Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-42W805B czy Sony KDL-42W705B ?

24 Cze 2015 23:27 2010 28
  • Poziom 6  
    Witam.
    Po dwóch dniach intesywnej lektury w końcu wytypowałem dwa telewizory w mniej więcej takim samym przedziale cenowym. Z tego co zdążyłem sie zorientować W805B w wersji 42" nie posiada matrycy 100 hz w przeciwieństwie do 42W705B. Inaczej jest z motionflow, ten drugi model nie ma pełnego wsparcia.
    (na 3d mi nie zależy)

Główne zastosowanie TV to oglądanie meczów piłkarskich oraz PS4 (nie zależy mi jak najniższym input lagu, obydwa modele jak dla mnie mają zadowalającą więc ten parametr nie ma znaczenia przy mojej decyzji). Nie jestem też koneserem niewiadomo jak idealnego obrazu, zależy mi na w miare dobrej czerni oraz jak najmniejszym rozmazaniu obrazu. I tak jak nadmieniłem wcześniej, chciałbym abym mecze ogladał z przyjemnoćia, a gry na ps4 chodziły płynnie.

Który model według Was lepiej spełni moje oczekiwania ?
  • Poziom 26  
    Byłby to świetny wybór przy takich wymaganiach, jednak od 50 cali wzwyż.
    Obydwa modele w rozmiarze poniżej 50 cali mają matrycę 50Hz. Tym samym przy 50 calach W705B ma już 100Hz i pełny system poprawy płynności ruchu. W rozmiarze 42 cali będą świetnym wyborem do konsoli, jednak do sportu już niekoniecznie. Jeśli 50 cali nie wchodzi w grę, spójrz na Samsunga H6400 - 100Hz, dobrze radzi sobie ze sportem, bardzo dobra jakość obrazu i input lag wystarczający do komfortowego grania.

Polecam lekturę fachowych testów:

W7 http://hdtvpolska.com/topic/32700-test-lcd-le...w705b-sony-kdl-50w705b-w705b-w706b-w705-w706/

W8 http://hdtvpolska.com/topic/32599-test-3d-lcd...05b-sony-kdl-55w805b-w805b-w815b-w828b-w829b/

H6400 http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/
  • Poziom 6  
    A to przepraszam, na którymś forum widziałem wykaz matryc Sonek i 42703b miała niby 100hz.

Hmm, a jakie mańkamenty podczas ogladania meczy piłkarskich będą widoczne ? Czy zwykły zjadacz chleba naprawdę będzie niepocieszony ?:)

Obecnie posiadam Samsung LN-T2632H, zakupiony w 2008 w USA i jesli obraz podczas sportu nie będzie gorszy to nie będę miał zastrzeżeń :) Tak sobie właśnie myślę, że model 5 lat młodszy nie powinien mieć gorszego obrazu.

Czytałem recenzje zawarte w linkach, ale niestety dotyczyły one modeli powyżej 42", stąd moje wątpliwości.

Co do Samsunga to również brałem go pod uwagę, ale zmartwiły mnie komentarze, niektórych graczy ( podobno gry nie chodzą czasem do końca płynnie). Mam już niezły mętlik od tego wszystkiego, czy faktycznie ten Samsung będzie idealnym wyborem czy też są jeszcze inne ciekawe modele ? Choć nie ukrywam, że wolałbym wybrać coś z tych dwóch Soniaków.
  • Poziom 6  
    Niestety nie na mój budżet :/ Dałem sobie górną granicę 2000zl. Wiem, ze dwa modele o których pisałem oscylują przy 2200, ale na tyle w tej chwili mogę się jeszcze szarpnąć. 2600 to ciut za dużo.

Co będzie w takim razie dla mnie największym, irytującym problemem przy modelu 805B ?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    W829B nie jest w niczym lepszy - zapewnia taką samą jakość obrazu co W805B i w tym rozmiarze również będzie mieć 50Hz.

Sport przy matrycy 50Hz zazwyczaj oznacza smużenie i powielone kontury w zależności od ustawień podświetlenia.
  • Poziom 6  
    Rozumiem. Zastanawiam się w takim razie jak ludzie oglądali meczyki, jak nie było jeszcze matryc 100hz :)?

Powiem szczerze, że boli już mnie od tego wszystkiego głowa, autentycznie :/

W takim razie zapytam jeszcze, czy jest jakiś tv 40 - 42 " do 2200zl, który będzie mi odpowiadał ? Faktycznie iść lepiej w tego Samsunga niz w Sony 805b ? Czy może jakaś Toshiba, LG ? Chce zakończyć już tę gehenne pt " Kupno TV z ograniczonym budżetem"
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    Jedyne co ma to oznaczenie producenta, sugerujące większą ilość herców. Jednak oba TV mają matryce 100Hz i prezentują taką samą jakość obrazu.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Finalnie zdecydowałem się na Samsunga UE48 H6400. Mam nadzieje, że będę zadowolony.
  • Poziom 1  
  • Poziom 26  
    niu101 napisał:
    Finalnie zdecydowałem się na Samsunga UE48 H6400. Mam nadzieje, że będę zadowolony.

Przy Twoich wymaganiach to również bardzo dobry wybór ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Szczerze, to już nie chce zmieniać mojej decyzji :) Mam już serdecznie dość tego wybierania :) Mam jeszcze jedno pytanie, telewizor zamawiam przez komputronik.pl. Rozmawiałem na infolinii, Pani powiedziała, że mają jeszcze około 20 fabrycznie zapakowanych sztuk. Mają kuszącą cenę więc chciałbym sprawdzić czy faktycznie telwizor bedzie nowiutki.
  • Poziom 26  
    Spokojnie, to bardzo dobra decyzja. AS640 nie ma lepszej palety - zapewnia niemalże takie samo pokrycie palety barw jak H6400, a do tego ma wyższego input laga niż Samsung. ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Właśnie wczoraj doczytałem jak sprawdzić to w menu serwisowym.
    Doczytałem również to, że do niektórych modeli m.in 6400 dostaje sie kurz, który osiada na matrycy, a serwis samsunga (może do tej pory coś się zmieniło) podchodzi do tego niechętnie. Niemniej jednak tak jak nadmieniłem nie mam już zamiaru zmieniać decyzji, mam nadzieję, że z moim będzie wszystko w porządku.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    A wiadomo ilu hz matrycę ma Sony KDL - 48R550C ewentualnie 48W605 ?
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    niu101 napisał:
    Właśnie wczoraj doczytałem jak sprawdzić to w menu serwisowym.
    Doczytałem również to, że do niektórych modeli m.in 6400 dostaje sie kurz, który osiada na matrycy, a serwis samsunga (może do tej pory coś się zmieniło) podchodzi do tego niechętnie. Niemniej jednak tak jak nadmieniłem nie mam już zamiaru zmieniać decyzji, mam nadzieję, że z moim będzie wszystko w porządku.

Nie ma co się martwić na zapas. Wbrew pozorom wiele osób nie ma żadnego problemu nawet po kilkunastu miesiącach użytkowania :)

Po prostu locoloco nie lubi Samsungów, być może dlatego, że w swoim sklepie ich nie ma :D
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Tv jest juz gotowy do obioru w salonie.

Macie moze jakies rady w celu sprawdzenia go przed kupnem ? Sciagnalem te kolorowe plansze, filmiki itd. Cos po za tym ?

Nie wiem za bardzo jak odczytac ten test z bialym krzyzkiem. Na co zwrocic szczegolna uwage podczas tego testu ?
  • Pomocny post
    Uczeń
    To co najważniejsze czyli rownomiernosci podświetlenia niestety za bardzo nie sprawdzisz.. do tego potrzebne jest całkowicie ciemne pomieszczenie. Glownie pooglądaj te kolorowe plansze czy zadnych bad pixeli nie ma.
  • Poziom 1  
  • Poziom 6  
    Dziekuje wszystkim za pomoc ! :)
    Wczoraj odebralem TV, nie mialem za bardzo czasu zeby nim sie pobawic, ale na moje amatorskie oko obraz wyglada dobrze :)

Musze tylko znalezc jakies dobre ustawienia obrazu pod ten model, bo chwilowo na profesjonalna kalibracje to mnie nie stac, ale to juz chyba w innym temacie.
  • Poziom 26  
    Zazwyczaj najlepsze fabryczne odwzorowanie jest w trybie kinowym i nie inaczej jest w przypadku tego TV. Sprawdź sam ;)