Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu

mc211 24 Jun 2015 12:47 2838 6
 • #1
  mc211
  Level 9  
  Witam ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem 323 z silnikiem 1.6 rok 1993 jednak jak to w starych autach bywa rozładował się akumulator . Po naładowaniu i włożeniu akumulatora załączy się jakiś alarm i auto nie chcę odpalić odcięty jest przycisk lpg/pb i mruga czerwona dioda przy przyciskach ogrzewania szyby poprzedni właściciel mówił ze ma jakiś pilot ale go niestety zgubił.

  W tej sytuacji ze względu na niską wartość pojazdu chciałbym sam usunąć odcinke bez ingerencji elektryka – gdzie mam szukać muszę przyznać że nie mam żadnego doświadczenia z ty tematem .

  Dodam jeszcze że pod kierownicą jest taki mały okrągły metalowy punkt ale dokładanie do niego magnesu/baterii nic nie daje.

  Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu
 • #2
  bakubaku69
  Level 17  
  Zapewne wystarczy dojść po przewodach gdzie to jest wpięte w oryginalną wiązkę i połączyć wszystko tak jak było fabrycznie przy okazji usuwając ten cały alarm/immo. Chyba że to auto było fabrycznie z immo to będzie problem jak się rozkodował.
 • #3
  slevy70
  Level 18  
  Usuń to urządzenie z drugiego zdjęcia . Najlepiej po przewodach odnaleźć po kolei plus, minus, kierunkowskazy , czujniki drzwiowe, syrenę no i oczywiście odcięcie zapłonu bezpośrednio z alarmu ew na zewnętrznym przekaźniku.
 • Helpful post
  #4
  grala1
  VAG group specialist
  Masz tam dwa przekaźniki - zapewne jeden od kierunkowskazów a drugi od odcięcia zapłonu.
  Zrób zworkę na stykach przekaźnika po kolei na każdym i będziesz wiedział który jest od kierunkowskazów a który od odcięcia zapłonu.
 • #5
  mc211
  Level 9  
  Wywaliłem wszystko co było jednak okazałą się ze to autko ma 2 immo dodatkowe chciałem porpostu po podłączać jak było ale brakuję mi przewodów sporo jest po ucinanych a dalej niema ich z czym podłaczyć jest jakaś kostka ale ma inne kolory dało by radę jakąś podpowiedz uzyskać ?Przycisk przy centralce nie reagował dalej zapłon był odcięty
  Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu Mazda 323 bg - Usunięcie odcięca zapłonu
 • #6
  slevy70
  Level 18  
  Biała wtyczka z dwoma przewodami w czarnej koszulce to było odcięcie. Spróbuj po przewodach zlokalizować odcięty obwód.
 • #7
  mc211
  Level 9  
  Dziękuję za pomoc poradzilem sobie zwierajac przekaznik na 2 pinach