Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FR 984 - Chinch - Aux obcięcie dźwięków

Michalrpz 23 Cze 2015 22:55 573 3
  • #1 23 Cze 2015 22:55
    Michalrpz
    Poziom 1  

Cześć! Posiadam dość leciwy amplituner Philips FR 984. Chciałem dać mu drugie życie i zastosować jako odtwarzacz muzyki. Planowałem korzystanie z kabla Chinch - Aux i podłączenie za jego pomocą telefonu/komputera.

Po podłączeniu wszystkich głośników we właściwe miejsce oraz kabla chinch-aux pojawił się problem w odsłuchu. Głośniki obcinają wysokie dźwięki, tak jakby sama melodia grała, sub woofer obsługiwał bas aczkolwiek wyższe dźwięki gitary czy wokalu są obcięte. W muzyce brakuje po prostu pełni dźwięku (piosenki które chciałem odtworzyć znam na wylot). Próbowałem podłączać kolejno głośniki i o ile same frontowe dość dobrze grają, to już po podłączeniu centralnego zaczyna się problem. Kiedy jest podłączony komplet, to głośniki tylne praktycznie nie grają, wydając dźwięki jakby zza "kurtyny".

W temacie jestem laikiem także będę wdzięczny na za każdą pomoc.

Pozdrawiam!

0 3
  • #2 24 Cze 2015 01:18
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Sprawdź wpierw dla trybu STEREO czy jest poprawnie w pełni.
    Odnośnie pozostałych kanałów masz tam kilka opcji ustawień...

0
  • #3 24 Cze 2015 09:04
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli nie masz dźwięku nagranego w systemie 5.1 co w muzyce jest rzadkością to jest to prawidłowy objaw.
    Dźwięk jest nagrany w stereo więc w tym trybie go słuchaj (2 głośniki + subwoofer).

0
  • #4 24 Cze 2015 21:02
    Michalrpz
    Poziom 1  

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, dobrałem odpowiedni tryb stereo. Myślałem, że będzie grało na wszystkich, ponieważ na zestawie głośników 5.1 od Creativa nie występuje podobny problem.

Pozdrawiam.

0