Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bezprzewodowe połączenie dwóch routerów NetiaSpot+TP-LINK

Grzecho1212 24 Jun 2015 11:03 1416 8
    Grzecho1212
    Level 8  
    Witam, tak jak w temacie. Chciałbym połączyć dwa routery ze sobą NetiaSpot który będzie wysyłał sygnał i TP-LINK który będzie ten sygnał odbierał. Wiem że mozna połączyć ze sobą dwa takie same routery ale dwa różne nie mam pojęcia. Proszę o pomoc.
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Grzecho1212 wrote:
    Witam, tak jak w temacie. Chciałbym połączyć dwa routery ze sobą NetiaSpot który będzie wysyłał sygnał i TP-LINK który będzie ten sygnał odbierał. Wiem że mozna połączyć ze sobą dwa takie same routery ale dwa różne nie mam pojęcia. Proszę o pomoc.

To nie jest kwestia dwoch takich samych routerow, tylko w jakim trybie moze dzialac ten drugi router (odbierajacy). NetiaSpot "rozsyla" internet czyli dziala w trybie access point. Komutery, telefony dzialaj w trybie client'a, zeby sie podlaczyc do Acess Point'a. Jesli rzeczony TP link potrafi dzialac w tym trybie, to nie bedzie sie roznil od komputera czy telefonu. Pytanie zasadnicze to czy ten TP Link to wlasnie potrafi. Zeby to ustalic musisz podac jaki to model.
    Grzecho1212
    Level 8  
    Na tabliczce znamionowej jest napisane:
    TTL-WR543G Ver: 2.0
    54M Wireless AP Client Router
    Grzecho1212
    Level 8  
    Czyli mam rozumieć, że takie połączenie jest możliwe z moim routerem??
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Grzecho1212 wrote:
    Czyli mam rozumieć, że takie połączenie jest możliwe z moim routerem??

Tak. Przy czym zeby byla jasnosc. To nie od routera "nadajacego" wifi zalezy, tylko od tego odbierajacego. Niektore urzedzenia nie potrafai odbierac, potrafia tylko tylko nadawac.

A routerowi nadajacemu (Acess Pointowi) zwisa czy podlacza sie do niego komputer, telefon, telewizor czy inny router. Grunt zeby to robily zgodnie z protokolem i bedzie dzialac.

marcin
    Grzecho1212
    Level 8  
    Mhmmm rozumiem, a czy mógłbyś mi jeszcze napisać w miarę prosty sposób jak je ze sobą połączyć bezprzewodowo??
    m.jastrzebski
    Level 39  
    Grzecho1212 wrote:
    Mhmmm rozumiem, a czy mógłbyś mi jeszcze napisać w miarę prosty sposób jak je ze sobą połączyć bezprzewodowo??

Łaczysz sie z TP linkiem. Wybierasz tryb pracy AP Klient. Gdziesz musisz miec opcje wyszukania Twojej sieci WiFi (tej nadawnanej przez netiaspot). Jak nie ma opcji wyszukiwania to z palca musisz wpisac nazwe SSID tej sieci i haslo do niej.
    Na stronie ktora Ci podalem, jest do sciagniecia uproszczona instrukcja obslugi. Bedziesz mial to ze screenshotami wyrysowane.
    Grzecho1212
    Level 8  
    Z TP linkiem połączyć sie za pomocą adresu ip?

Dodano po 32 [minuty]:

Dobra mam połączenie z TP linkiem. Zmieniłem tryb pracy, ale nie wiem co dalej.