Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy wymiana anteny ma sens ?

t9omek 25 Jun 2015 15:39 1668 8
    t9omek
    Level 7  
    Witam, jestem właścicielem radia Technika RAD11. Niestety mieszkam w miejscowości w której sygnał fm jest dość słaby, dlatego zastanawiam się czy warto zmienić w nim antenę. Zastanawiałem się nad Opticum Z2, czy jest sens wymieniać standardową teleskopową antenę na Z2 ?

Specyfikacja radia:
    AM 530-1600 KHz
    FM 88 -108 MHz
    AC 220-240V ~ 50Hz/5W
    SC501546
    xdaro83x
    Level 14  
    Przy słabym sygnale radiowym fm, dobra antena odbiorcza o dość dużym zysku antenowym to podstawa. Proponowałbym antenę zewnętrzną dookólną np. taką jak tu: Link
    t9omek
    Level 7  
    Rozumiem, niestety nie mam możliwości zamontować antenę zewnętrzną. Czy wymiana standardowej anteny na wewnętrzną ma sens ?
    User removed account
    User removed account  
    t9omek
    Level 7  
    ok, rozumiem do zewnętrznej muszę przeprowadzić prawie 50 m kabla czy to nie przeszkadza ??
    xdaro83x
    Level 14  
    50 m to już dość spory odcinek przewodu a tym samym odpowiednio duże tłumienie. Zastosowanie wysokiej jakości przewodu antenowego pozwoli zminimalizować straty. Zawsze można zastosować wzmacniacz na odpowiednie pasmo fm + zasilacz. To wszystko w połaczeniu z 50 m dobrej jakosci przewodu + antena + mocowanie to już tam jakiś wydatek. A czy nie lepiej posłuchać sobie radia fm przez internet?? za darmo, taka moja sugestia:)
    t9omek
    Level 7  
    racja, poszukam jakiegoś klasycznie wyglądającego radia internetowego
    t9omek
    Level 7  
    Dziękuje za porady, zdecydowałem się na wymianę radia