Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio AEG AR4026 - schemat kostki połączeniowej potrzebny

24 Cze 2015 17:30 3747 7
  • Poziom 11  
    Witam, mam radio AEG, ale nie mam do niego oryginalnej kostki, czy miałby ktoś możliwość podesłania zdj. lub opisania jak ma zostać podłączone? Bo kostka którą mam pasuje, lecz podłączając normalnie nie działa, zapewne ma inne kolory kabli.
    Radio AEG AR4026 - schemat kostki połączeniowej potrzebny
  • Poziom 11  
    niestety przestudiowałem to dokładnie, udało mi sie skontaktować z posiadaczem takiego radia i mi napisał ze 5i8 pin, wiec podłączyłem i odziwo odpaliło i było ok, ucieszony podłaczyłem głośnik działa, i po kilku min, zgasło i było nagrzane przy końcówce mocy, nie było słychać charakterystycznego strzału z płytki, ale było leciutko czuć czymś spalonym;/
  • Poziom 11  
    Dodaje zdjęcia płytki gdzie podłącza się kostkę, może coś podpowiecie patrząc na zdj o tym jak podłączyć? Radio AEG AR4026 - schemat kostki połączeniowej potrzebny Radio AEG AR4026 - schemat kostki połączeniowej potrzebny

Niepokoją mnie te miejsca zaznaczone kółkiem.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wszystkie na dole to piny głośnikowe, Na górze widzisz 2 masy, stały plus to sprawdź który ma bezpośrednie przejście do tego dużego kondensatora. Widać bezpiecznik smd sprawdź czy sprawny, dioda sprawdź w którym kierunku przewodzi jeśli to jest wyjście to zapewne na załączanie wzmacniacza.
  • Poziom 11  
    slawcioo88 napisał:
    Wszystkie na dole to piny głośnikowe, Na górze widzisz 2 masy, stały plus to sprawdź który ma bezpośrednie przejście do tego dużego kondensatora. Widać bezpiecznik smd sprawdź czy sprawny, dioda sprawdź w którym kierunku przewodzi jeśli to jest wyjście to zapewne na załączanie wzmacniacza.

yyy, wszystko fajnie, wg Twojego opisu wszystko tam widać ale , ale ja widzę tam nic ;D

jak sprawdzić bezpiecznik, oraz kierunek diody? ;)
  • Poziom 11  
    ooo, super, takich zdjęć szukałem, ale nie pomyślałem o zagranicznych stronach, Dzięki wielkie, biorę się do "roboty".

po podłączeniu żółty, czerwony i czarny zgodnie ze zdj jak i samochodem (musiałem zamienić czerw i żółty), radio nie reaguje i grzeje się tył;/

dodam że jak sprawdzam ten bezpiecznik?diodę "FF" z kółeczka, to miernik piszczy tzn jest przejście, a do drugiego kółeczka przejście maja wszystkie górne piny.
    a do dużego maja wszystkie oprócz 23456 z dołu.
    http://imageshack.com/f/0eimg1594evj

Się pogubiłem, czy tu jest czarny obok żółtego czy pod? Bo jak teraz się przyglądam to sam nie wiem. Jest żółty, czarny, niebieski, czerwony? wszystkie obok siebie?

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

UP UP UP,
    krok do przodu i dwa w tył jak to mówią.

Jednak jest żółty czarny czerwony, radio odpala,
    ALE, właśnie "ale", tył nagrzał się ze jak dotknąłem to myślałem ze oparzyłem rękę, do tego na ekraniku małym pisze ciągle "close" i słychać ze silniczek próbuje coś zrobić z ekranem. po kilku próbach kręcenia VOL, wyskakują fale radiowe ale to na chwilkę i dalej CLOSE.

Dodano po 5 [godziny] 35 [minuty]:

Panowie, czy to możliwe żeby kość mocy się wylała? Bo jak zdjąłem blaszkę która ją zakrywa ona była hmm tłusta do połowy, no i był zapach spalonego.
    Kosc to: tda7388,gk18bhb v6, chn gk 136, STMicroelectronics

W sumie to już na inny temat, więc to zamykamy.