Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LJ 2420 zacina koperty i a5 (A4 drukuje poprawnie)

wesoly_roman 23 Cze 2015 21:05 645 4
  • #1 23 Cze 2015 21:05
    wesoly_roman
    Poziom 2  

Mam problem z drukarka HP LJ 2420.

Zrobiłem jej konserwację, (fuzer, pickupy itd). Na kartkach A4 drukuje " jak buza" dosłownie 100 na 100.
    Za to przy próbie druku na mniejszych formatach - konkretnie A5- 8g gr/m2 i koperty C5 lub podobne - zacina się przed ostatnią rolką za klapa tylną.
    Wygląda to tak jakby zanim rolki górne złapią papier, fuzer wypycha papier z taką mocą, że zanim zacznie być wyciągane już są złożone w harmonijkę.
    Czasem da się zauważyć, że papier blokuje się przed / na rolkach wyjściowych.

Papier nie jest zacięty w fuzerze. Flaga fuzera się zamyka.
    Rolki czyste. Guma OK.
    Sądzę ze wada jest typowo mechaniczna.
    Sprawdziłem też (podmieniłem na prawie nowy) cały moduł tylnej klapy, bo pierwszy był nieco przytarty w górnej części. Bez zmian.

Czy ktoś spotkał się i udało mu się zdiagnozować o co chodzi?

0 4
  • #2 23 Cze 2015 21:32
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A drukarka wie że drukujesz na kopercie ? Zna rozmiar / format / gramature materiału wejściowego ? Myśle że tu jest przyczyna ... Drukarka ma ustawiony domyślnie format A4 i próba druku na innym powoduje taki objaw. Po prostu nie zgadza jej sie format .

C.

1
  • #3 23 Cze 2015 22:46
    endriuf
    Spec od drukarek

A fuser wymieniałeś na oryginał czy regenerowałeś?

-2
  • #4 26 Cze 2015 22:13
    wesoly_roman
    Poziom 2  

Format papieru ustawiałem jako kopertę, ale to nie to. Drukarka nie 'wywalała się' przez oprogramowanie - brak błędów typu np nieprawidłowy format papieru.
    Najpierw następowało zacięcie mechaniczne a dopiero potem był komunikat o błędzie, bo inaczej być nie mogło.
    Podobnie nic nie dawała zmiana "rodzaju nośnika".

Fuzer regenerowany przeze mnie ale regenerowałem takie fuzery dziesiątki a może i setki razy i gotów jestem się założyć, że to nie to.
    Dodatkowo podejrzewałem czujnik papieru w fuzerze i podmieniłem inny. Objaw ten sam.

0
  • #5 01 Lip 2015 00:23
    endriuf
    Spec od drukarek

No to może jakość nośnika. Miewałem problemy z kiepskim A5. A4 przechodziło a A5 nie chciało.

0