Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odtwarzacz CD Denon DCD-345 nie czyta płyt

29 May 2005 10:29 3522 3
  • Level 15  
    Witam, posiadam taki odtwarzacz no i od dłuższego czasu nie chciał mi czytać większości płyt, które posiadam (zarówno oryginały, jak i kopie). Teraz nie czyta już w ogóle żadnych płyt :( Przeczyściłem wcześniej w nim laser specjalną płytą, nic nie pomogło. Co z nim może być? Czy można to naprawić we własnym zakresie, czy lepiej oddać do serwisu Denona? Odtwarzacz jest fabrycznie zaplombowany. Czekam na szybką odpowiedź. Pzdr. Krasul
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Jeśli posiadasz gwarancje to idź do serwisu naprawią gratis, a jeśli jesteś pewien iż gwarancja minęła i masz na tyle umiejętności to wymontuj laser i idź do sklepu elektronicznego i kup nowy koszt 60-80 PLN

Na bank popsuł sie laser:)
  • Helpful post
    Level 20  
    Jesli skonczyla ci sie gwarancja to rozkrec CD i przeczysc laser.Najlepiej caly(strone zewn i wew. strone soczewk) i izopropanolem za pomoca wacika bardzo delikatnie.Napisz co jest napisane na tym laserze(jaki symbol).Jesli czynnosci czyszczenia nie pomoga mozesz minimalnie przekrecic potencjometrem na laserze(rozwiazanie na krotki okres).Jesli to nie pomoze to czeka cie wymiana lasera.
  • Level 15  
    Witam,
    Problemem okazał się kurz, który zebrał się na soczewce laseru. Jako że konstrukcja elementu prowadzącego głowicę laserową nie pozwalała na skuteczne przeczyszczenie soczewki przy pomocy płyty czyszczącej (miotełka umieszczona na płycie "zmiatała" kurz z innego elementu, przenosząc go jednocześnie na soczewkę), byłem zmuszony zerwać plombę gwarancyjną i samodzielnie wyczyścić soczewkę izopropanolem. Po tejże czynności odtwarzacz zaczął poprawnie funkcjonować. Dziękuję z pomoc. Pzdr. Krasul