Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wideodomofon 2-rodzinny długość kabla 150m

sebomomo 23 Cze 2015 20:46 1530 7
  • #1 23 Cze 2015 20:46
    sebomomo
    Poziom 6  

Witam
    Potrzebuję poradę jaki wideodomofon zamontować i jaki kabel wkopać w ziemię.
    Sytuacja wygląda tak że mam dwa osobne domy (mój i teściowie) w drugiej zabudowie, odległość każdego od bramy wjazdowej to ok 150m. Po 40m jest już kabel wciągnięty z każdego domu i dochodzi do skrzynki, teraz kable z obu domów trzeba połączyć i dociągnąć wspólnym 110m do drogi. Kable 40m to 14x0,5 kabel ziemny dodatkowo w peszlu, w razie potrzeby można po kilka żył połączyć.
    Przy drodze mam już bramę z napędem, obecnie obsługiwana pilotem jak się podjedzie/podejdzie bliżej bramy, a docelowo chcę ją też otworzyć przyciskiem z domu. Przy bramie jest oczywiście zasilanie 230V dostępne. Przy bramie nie ma furtki więc nie potrzebne sterowanie elektrozaczepem, tylko sterowanie otwarciem/zamknięciem bramy.
    Potrzebuję poradę jaki kabel mam wkopać w ziemi na odcinku 110m, ile żył i jaki przekrój. Z tego co przeczytałem to wideodomofony mają w opisach że działają do 80m długości, a w moim przypadku to 150m. Jak wkopię kabel z 6 żył po 1,5mm przekroju to będzie ok (taki jak do instalacji elektrycznej w domu).
    Druga sprawa to jaki wideodomofon wybrać, żeby w obu domach można podejrzeć obraz z kamery przy drodze, żeby z obu domów otworzyć/zamknąć bramę, żeby z obu domów pogadać z gościem przy bramie.

• #2 24 Cze 2015 07:47
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

150 metrów to nie problem zarówno dla sygnału audio jak i video. Jedyne co to tak jak zauważył kolega będzie trzeba zwielokrotnić żyły zasilające ( 4 do 5 przewodów).
    My najczęściej robimy takie instalacje na commaxie i chodzi to bardzo dobrze, ale da sobie radę w zasadzie każdy przyzwoity sprzęt. Co do okablowania to dobrze kolega zaczął. I ja bym takim kablem kontynuował,( 7x2x0,5) tyle że dorzuciłbym na tych 110 metrach trzeci, aby mieć pole manewru.
    Inne:
    Przy bramie warto obrać jakiś punkt pośredni tak aby nie łączyć wszystkiego w panelu. ( dodatkowa puszka lub puszka sterownika bramy)
    Wypuszczanie gości. Przycisk wyjścia raczej odpada więc pozostaje po wew. stronie dzwonek (przycisk wyzwalający dzwonek w domofonie), ewentualnie zamek szyfrowy. ( ale to dla wtajemniczonych
    Wskaźnik otwarcia bramy ( dodatkowa dioda wbudowana w monitor + sygnał wyciagniety z samego automatu bramy lub kontaktronu, krańcówek)

Pozdrawiam

Pozdrawiam

• #3 24 Cze 2015 08:49
    sebomomo
    Poziom 6  

Dzięki za uwagi.
    Jeśli chodzi o sam wideodomofon dwurodzinny to znalazłem dwie propozycje tylko nie wiem czy to są jakieś dobre firmy bo się na tym nie znam, bardzo proszę o opinie ewentualnie sugestia podobnego zestawu firmy commax.

Czy orno to produkty dobrej jakości?

Jeśli chodzi o same kable do ziemi to czy sugerujesz żebym włożył 3 kable po 14x0,5mm czy 3 kable po 3x1,5mm?

