Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara 2015 - Fabryczna nawigacja - a w zasadzie jej brak

24 Jun 2015 10:13 24057 30
  • Level 9  
    Witam,
    W nowej Vitarze jest zainstalowany system GPS (system multimedialny BOSCH) Aby uruchomić fabryczną nawigację należy włożyć w slot kartę z mapą.
    I tu pojawia się problem - nikt nie ma takiej na "wypożyczenie" nikt nie wie co na niej jest - jedyną informację jaką udało mi się uzyskać to to że mapy są od Garmin'a. Ktoś rozgryzał ten temat?
  • Level 42  
    Raczej temat nie jest ogarniety, nawet gdyby ci ktoś pożyczył kartę to i tak by nie działała, jest ona przypisana do konkretnego pojazdu. Jedynie do załatwienia przez serwis chyba.
  • Level 10  
    Pytałem w serwisie suzuki i powiedziano mi, że wystarczy kupić (za 1200) kartę z mapą i włożyć do nawigacji i będzie działać, nie trzeba autem podjeżdżać od serwisu, więc myślę że nie jest sparowana co do auta
  • Level 42  
    Jest, przed zakupem będą chcieli VIN.
  • Level 1  
    VIN nie jest potrzebny. Karta nie jest przypisana do samochodu i po włożeniu działa w każdej nowej Vitarze. Srawdzilem i zakupiłem więc wiarygodnie to potwierdzam. Jednak godzinę po zakupie oddałem ją z powrotem ponieważ był brak możliwości wybrania języka polskiego. Niby język angielski znam, ale podczas jazdy zamiast słuchać spokojnie muzyki i komend nawigacji w tle okazuje się, że trzeba się mocno wsłuchiwać, a to przeszkadza. Całe wybieranie trasy i ustawień także przestaje być intuicyjne. Oddałem więc powodu wyżej jak i z powodu ceny bo jaki sens płacić pełną wartość za coś co moim zdaniem pełnowartościowe nie jest. Serwis nic z tym nie potrafi zrobić i nawet nie byli zaskoczeni że oddałem kartę równie szybko jak ją kupiłem.
    Dzwoniłem do Garmina i tam też nic nie zrobią bo twierdzą, że Suzuki takie karty zamowiło, a Bosch w Polsce czyli producent stacji multimedialnej w Vitarze był zaskoczony, że w ogóle montowane są w Suzuki i na temat nawigacji też nic nie powiedział.
    Podsumowując: karta działa, nie trzeba jej przypisywać, brak jest języka polskiego, bardzo kiepsko mieć cały zestaw w aucie z takimi problemami odnośnie map.

Jak ktoś znajdzie radę to chętnie sam skorzystam.
    Pozdrawiam
  • Level 20  
    Ja chętnie bym sprawdził tę nawigację. Język mi nie przeszkadza. 1200 zł za kartę to bardzo drogo. Może ktoś ma kopię tej karty?
  • Level 11  
    Dołączam się do prośby kolegi powyżej z ciekawości wypróbował bym u siebie jak to,to się sprawuje język nie ma znaczenia. Jak za sam program bez żadnego urządzenia to 1200 zł to cena którą chyba ustalił jakiś szaleniec.
  • Level 11  
    Wielkie dzięki za cynk, teraz trzeba znalezć kilka chetnych osób i cena będzie bardziej znośna ;)
  • Level 10  
    Nic dziwnego, bo Bosch w Polsce nie zajmuje się w ogóle tym tematem, stacje multimedialne dostarczają z fabryki w Niemczech, często nawet w ramach tajemnicy handlowej nie informując do jakiego modelu.

Bardzo to jest częste, że japońskie auta nie mają nawigacji w jęz. polskim nawet w opcji. Jeździłem kiedyś nowym - prosto z polskiego salonu Subaru Forresterem, który miał nawigację, ale nie miał w ogóle...polskich map.

