Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bass reflex - Odtwarzanie niskich częstotliwości

25 Cze 2015 17:17 552 10
  • Uczeń
    Witam niedawno kupiłem subwoofer pioneer.
    Jak wiemy bass reflex zmienia strojenie obudowy w zależności od jego długości i przekroju. Postanowiłem to sprawdzić puściłem z komputera sygnał o częstotliwości 30Hz (bo sub ma od 20Hz do 3000Hz) i stanąłem w miejscu gdzie bass jest najbardziej słyszalny.
    Sygnał akustycznej o częstotliwości 30Hz bez problemu byłem w stanie usłyszeć.

Ponowiłem test tylko wyciągnełem bass reflex pozostawiając tylko otwory bez b-s.

O dziwo, nadal sygnał akustycznej o częstotliwości 30Hz był słyszalny tak samo .

Proszę o wytłumaczenie mi czemu tak się dzieje?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 39  
    Kolego jak ty możesz na słuch "organoleptycznie "określić częstotliwość dźwięku?

Komputer to nie idealny generator częstotliwości.

Słyszałeś kiedyś o przesunięciach fazowych, amplitudzie sygnału?
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Uczeń
    slawussj napisał:
    Poczytaj. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1638212.html 30 Hz to za dużo posłuchaj na 18Hz. Może wtedy usłyszysz. Tu chodzi o najniższe częstotliwości.

a dlaczego skoro według programu Winisd Strojenie obudowy ma około 30hz a bez tub jakieś 60hz
  • Poziom 39  
    Kolego, cóż zadajesz tu pytania świadczące iż coś przeczytałeś, więcej nie doczytałeś.

Jak ci wytłumaczyć mamy sprawy o których jednak nie masz pojęcia i nie chcesz poszerzyć własnej wiedzy o nasze wskazówki.

Kolego pomiar charakterystyki czegokolwiek polega na podaniu odpowiedniego znormalizowanego sygnału na wejście i pomiar parametrów wyjściowych za pomocą odpowiedniego przyrządu.

Nie ma bardziej zawodnego przyrządu niż ludzkie zmysły ,jak wzrok ,czy słuch.

Słysząc coś ci się wydaje , uznajesz ,ze to co masz napisane na skali jakiegoś programu w komputerze ,ale rzeczywistość jest całkiem inna.

To może kolego powiesz nam jaki jest poziom sygnału wyjściowego w obydwóch przypadkach w dB?
  • Uczeń
    aaanteka napisał:
    Kolego, cóż zadajesz tu pytania świadczące iż coś przeczytałeś, więcej nie doczytałeś.

Jak ci wytłumaczyć mamy sprawy o których jednak nie masz pojęcia i nie chcesz poszerzyć własnej wiedzy o nasze wskazówki.

Kolego pomiar charakterystyki czegokolwiek polega na podaniu odpowiedniego znormalizowanego sygnału na wejście i pomiar parametrów wyjściowych za pomocą odpowiedniego przyrządu.

Nie ma bardziej zawodnego przyrządu niż ludzkie zmysły ,jak wzrok ,czy słuch.

Słysząc coś ci się wydaje , uznajesz ,ze to co masz napisane na skali jakiegoś programu w komputerze ,ale rzeczywistość jest całkiem inna.

To może kolego powiesz nam jaki jest poziom sygnału wyjściowego w obydwóch przypadkach w dB?

Nie powiem koledze ile jest dB ale zapytam czy była by różnica w dB z tunelami a bez Proszę o krótką odpowiedz a nie 6stron
  • Poziom 34  
    Problem w tym, że spadku poziomu sygnału o połowę, zwłaszcza na krańcach pasma słyszalności, nie zauważysz na słuch.
  • Poziom 39  
    Jedyne znane mi tunele , to tunele kolejowe i drogowe.
    Nie znam i nie słyszałam nic o tunelach akustycznych, czy elektronicznych.

Regulamin tego forum wymaga minimum wiedzy i znajomości terminologii fachowej.

Proszę o zrozumiałe wypowiedzi.
  • Uczeń
    aaanteka napisał:
    Jedyne znane mi tunele , to tunele kolejowe i drogowe.
    Nie znam i nie słyszałam nic o tunelach akustycznych, czy elektronicznych.

Regulamin tego forum wymaga minimum wiedzy i znajomości terminologii fachowej.

Proszę o zrozumiałe wypowiedzi.

Dobra poprawie się tuba Bass reflex a jak nadal nie wiesz o co chodzi to masz Zdjęcie
  • Poziom 39  
    Usunięcie kanału bas-refleks stanowczo wpłynie na zmianę charakterystyki przenoszenia zestawu głośnikowego.

Napewno zmniejszeniu ulegną poziomy sygnałów z zakresu dolnego pasma przenoszenia.
  • Uczeń
    aaanteka napisał:
    Usunięcie kanału bas-refleks stanowczo wpłynie na zmianę charakterystyki przenoszenia zestawu głośnikowego.

Napewno zmniejszeniu ulegną poziomy sygnałów z zakresu dolnego pasma przenoszenia.

Dziękuje za odpowiedź