Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 407SW 2.0 16V - Depollution Fault

24 Cze 2015 17:00 2883 10
  • Poziom 6  
    Witam.

Pojawił mi się błąd Depollution Fault i check na desce rozdzielczej Peugeota 407 z silnikiem 2.0 16V.

Problemowi nie towarzyszą żadne dodatkowe elementy po za tym, że od czasu do czasu zdaży się, że zaraz po odpaleniu przytknie się silnik, spadną obroty do ok. 300 po czym wracają "na miejsce" i dalej działa ok.

Dzisiaj, czyli 3ci dzień problemów, po 8h postoju auto miało problem z odpaleniem - auto kręciło, łapało i gasło, po kilku próbach "zaskoczył" i bez problemów i zająknięć jechał dalej.

Po podpięciu do komputera wypluło błąd P0352.

Czy dobrze rozumiem, że do wymiany pakiet cewek + świece i problem powinien minąć, czy raczej potrzebna jest głębsza diagnoza?
  • Poziom 21  
    Świece można profilaktycznie wymienić od razu, podczas objawu wypadania zapłonów proponuje unosić cewki i sprawdzać iskrę o ile tam są cewki a nie jedna cewka, może być kwestia wtrysków, sterownika, dobrze by było gdybyś pojechał do serwisu z tego powodu że spotkałem się z banalnymi usterkami w peugeotach na które człowiek by nie wpadł a ludzie w serwisie takie usterki na bieżąco naprawiają i wiedzą czego szukać, te auta tak mają że ciężko czasem znaleźć usterkę bez pomocy osób pracujących w serwisie.
  • Poziom 6  
    Problem w tym, że to auto jedynie "przytka" się po odpaleniu, dalej nie czuć wypadania zapłonu, czy falowań, itd. Przed chwilą jechałem do sklepu, oczywiście błąd zniknął, problemów zero. Jutro, lub za parę dni wróci - najpewniej gdy znów spadnie deszcz, bo odnoszę wrażenie, że znika jak jest kilka godzin sucho, pojawia się gdy pada.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Ciekawi mnie jeszcze czy EGR się nie wiesza i przy odpalaniu zamula auto, można by zajrzeć czy chodzi luźno.
  • Spec od samochodów
    Oczyszczenie z substancji szkodliwych,tłumaczenie w/g google,dziwny błąd.
    Może zmień stację benzynową w obecnej dolewają rozpuszczalnik nitro.
  • Poziom 6  
    Mógłbyś wskazać mniej więcej gdzie go znajdę by sprawdzić?
  • Spec od samochodów
    Wskazałem na paliwo właśnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Temat po około tygodniu spokoju powrócił, nieco "mocniej".

Gdy zimny, odpala za 3-cim razem. Pierwsze i drugie odpalenie łapie od razu, ale opadają obroty i gaśnie. Jak już złapie i utrzyma obroty za 3-cim razem chodzi równo, ma moc, jakby nigdy nic.

Gdy cieplejszy, odpala za pierwszym razem, ale zaraz po odpaleniu obroty spadają w dół do około 400, by odbić się od tej granicy i wrócić na poprawną wartość. Dalej wszystko gra.

Podpiąłem raz jeszcze pod komputer i są dwa błędy:
    P0352 oraz P0403.
  • Poziom 6  
    Pakiet cewek plus świece wymienione, odpala poprawnie.