Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sym jet 50 euro x - gasną światła po włączeniu kierunkowskazu

slawekBMW 23 Cze 2015 20:48 789 5
  • #1 23 Cze 2015 20:48
    slawekBMW
    Poziom 9  

Witam. W skuterze jak w temacie z 2006 roku mam taki problem, że jak włączę kierunkowskaz to gasną światła i już się nie zaświecają. Skuter ten kupiłem tydzień temu i mam pojęcie zerowe o nim. Wiem, że ma automatyczne właczanie świateł bo zasada jest taka.... Po tym jak zgasną światła to żeby je zaświecić to trochę muszę się namęczyć. Gasze silnik, wyjmuje bezpiecznik przy akumulatorze, wkładam go spowrotem, odpalam skuter i światła świecą się do momentu wlączenia kierunku. Jesli tylko zgaszę skuter i odpalę bez wyjmowania bezpiecznika na chwile to światla nie zapalą się... pomóżcie

0 5
  • #2 23 Cze 2015 21:33
    BANANvanDYK
    Poziom 37  

Na początek sprawdź czy nie masz zwarcia na obwodzie kierunkowskazów.
    Czy akumulator jest w dobrej kondycji?
    Alternator masz trójfazowy. Według schematu zastosowano tam dwa przekaźniki dla świateł, sterowane bezpośrednio z przełącznika na kierownicy. Jest tam moduł sterujący przednimi światłami w ten sposób, że odcina masę od żarówek. Na jakiej zasadzie działa, tego nie wiem. Jeśli ładowanie masz niewystarczające to może rozłączać światła w wyniku niskiego napięcia. Jednakże wciśnięcie hamulca powinno skutkować podobnym zachowaniem.
    Przekaźniki i moduł świateł znajdują się pod przednią czachą.

0
  • #3 24 Cze 2015 18:52
    slawekBMW
    Poziom 9  

Dziś po pracy bardziej zbadałem obiekt więc tak:
    Słabe ładowanie wykluczam ponieważ, gdy wcisnę hamulec, to światła pozycyjne nie przygasają a wręcz przeciwnie, świecą jaśniej. Dodatkowo rozjaśniają się światełka na zegarach. Akumulator jest padnięty calkowicie i dlatego dzisiaj kupiłem w sklepie internetowym akumulator i przekaźnik kierunowskazów. Paczka ma przyjść w piątek. Jeśli te fanty nie pomogą to będę prosił o kolejne rady.
    Dzięki BANANvanDYK... nick masz brzmiący jak holenderkie nazwisko a ja właśnie w holandii jestem ;) POZDRAWIAM

0
  • #4 04 Cze 2016 17:03
    zigamor0
    Poziom 9  

slawekBMW napisał:
    Dziś po pracy bardziej zbadałem obiekt więc tak:
    Słabe ładowanie wykluczam ponieważ, gdy wcisnę hamulec, to światła pozycyjne nie przygasają a wręcz przeciwnie, świecą jaśniej. Dodatkowo rozjaśniają się światełka na zegarach. Akumulator jest padnięty calkowicie i dlatego dzisiaj kupiłem w sklepie internetowym akumulator i przekaźnik kierunowskazów. Paczka ma przyjść w piątek. Jeśli te fanty nie pomogą to będę prosił o kolejne rady.
    Dzięki BANANvanDYK... nick masz brzmiący jak holenderkie nazwisko a ja właśnie w holandii jestem ;) POZDRAWIAM

Witam , mam w moim sym red devil ten sam problem.
    Czy Ty doszedłeś do tego co jest grane z tym oświetleniem, jeżeli możesz to proszę o poradę

0
  • #5 05 Cze 2016 17:39
    slawekBMW
    Poziom 9  

Wszystkiemu winny był stary akumulator. Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy

0
  • #6 06 Cze 2016 21:50
    zigamor0
    Poziom 9  

[quote="slawekBMW"]Wszystkiemu winny był stary akumulator. Po wymianie na nowy wszystko wróciło do normy[/quote
    Dzięki za odpowiedź

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo