Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka CANON i560_migająca żółta dioda

25 Cze 2015 15:33 888 8
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Czy migająca na żółto dioda oznacza permanentne uszkodzenie lub zabrudzenie głowicy drukującej?
    Drukarka ma swoje lata, próbowałem czyścic głowicę w myjce ultradźwiękowej ale to nic nie pomogło.
    Co jeszcze mógłbym spróbować?

Z góry dziękuję za pomoc
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 25  
    zainstalować pełne oprogramowanie do urządzenia wraz z programem diagnostycznym, który wszystko ci powie.

druga sprawa policz ile razy mignie ta dioda między dłuższymi odstępami lub mignięciami diody zielonej

z doświadczenia podejrzewam iż będzie chodziło o głowicę i błąd b200. Jeśli tak, wymontuj głowicę i zamknij pokrywę, jeśli pojawi się komunikat o braku głowicy a nie kod błędu, to uszkodzona jest głowica i jej wymiana załatwi sprawę.
  • HelukabelHelukabel

• Poziom 34  
    Właśnie jak miga na przemian żółto/zielony i raz zielony, czy tylko na żółto. Należy policzyć ile razy miga. Lub podaj nr błędu który pokazuje się na monitorze.
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,

na jedno mignięcie zielone mam pięć mignięć żółtych. Podejrzewam, że nic w tym temacie już nie zrobię.

Dodano po 8 [minuty]:

Bitels85 napisał:
    zainstalować pełne oprogramowanie do urządzenia wraz z programem diagnostycznym, który wszystko ci powie.

druga sprawa policz ile razy mignie ta dioda między dłuższymi odstępami lub mignięciami diody zielonej

z doświadczenia podejrzewam iż będzie chodziło o głowicę i błąd b200. Jeśli tak, wymontuj głowicę i zamknij pokrywę, jeśli pojawi się komunikat o braku głowicy a nie kod błędu, to uszkodzona jest głowica i jej wymiana załatwi sprawę.

Wymontowałem głowicę, zielone światło świeci w sposób ciągły. Nie mam komunikatu o braku głowicy. Mam krótki komunikat "Drukarka jest podłączona"

Dodano po 7 [minuty]:

Drukarka CANON i560_migająca żółta dioda

Dodano po 49 [sekundy]:

Powyżej okno "Stan drukarki" i komunikat jaki otrzymałem.
  • Spec od drukarek
    Tak, wygląda to na uszkodzenie głowicy, choć jest ona wykrywana przez drukarkę (rysunek w lewej dolnej części okna Stanu drukarki) - gdy wyjmiesz głowicę, tego rysunku nie będzie.
  • Poziom 25  
    Jeśli czyszczenie izopropanolem lub spirytusem styków w głowicy i w drukarce nie pomoże, czeka cię wymiana głowicy lub rozwikłanie dylematu wyboru nowej drukarki (wymiana głowicy to moim zdaniem nieopłacalny interes ze względu na ryzyko)
  • Poziom 8  
    Bitels85 napisał:
    Jeśli czyszczenie izopropanolem lub spirytusem styków w głowicy i w drukarce nie pomoże, czeka cię wymiana głowicy lub rozwikłanie dylematu wyboru nowej drukarki (wymiana głowicy to moim zdaniem nieopłacalny interes ze względu na ryzyko)

Tak głowica była czyszczona...raczej czeka mnie wybór kupna nowej drukarki.
    Dziękuję za pomoc.
  • Poziom 25  
    Jeżeli nie masz nic do stracenia możesz spróbować kontrowersyjnego resetu maszyny, który częściej szkodzi niż pomaga. Albo uszkodzisz do reszty elektronikę w urządzeniu, albo je usprawnisz na jakiś czas. Jeśli jesteś gotów ponieść takie ryzyko to postępuj wg kolejności:

1 zaczynamy od wyłączonej drukarki (kabel zasilający podpięty).

2 trzymasz RESUME i nie puszczając go wciskasz POWER I TEŻ GO NIE PUSZCZASZ

3 trzymając wciśnięty POWER puszczasz na chwilę RESUME, po czym wciskasz go dwa razy
    - kiedy drugi raz wciskasz RESUME, puszcając go puszczasz jednocześnie POWER
    w tym momencie zamigają na zielono diody sygnalizacyjne, po czym zapalą się na stałę (też na zielono). wtedy klikasz RESUME 4x, następnie wciskasz raz POWER - drukarka powinna się wyłączyć, jeśli nie, zrestartuj ją.

Powinna uruchomić się poprawnie.

Powodzenia
  • Poziom 8  
    Czyszczenie głowicy niestety nic nie pomogło. Zakup nowej na dzień dzisiejszy jest nieopłacalny. Ostatecznie drukarka skazana na starty.