Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola dostępu Blok wielorodzinny

25 Cze 2015 11:33 1332 5
  • Poziom 10  
    Witam.
    Prosił bym o poradę jak zabrać się i na co zwracać uwagę przy kontroli dostępu.

A więc kontrola będzie obejmowała 3 punkty 2 pary drzwi które mają własny elektrozaczep z domofonem plus komora śmietnikowa która będzie miała dodatkowo zworę elektromagnetyczną.

Chcemy móc we własnym zakresie kodować pastylki i wyłączać je w przypadku zgubienia przez użytkownika.
    W drugim etapie ma być system rozszerzony od 22 pary drzwi i wtedy chcieli byśmy móc kodować np drzwi wejściowe na dole plus określone drzwi na piętrze.

Za wszelkie porady byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Polecałbym system kontroli dostępu marki ROGER gdyż jest to w pełni polski system a nie jakiś tani chińczyk przy którym będziemy co jakiś czas się męczyć.
  • Poziom 27  
    modoc napisał:
    ...... i na co zwracać uwagę przy kontroli dostępu. .....

Na przepisy p-poż.
  • Poziom 11  
    hmm wydaje mi się , a nawet jestem pewny że rejestrowanie ruchu użytkowników (mieszkańców) nie jest najlepszym pomysłem na zabezpieczenie obiektu mieszkalnego.
    W tym specyficznym przypadku należy połączyć przysłowiową wodę i ogień czyli bezpieczeństwo z dyskretną kontrolą ( na poziomie dostępu)
    takie rozwiązanie ma XXXXX - gdzie każda z rodzin dostaje np. 3 breloki (czerwony zielony i niebieski) w przypadku zgubienia wyrabiamy kolejny (prosimy o nr lokalu i kolor brakującego)
    pierwsze użycie nowego breloka powoduje kasowanie "starego"
    dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy rozprowadzać żadnego okablowania (czytniki potrzebuję jedynie zasilania)
    Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest to że "wycinamy" wszystkich "cfaniaków" unikających wszelkich wspólnych opłat wynikających z ilości deklarowanych osób w lokalu.
    W przypadku systemu ROGER stosuje się karty EM (czy bardziej popularna nazwa UNIQUE) które bardzo prosto sklonować , przez co nagle tracimy jakąkolwiek kontrolę nad obiektem ...
    Nie chciałbym żeby mój post był traktowany jak "krypciocha" napisz na priv to podam namiary na firmę .
    P.S.
    Używanie marki ROGER to chyba jednak krypciocha ;)
  • Poziom 24  
    Witam,
    IMO będzie to lokalizacja rozproszona z autonomicznymi czytnikami bez żadnej rejestracji zdarzeń a to bardzo upraszcza temat no chyba , że będzie inaczej. A może za wyjątkiem śmietnika da się w tym celu wykorzystać istniejące systemy domofonowe tylko napisz jakie są tam zamontowane i pytanie jaki jest sens dublowania tych instalacji dodatkowymi czytnikami. F-my np. PControl, Elog , Corral , Laskomex, Proel, Elmes same polskie a ja bym zrobił na KADE.
    A przepisy P.POŻ jasne ,że na pierwszym planie - tylko jak długo wytrzymają te przyciski ewakuacyjne i zobacz w którą stronę otwierają się drzwi :D
  • Poziom 11  
    Na prośbę odpowiadam XXXX to włoski COMELIT a KD do SIMPLE KEY ADVANCE ...