• #4 24 Cze 2015 11:10
    eltrox_pl
    Poziom 12  

Proponowałbym zestaw commaxa gdyż orno może mieć problem z działaniem na takiej odległości. Co do przewodu to zalecałbym zastosować dla wizji przewód koncentryczny natomiast do zasilania i w razie jakiejś awarii najlepiej pociągnąć 3 kable 3x1,5mm

• #5 24 Cze 2015 23:25
    suworow

1.Bez sensu kolego/ koledzy eltrox. Skoro już jakimś kablem to okablowanie zaczęto, to i takim samym kablem warto je dokończyć.
    2. Jeden z kolegów tu na forum napisał że sygnał wideo pójdzie nawet po drucie kolczastym. Coś w tym jest....... Nie spotkałem się z sytuacją żeby brak koncentryka miał gdziekolwiek wpływ na jakość wizji. Problemy mogą się pojawić i owszem ale dopiero wtedy gdy np chcemy jednym przewodem puścić dwie kamery ( tu takiej sytuacji nie ma)
    3. Usunąłem linki do aukcji. Prośba na przyszłość o stosowanie się do regulaminu forum ( punkt 3.1.18). Płakać nie ma po czym . O pierwszym pewnie nikt nie słyszał a o drugim może kolega poczytać na forum.
    4.Co do commaxa to ja bym polecił monitory 70K ( jakość do ceny).

Pozdrawiam

• #6 25 Cze 2015 10:29
    sebomomo
    Poziom 6  

1. Obecnie mam dwa kawałki kabla 14x0,5 od dwóch domów, planowałem je połączyć w jedno i pozostały odcinek 110m jechać już jednym kablem. Czy kontynuowanie 14x0,5 będzie ok? bo chciałem zwiększyć troche przekrój przewodów na tych 110 metrach żeby był mniejszy opór.
    2. Mam problem z wybraniem sprzętu commax bo na ich stronie po prostu nie ma zestawu dwurodzinnego wideofonu i pewnie trzeba sobie różne podzespoły kupić osobno a że się na tym nie znam (który do którego będzie pasował) to mam prośbę czy mógłby mi ktoś podesłać model modułu który będzie przy bramie oraz model modułu z monitorkiem który będzie w domu (2 sztuki). Zastanawiam się czy może taniej/lepiej było zrobić dwie osobne instalacje na dwa domy bo widze że pchanie się na siłę żeby był wideodomofon dwurodzinny mocno zawęża listę sprzętu.

• #7 25 Cze 2015 22:55
    suworow

ad1. Pisałeś już to, a ja odpowiedziałem już dwukrotnie żebyś przedłużył je takimi samymi kablami, kładąc dodatkowo trzeci taki sam.
    ad2. Wybierasz dowolne monitory z oferty jednorodzinnych i panel bramowy z oferty wielorodzinnych.
    ad3. To też jest jakiś pomysł. Przeciwskazań technicznych brak. Dwa panele może podniosą trochę koszty, ale poza tym rzeczywiście masz większy wybór. W tym układzie polecałbym ze względu na kąty widzenia najnowszy 40KPT.
    Pozdrawiam

• #8 14 Wrz 2015 13:59
    USER-24
    Poziom 9  

Na 150 metrach bez problemu działają wideodomofony KENWEI lub 2-u przewodowe wideodomofony ELFON Optima, wszystkie z monitorów mają bezpośrednie sterowanie bramą automatyczną. W wideodomofonach KENWEI w modelach KW-S704C i KW- SA20C jest funkcja "gadającego panela bramowego" można nagrać wiadomość, która będzie odtwarzana po naciśnięciu przycisku na panelu bramowym np. Panel montujesz na słupku podjeżdżasz samochodem naciskach przyciska tam wiadomość "uwaga skrzydła bramy otwierają się na zewnątrz odjedź od bramy na bezpieczną odległość" niby takie nic a przydatne w wielu instalacjach.
    Wideodomofon 2-rodzinny długość kabla 150m

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME