak jak pokazują to na filmach na Youtube, skręciłem i zaspałem proszkiem. Niestety nie do końca doczytałem i wsypałem 50 gram, zaczęła drukować czarne pasy wzdłuż kartki, gdy się zorientowałem że jest za dużo proszku, więc zacząłem odsypywać i powinno się zostać ok 30 gram i było ok, ale po paru dniach zaczęła drukować tak jak na załączonych zdjęciach.Dodam jeszcze że narazie robiłem tylko czarny kolor.
    Teraz gdy wyjme toner to ta rolka magnetyczna nie jest równo pokryta tym proszkiem, a z jednej strony widać że tego proszku jest nadmiar.

Proszę o pomoc. Samsung CLP365W - Białe paski po dosypaniu proszku. Samsung CLP365W - Białe paski po dosypaniu proszku.

0 13
  • #2 23 Cze 2015 21:21
    dawidowskis
    Poziom 11  

Witam.
    Ja do tej kasety wsypuje 50g i nie miałem nigdy tego typu problemów z tytułu nadmiaru proszku. Pamiętaj żeby dokładnie wyczyścić listwę doctor blade Samsung CLP365W - Białe paski po dosypaniu proszku. (tą metalowa co ściąga nadmiar proszku) ja zawsze czyszczę ją alkoholem, a później jeszcze skrobię delikatnie patyczkiem drewnianym (może być taki do lodów) te grudki co się na tą listwę przyklejają. Duża ilość grudek potrafi odsunąć listwę od wałka przez co proszek jest nierównomiernie rozprowadzany. Zwróć też szczególną uwagę na czystość elementów przewodzących napięcie, a i oryginalny proszek nie lubi mieszać się z zamiennikiem (nawet dym super jakościowo) zważy się jak śmietana, więc dokładne wyczyszczenie z resztek starego proszku to podstawa. Daj znać, czy pomogło? .. powodzenia

0
  • #3 23 Cze 2015 21:26
    rafaltc
    Poziom 10  

Dzięki, s czy ten wałek magnetyczny można też czymś wyczyścić? Tzn np alkoholem? Obawiam się że może też być trochę brudny np nie odtłuszczony?

0
  • #4 23 Cze 2015 21:36
    dawidowskis
    Poziom 11  

Oczywiście, alkoholem nie uszkodzisz tego wałka. Uważaj tez na smar przewodzący - dobrze jak go nie zmyjesz (taki czarny na końcach wałka), bo on też poprawia przepływ napięcia. Natomiast jak już go zabrudziłeś proszkiem to wyczyść dokładnie do zera. Pod nim jest jeszcze taki gąbkowaty i go tez jest dobrze odkurzyć. No do dzieła!

0
  • #5 23 Cze 2015 21:39
    rafaltc
    Poziom 10  

Ok, dzisiaj już nie będę patrzył, ale jutro na pewno i dam znać.

0
  • #6 24 Cze 2015 09:02
    Imprimarex
    Poziom 24  

Jeśli po wyczyszczeniu listwy oraz wałka wydruk wciąż będzie taki jak na załączonych zdjęciach to proponuję przetrzeć szybkę lasera.

0
  • #7 25 Cze 2015 20:43
    rafaltc
    Poziom 10  

Czyszczenie nie przyniosło żadnych rezultatów. Sprzedawca od którego kupiłem proszek twierdzi że do wymiany jest wałek magnetyczny, mówi że czasem się psują?

0
  • #8 26 Cze 2015 08:18
    dawidowskis
    Poziom 11  

Jeśli to pierwsza regeneracja tej kasety to jest raczej niemożliwe. Nie zdarzyło mi się aby przy pierwszej regeneracji występowały jakiekolwiek problemy z wydrukiem. Czy aby na pewno kaseta jest dobrze złożona? Czy kaseta jest oryginalna,, czy jest to jakieś zamiennik? Jaki przebieg ma maszyna? Jeśli kupowałeś proszek na alledrogo to daj proszę nr aukcji, bo to może być też wina badziewiastego proszku. Sprawdź też czystość pinów przewodzących napięcie na bokach kasety i w samej drukarce na jej ściankach wewnątrz tam gdzie się instaluje kasetę. Daj znać. Powodzenia.

0
  • #9 26 Cze 2015 08:33
    rafaltc
    Poziom 10  

Tak jest to pierwsza regeneracja, przebieg to max 500 stron, nie wiem nie liczyłem. Tyle ile można wydrukować na kasecie startowej. Kasety są oryginalne startowe. Sprzedawca twierdzi że to ten wałek numer aukcji to 5047162693. Przeczyscilem jeszcze raz ta listowe i jest idealna, nie ma na niej żadnych grudek proszku, nie jest porysowana ani pogięta.

W załączniku przesyłam jeszcze skan wydruku który kazał mi zrobić ten sprzedawca, po czym stwierdził że do wymiany jest ten czarny wałek oraz niebieski.

Samsung CLP365W - Białe paski po dosypaniu proszku.

0
  • #10 26 Cze 2015 09:25
    dawidowskis
    Poziom 11  

Znam tego sprzedawcę, nigdy nie miałem z nim problemów. Jednak nie stosuję jego proszku, mam innego dostawcę stąd też nie mam pojęcia jak zachowują się te materiały. Dziwi mnie tylko to, że do wymiany jest wałek skoro ten toner to prawie nówka sztuka. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zakup nowej kasety. Może być zamiennik tylko zwróć uwagę na to żeby nie był to jakiś regenerowany. Handluje materiałami eksploatacyjnymi do druku jednak nie mogę tu robić auto reklamy. Jak będziesz kupował zamiennik to najlepiej taki w białym kartonie z czarnymi napisami i czerwonymi poziomymi prostokątami. Ja sprzedaję te zamienniki i nie mam z nimi żadnych problemów. Koszt takiej inwestycji to ok. 85zł brutto. Sam wałek się nie opłaca. Ja w ostateczności jakbym miał trochę wolnego czasu spróbowałbym podmienić wałek z innej kasety (jeśli masz proszek żeby później ją zregenerować?), albo zregeneruj niebieski i zobacz czy jest taki sam efekt jak po regeneracji czarnego?

0
  • #11 26 Cze 2015 09:38
    Imprimarex
    Poziom 24  

Wyjmij wałek, pod ciepłą wodą szmatką zetrzyj z niego nagromadzony na nim proszek czarny i po zamontowaniu wałka ponownie problem powinien zniknąć.

0
  • #12 26 Cze 2015 11:43
    dawidowskis
    Poziom 11  

Imprimarex napisał:
    Wyjmij wałek, pod ciepłą wodą szmatką zetrzyj z niego nagromadzony na nim proszek czarny i po zamontowaniu wałka ponownie problem powinien zniknąć.

kolega już czyścił wałek alkoholem i wspominał, że wyglancował go na błysk.

0
  • #13 26 Cze 2015 20:36
    rafaltc
    Poziom 10  

Przed chwilą jeszcze raz rozkrecilem ten toner, listwa i rolka wymyta w spirytusie, wałek z gąbki też przelecialem odkurzaczem i chyba wysłałem proszek bo po złożeniu nie drukuje nic na czarno. Czy jest to możliwe żeby przez wałek gąbczasty wyciągnąć z Tonera proszek?

0
  • #14 15 Gru 2015 17:47
    mexykaniec
    Poziom 9  

Jak najbardziej możliwe, przy czyszczeniu gąbczastego odkurzaczem na pewno doszło do wyssania tonera.

0