Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje telewizora od ,,32'' do ,,42'

CzajNick95 25 Cze 2015 15:21 534 3
  • #1 25 Cze 2015 15:21
    CzajNick95
    Poziom 1  

Witam. Poszukuje telewizora od ,,32'' do ,,42'' cali budżet jakim dysponuje to max 2000. Telewizor ma być przeznaczony do oglądania filmów w 3D jak i zwykłych FULL HD no i bedę grał na nim na konsoli XBOX 360. Ważne jest dla mnie 3d i Full Hd, 4k zupełnie jest nie potrzebne i przede wszystkim jakość wyświetlanego obrazu. Ogólnie przegladając forum trafiłem na 3 ineteresujące modele:

*LG 42lb670v

*Panasonic-42as650e

*Samsung- UE40H6400

Ogólnie czytając to forum nie jestem w stanie rozstrzygnąć który z nich jest lepszy i który bardziej będzie odpowiadał moim potrzebą gdyż w temacie tv jestem laikiem. :cry: Zdecydowałem się już prawie na Panasa ale odradził mi go pan ze sklepu twierdząc że powinienem wybrać miedzy LG a SAMSUNGIEM. :cry: Jakie jest wasze zdanie.??? Pomocy.??? Szukam najlepszego wyboru i licze tu na waszą pomoc :)
    *Wiec to moje pytania jakie telewizory wy polecacie.? z tych 3.? a może wybrać coś zupełnie innego.? :?:
    *Jaki model z sony był by konkurencyjny dla tych bo nie mogę nic znaleźć.? :?:
    *Jeżeli chodzi o Panasonica to czytałem o jakiejś kalibracji czy dam rade wykonać ją sam.? :?:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój jest mniej więcej 5mx4m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost lub delikatny skos
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stac na ale moze i wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna zachodnie + rolet
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam żadnego
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wifi, smart TV, mozliwosc oglądania zdjec i filmow z lapka i smartfona, wazne żebym mógł oglądać filmy z pendrive i nagrywać je na dysk
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? toya dekoder HD
    10 .Jakie urządzenia? xbox 360 SLIM
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? ważne żeby dobra była
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy najczęściej w hd discavery itd.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, i ogladanie yt
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
    16. Preferencje co do marki? maa być dobry
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności, słabe kolory, słaby kontrast, słaby efekt 3d, zależy żeby miał pilot który steruje tv jak myszka,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1500-2000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? tak niech ma zależy na dobrej jakości 3d i obrazu

• #2 25 Cze 2015 17:12
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Z pośród wymienionych przez Ciebie modeli Panasonic i LG są na matrycach IPS, podczas gdy Samsung jest na VA. Przy Twoich wymaganiach zdecydowanie lepiej spisze się TV na VA, oferując bardzo dobry kontrast. Zobacz jakie są różnice pomiędzy matrycami: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-...ak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/#entry341029

H6400 to bardzo dobry wybór - wysoki kontrast, bardzo dobra jakość obrazu i input lag wystarczający do komfortowego grania ;)

Polecam lekturę fachowego testu H6400:

http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

• #4 27 Cze 2015 11:57
    Mariano11
    Poziom 26  

Jeszcze może Philips 42PFH6309 z podwójnym ambilightem Ci się spodobać, zawsze to coś więcej ;).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME