Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamiana konta Outlook na lokalne w Windows 8.1 nie z poziomu tego konta.

25 Cze 2015 09:52 483 2
  • Poziom 2  
    Witam.

Dostałem nietypowe zadanie.
    Rodzina zmarłego poprosiła mnie o odblokowanie laptopa.
    Laptop z EFI, Win8.1, zablokowanym kontem administratora i hasłem użytkownika powiązane z kontem outlook.
    Poradziłem sobie pośrednio zakładając równoległe konto z prawami administratora i przejmując prawa do plików. W ten sposób przynajmniej rodzina ma dostęp do zasobów.
    Chciałbym jednak móc zalogować się na konto zmarłego. Czy jest możliwość "zdalnej" zamiany konta na lokalne? Pisze "zdalnej" czyli nie będąc na tym koncie zalogowanym a będąc na koncie równoległym lub na systemie typu liveCD.
    Procedura odblokowania konta outlook zmarłego jest długotrwała i wiąże się z z tłumaczeniem dokumentów na angielski i wysyłaniem do Microsoftu.
  • Poziom 40  
    Jeżeli udało ci się stworzyć "równoległe" konto administratora to zamiast przejmować prawa było zmienić hasło zmarłego i wejść na jego windowe konto ze zmienionym hasłem.
    Niemniej uważam że to nie to forum, bo można to różnie odczytać. Ludzie różne rzeczy opowiadają dlatego właśnie:
    kaktus101 napisał:
    Procedura odblokowania konta outlook zmarłego jest długotrwała i wiąże się z z tłumaczeniem dokumentów na angielski i wysyłaniem do Microsoftu.
  • Poziom 2  
    Zgadzam się z Tobą. Temat do zamknięcia.
    Zamiana konta Outlook na lokalne w Windows 8.1 nie z poziomu tego konta.