Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter 4t BENZER - Przerywa na wolnych obrotach i odpala dopiero po dodaniu gazu

anders111 24 Cze 2015 19:07 1509 4
  • #1 24 Cze 2015 19:07
    anders111
    Poziom 8  

Witam... Skuter typu jak wyżej podałem nie chce chodzić równo na wolnych obrotach - przerywa na wolnych obrotach a nawet gaśnie poniżej 2000 obr... Wymieniłem gażnik na nowy , nowy wariator i pasek napędowy , nowy cylinder o większej średnicy i pojemności do jakieś 70-80 cm , nowa głowica , wyregulowane zawory... Pozostaje tylko jeden podstawowy problem czyli że ten skuter nie chce chodzić na wolnych obrotach a dokładniej - poniżej 2000 obr. silnik dławi się i gaśnie i odpala dopiero po lekkim dodaniu gazu... Co zrobić aby ten skuter odpalał bez dodania gazu albo na pilota bo takowego posiada i jak poprawić jego pracę na wolnych obrotach ??? Proszę o poradę i pomoc w tej sprawie - będę wdzięczny i przyznam punkciki...

0 4
  • #2 24 Cze 2015 19:19
    Staszek49
    Poziom 34  

Gaźnik nowy (też wymaga regulacji), a co z dyszami. Po zmianie pojemności silnika zalecana jest zmiana dysz na "większe".

0
  • Pomocny post
    #4 25 Cze 2015 13:45
    plumbum22
    Poziom 20  

A odpalasz go na ssaniu? Silnik trzeba najpierw rozgrzać inaczej będzie gasł, obroty jałowe silnika ustawia się dopiero na rozgrzanym do temp roboczej silniku. Czyli zapal go na ssaniu, odczekaj chwilę, wyłącz ssanie przejedź się i dopiero ustawiaj. Ssanie masz na elektrozaworze czy ustawiane ręcznie? Może jak na elektrozaworze to elektrozawór masz padnięty. Dysze nie mają nic do tego, Powinien chodzić na fabrycznym gaźniku, jedynie zmienić mu mieszankę na bogatszą na iglicy.

1
  • #5 25 Cze 2015 17:17
    anders111
    Poziom 8  

Mimo że na starym modóle zapłonowym była na świecy iskra to i tak wymieniłem ten modół na nowy i nagle problemy z przerwami na wolnych obrotach się skończyły... Resztę zrobiłem tak jak mi radził plumbum22 i skuter pięknie chodzi... Dzięki piękne wszystkim za zainteresowanie i pomoc...

1
  Szukaj w 5mln produktów