Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Uniwersalne kontrolki do samochodów.

fred77 24 Cze 2015 20:18 1545 5
    fred77
    Poziom 12  
    Mam starego Nissana Terrano.
    Obecnie mam 7 stykowe gniazdo haka, a chcę zamontować gniazdo 13 stykowe.
    Na kokpicie mam dołożoną dodatkową kontrolkę kierunkowskazów przyczepy.
    Kontrolka działa prawidłowo, jednak ma popękane zaczepy, jest luźna i za dnia jest słabo widoczna.
    Chcę ją wymienić na troszkę większą.
    Problem polega jednak na tym, że nie potrafię znaleźć kontrolki, która miałaby na kloszu ikonkę kierunkowskazów przyczepy.

Chcę też zamontować drugą kontrolkę, która informuje o tym, że wtyczka przyczepy jest połączona z gniazdem samochodu.
    Chodzi o to, żeby ta kontrolka też miała ikonkę haka lub napis CHECK albo TEST.
    Na przykład coś takiego.

Czy ktoś może wie gdzie takie kontrolki można kupić?
    To muszą być jakieś zwykłe proste kontrolki, które można sobie zamontować dodatkowo gdzieś na desce rozdzielczej w samochodzie.

Szukam i bardzo trudno coś znaleźć.
    kwok
    Poziom 39  
    Będzie ciężko, może próbuj na all... czy olx poszukać deski ze starej ciężarówki, autobusu albo traktora. Czasami są zestawy kontrolek składane z pojedynczych albo odzyskasz same piktogramy i coś wykombinujesz - pomysłów dużo, roboty jeszcze więcej hehehe.
    marcin_wr
    Poziom 20  
    fred77 napisał:
    Chcę ją wymienić na troszkę większą.
    Problem polega jednak na tym, że nie potrafię znaleźć kontrolki, która miałaby na kloszu ikonkę kierunkowskazów przyczepy.

Wpisz w szukajkę allegro frazę "kontrolka mercedes bus", może ta Ci podpasuje?
    kwok
    Poziom 39  
    O takich właśnie myślałem, występują jeszcze w autobusach mercedesa np o405 - o407.
    fred77
    Poziom 12  
    marcin_wr napisał:

Wpisz w szukajkę allegro frazę "kontrolka mercedes bus", może ta Ci podpasuje?

To byłoby to tylko żeby była troszkę mniejsza. W samochodzie mam zaślepki od włączników, których nie ma i najlepiej gdyby taką kontrolkę umieścić w takiej zaślepce żeby nie robić więcej dziur w kokpicie.

Jak nie znajdę to trudno. Zamontuję jakieś zwykłe małe diodowe. Jednak chciałbym żeby kontrolki miały około 1cm średnicy i mocniej świeciły, no i żeby miały wspomniane przeze mnie ikonki/piktogramy.
    kwok
    Poziom 39  
    fred77 napisał:
    Jednak chciałbym żeby kontrolki miały około 1cm średnicy i

Takie coś to tylko wydłubać piktogram z jakiegoś licznika i rzeźba...