Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 1TB - Diskpart clean -> DMDE

23 Cze 2015 21:18 801 1
  • Poziom 1  
    Witajcie.
    Bardzo proszę Was o pomoc w przywróceniu partycji NTFS na przenośnym dysku Samsung 1TB.

Opis zdarzeń i w konsekwencji problemu:
    1. Na dysku miałem 2 partycje - jedną NTFS (większą) i drugą FAT32 (mniejszą)
    2. Kilka dni temu TV, konsola, komputer itd. przestały całkowicie wykrywać dysk
    3. Poszperałem w necie i znalazłem podpowiedź (o ja głupi), aby użyć polecenia diskpart clean (bez "all") co niestety zrobiłem
    4. Komputer wykrył wtedy dysk i zaproponował jego formatowanie, które na szczęście odrzuciłem
    5. W wyniku polecenia diskpart dwie partycje, które posiadałem wcześniej, połączyły się w jedną NTFS (niesformatowaną)
    6. Panika na całego
    7. Przeczytałem masę tematów na elektrodzie i wpadłem na program DMDE
    8. DMDE wykrył od razu partycję 1 TB w NTFS (da się otworzyć wolumin i zobaczyć strukturę katalogów i plików z mojej starej partycji NTFS), ale oczywiście nie wykrył już drugiej partycji FAT32
    9. Załączyłem wyszukiwanie FAT na całym dysku i po "zaledwie" 15 godzinach skanowania udało mi się wykryć starą partycję FAT i wreszcie odzyskać najważniejsze dla mnie dane z tamtej partycji

Meritum i problem:
    Potrzebuję odzyskać dane z pierwszej partycji czyli z NTFS, którą DMDE widzi już na wstępie, ale nie chcę kopiować całego dysku (nawet nie mam nigdzie tyle miejsca aby to zrobić) tylko chcę "uruchomić/przywrócić" całą tą partycję

1) zrobiłem "Wstaw partycje"
    2) aktywowałem ją jako startową

Niestety dysk po wyjęciu i włożeniu nadal jest wykrywany jako niesformatowany :( Co powinienem zrobić i czy w ogóle da się coś zrobić, aby zreanimować tę partycję ?

Naczytałem się wiele innych tematów w tym dziale o boot sektorach, MBR itp., ale z racji na swój wiek niewiele już zrozumiałem.

Bardzo mi zależy na wskrzeszeniu tej partycji, bo oczywiście miałem tam swój "ukryty wirtualny" dysk samsung secret zone :( którego zwykłym "odzyskiem" z DMDE już raczej nie zreanimuję.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i podpowiedzi.

Ps.
    Teraz w windowsowym exploratorze pokazuje się okno "plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny":
  • Specjalista HDD Recovery
    "bo oczywiście miałem tam swój "ukryty wirtualny" dysk samsung secret zone"
    Czy ten dysk był jako kontener czyli plik czy inaczej jak był realizowany ten ukryty dysk ?
    Bo jeśli to był NTFS a na nim był plik zaszyfrowany to wystarczy go odzyskać, co do przywrócenia partycji, to najpierw aby zacząć się bawić należy mieć kopię posektorową danych. Wtedy można próbować np. naprawiać MFT bo to jest objaw jego uszkodzenia.