Za 1200 zł kupować to, nawet jeśli byłby język polski (stawiam na to, że w ogóle nie ma) nie opłaca się. Za moment będzie trzeba aktualizować, bawić się w kombinacje. Nawi w samochodach i tak jest dużo gorsze niż Google Maps, który masz za darmo w smartfonie...
  • Level 20  
    Pojawiły się karty do vitary na alledrogo w cenie 560 zł.
  • Level 1  
    Kolegów pytających o nawigację do Suzuki odsyłam na stronę internetową NavMapStore. Poszukajcie bo mam za mało punktów by zamieścić link.Najnowszą kartę SD do stacji BOSCH Multimedia Compact ( MMC) można tam kupić za 811,32 zl + przesyłka 39,50 zł. Można kupić w Niemczech za niestety 350 euro. Nr katalogowy karty 990E0-54P33-000. Pasuje do Vitary, sx4, od roku 2011 do teraz. Są to mapy TOMTOM-a a nie Garmina.
  • Level 10  
    CzEkCzEk wrote:
    Jesli chodzi o mapy to temat już jest ogarnięty, niestety dalej brak PL jezyka

Można wiedzieć w jaki sposób rozwiązałeś sprawę map?
  • Level 11  
    No i z takimi ludźmi trza kontakt nawiązać jak najszybciej ;)
  • Level 9  
    Czy ktoś może rozwikłał problem kopiowania tej karty SD i języka polskiego?
  • Level 10  
    Ja mam inny problem zakupiłem kartę wsadziłem do radia (SLDA w nowym SX4) i wszystko ładnie mapa odpaliła można szukać itp ale jest inny problem GPS nie podaje pozycji cały czas jestem w Niemczech. W menu serwisowym GPS Phantom DEACT i ilość satelitów 0 (zero). Czy możliwe jest że u mnie nie ma np anteny GPS ?

Suzuki Vitara 2015 - Fabryczna nawigacja - a w zasadzie jej brak
  • Level 1  
    Problem z otrzymaniem karty nawigacji GPS od dostawcy samochodów Suzuki Polska jest większy niż przysłowiowy "Big Ben"
    Od pięciu tygodni ponawiam zamówienie na kartę pamięci GPS do stacji multimedialnej w samochodzie Suzuki S-cross kupionym w fabrycznym salonie Suzuki Kielce - jak dotąd kończy się na obietnicach i przeprosinach. Nawiązując do informacji sprzedawcy Suzuki system multimedialny jest Bosch ale GPS współpracuje z systemem Tom-Tom.
    Pozdrawiam
  • Level 1  
    CzEkCzEk jak to ogarnąłeś kolego bo akurat wuja zakupił grand vitarę z 2012r i ma ten sam problem z brakiem polskiego a on nie kuma w ząb angielskiego ani niemieckiego i szukam mu rozwiązania problemu :)
  • Level 1  
    jak nawigacja Tom Toma - to już lepiej nie instalować - Mapy Tom Tom ma do niczego jak chodzi by poruszać się po mieście

Dodano po 4 [minuty]:

WojtekB_16 wrote:
    Kolegów pytających o nawigację do Suzuki odsyłam na stronę internetową NavMapStore. Poszukajcie bo mam za mało punktów by zamieścić link.Najnowszą kartę SD do stacji BOSCH Multimedia Compact ( MMC) można tam kupić za 811,32 zl + przesyłka 39,50 zł. Można kupić w Niemczech za niestety 350 euro. Nr katalogowy karty 990E0-54P33-000. Pasuje do Vitary, sx4, od roku 2011 do teraz. Są to mapy TOMTOM-a a nie Garmina.

Ale mapy TOM TOMa do nieczego jak chodzi by trafić na ulice w mieście- np w Krakowie w ogóle nie można dojechac na Jasnogórską 60 - nie wspomne o innych adresach

Dodano po 5 [minuty]:

Uzytkownik Suzuki wrote:
    Problem z otrzymaniem karty nawigacji GPS od dostawcy samochodów Suzuki Polska jest większy niż przysłowiowy "Big Ben"
    Od pięciu tygodni ponawiam zamówienie na kartę pamięci GPS do stacji multimedialnej w samochodzie Suzuki S-cross kupionym w fabrycznym salonie Suzuki Kielce - jak dotąd kończy się na obietnicach i przeprosinach. Nawiązując do informacji sprzedawcy Suzuki system multimedialny jest Bosch ale GPS współpracuje z systemem Tom-Tom.
    Pozdrawiam

jak ma mapy TOM TOMA - to lepiej zrezygnuj - Mapy Tom Toma są mało przydatne - jedynie trafić z miasta do miasta a w mieście już wiele ulic z numerami nie są aktualne a nawet jest ich brak
  • Level 2  
    [quote="CzEkCzEk"]nie kupiłem karty. Są ludziska którzy potrafią.
    Witam, czy jest szansa nawigacji w polskim języku w Vitara sprowadzone. W menu nie ma języka polskiego.