Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu

24 Cze 2015 12:47 2115 6
 • Poziom 9  
  Witam ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem 323 z silnikiem 1.6 rok 1993 jednak jak to w starych autach bywa rozładował się akumulator . Po naładowaniu i włożeniu akumulatora załączy się jakiś alarm i auto nie chcę odpalić odcięty jest przycisk lpg/pb i mruga czerwona dioda przy przyciskach ogrzewania szyby poprzedni właściciel mówił ze ma jakiś pilot ale go niestety zgubił.

  W tej sytuacji ze względu na niską wartość pojazdu chciałbym sam usunąć odcinke bez ingerencji elektryka – gdzie mam szukać muszę przyznać że nie mam żadnego doświadczenia z ty tematem .

  Dodam jeszcze że pod kierownicą jest taki mały okrągły metalowy punkt ale dokładanie do niego magnesu/baterii nic nie daje.

  Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu
 • Poziom 17  
  Zapewne wystarczy dojść po przewodach gdzie to jest wpięte w oryginalną wiązkę i połączyć wszystko tak jak było fabrycznie przy okazji usuwając ten cały alarm/immo. Chyba że to auto było fabrycznie z immo to będzie problem jak się rozkodował.
 • Poziom 17  
  Usuń to urządzenie z drugiego zdjęcia . Najlepiej po przewodach odnaleźć po kolei plus, minus, kierunkowskazy , czujniki drzwiowe, syrenę no i oczywiście odcięcie zapłonu bezpośrednio z alarmu ew na zewnętrznym przekaźniku.
 • Pomocny post
  Specjalista grupy V.A.G.
  Masz tam dwa przekaźniki - zapewne jeden od kierunkowskazów a drugi od odcięcia zapłonu.
  Zrób zworkę na stykach przekaźnika po kolei na każdym i będziesz wiedział który jest od kierunkowskazów a który od odcięcia zapłonu.
 • Poziom 9  
  Wywaliłem wszystko co było jednak okazałą się ze to autko ma 2 immo dodatkowe chciałem porpostu po podłączać jak było ale brakuję mi przewodów sporo jest po ucinanych a dalej niema ich z czym podłaczyć jest jakaś kostka ale ma inne kolory dało by radę jakąś podpowiedz uzyskać ?Przycisk przy centralce nie reagował dalej zapłon był odcięty
  Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu
 • Poziom 17  
  Biała wtyczka z dwoma przewodami w czarnej koszulce to było odcięcie. Spróbuj po przewodach zlokalizować odcięty obwód.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc poradzilem sobie zwierajac przekaznik na 2 pinach