Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zestaw basowy po godzinie grania pierdzi

25 Cze 2015 12:49 465 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Posiadam od 3 lat zestaw basowy Hartke na którym gram na weselach. Zestaw składa się ze wzmacniacza Hartke HA2500 oraz kolumny basowej hartke VX410.
    Nie wiem gdzie leży problem bo kiedy jadę na wesele to przez ok pierwszą godzinę grania na piecu dzwięki są czystę i piękne ale potem zaczyna się pierdzenie. Robie 3 godziny przerwy siadam do pieca i znowu gra świetnie ale mija około 40min-60min i znowu zaczyna pierdzić wcale jak gdyby się nagrzewał i to powodowało pierdzenie. nie mam pojęcia gdzie leży problem czy we wzmacniaczu czy kolumnach. Ale wydaje mi się że głośniki w kolumnie nie powinny być pozrywane bo zawsze grały tylko i wyłącznie pod tym wzmacniaczem a on ma tylko 250 vat (kolumna łyka 400 vat).
    dodam tylko że gram na pasywnej gitarze. Proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    Po godzinie, na weselu, już ludzie nie powinni słuczeć zniekształceń. Poważnie, to trzeba rozkręcić obudowę, pooglądać wszystko dokładnie i pomierzć choć zasilanie wzmacniacza po nagrzaniu. Inaczej trudno powiedzieć, co mu jest.
  • Poziom 2  
    teoretycznie masz racje. Po kilku głębszych nie przeszkadzają ludziom takie niułanse jak pierdzenie. Czyli rozumiem że wykluczył byś winę kolumny?
    być może nie ma masy i dlatego się grzeje co skutkuje pierdzeniem, czy to możliwe?
  • Poziom 34  
    Raczej nie. Masz schemat?
  • Poziom 2  
    jaki schemat? sory za być może tak banalne pytanie ale z zawodu jestem grafikiem więc rozumiesz....
  • Poziom 34  
    No to tak. Najpierw podłącz tan głośnik do innego wzmacniacza o podobnej mocy i pograj ze 2 godz. Pewnie będzie grał dobrze, ale można sprawdzić. Potem poproś o pomoc kolegę, który troche zna się na elektronice i daj znać. Tu masz schemat.