Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bass reflex - Odtwarzanie niskich częstotliwości

QuenoGames 25 Jun 2015 17:17 627 10
    QuenoGames
    Pupil
    Witam niedawno kupiłem subwoofer pioneer.
    Jak wiemy bass reflex zmienia strojenie obudowy w zależności od jego długości i przekroju. Postanowiłem to sprawdzić puściłem z komputera sygnał o częstotliwości 30Hz (bo sub ma od 20Hz do 3000Hz) i stanąłem w miejscu gdzie bass jest najbardziej słyszalny.
    Sygnał akustycznej o częstotliwości 30Hz bez problemu byłem w stanie usłyszeć.

Ponowiłem test tylko wyciągnełem bass reflex pozostawiając tylko otwory bez b-s.

O dziwo, nadal sygnał akustycznej o częstotliwości 30Hz był słyszalny tak samo .

Proszę o wytłumaczenie mi czemu tak się dzieje?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    aaanteka
    Level 40  
    Kolego jak ty możesz na słuch "organoleptycznie "określić częstotliwość dźwięku?

Komputer to nie idealny generator częstotliwości.

Słyszałeś kiedyś o przesunięciach fazowych, amplitudzie sygnału?
    QuenoGames
    Pupil
    slawussj wrote:
    Poczytaj. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1638212.html 30 Hz to za dużo posłuchaj na 18Hz. Może wtedy usłyszysz. Tu chodzi o najniższe częstotliwości.

a dlaczego skoro według programu Winisd Strojenie obudowy ma około 30hz a bez tub jakieś 60hz
    aaanteka
    Level 40  
    Kolego, cóż zadajesz tu pytania świadczące iż coś przeczytałeś, więcej nie doczytałeś.

Jak ci wytłumaczyć mamy sprawy o których jednak nie masz pojęcia i nie chcesz poszerzyć własnej wiedzy o nasze wskazówki.

Kolego pomiar charakterystyki czegokolwiek polega na podaniu odpowiedniego znormalizowanego sygnału na wejście i pomiar parametrów wyjściowych za pomocą odpowiedniego przyrządu.

Nie ma bardziej zawodnego przyrządu niż ludzkie zmysły ,jak wzrok ,czy słuch.

Słysząc coś ci się wydaje , uznajesz ,ze to co masz napisane na skali jakiegoś programu w komputerze ,ale rzeczywistość jest całkiem inna.

To może kolego powiesz nam jaki jest poziom sygnału wyjściowego w obydwóch przypadkach w dB?
    QuenoGames
    Pupil
    aaanteka wrote:
    Kolego, cóż zadajesz tu pytania świadczące iż coś przeczytałeś, więcej nie doczytałeś.

Jak ci wytłumaczyć mamy sprawy o których jednak nie masz pojęcia i nie chcesz poszerzyć własnej wiedzy o nasze wskazówki.

Kolego pomiar charakterystyki czegokolwiek polega na podaniu odpowiedniego znormalizowanego sygnału na wejście i pomiar parametrów wyjściowych za pomocą odpowiedniego przyrządu.

Nie ma bardziej zawodnego przyrządu niż ludzkie zmysły ,jak wzrok ,czy słuch.

Słysząc coś ci się wydaje , uznajesz ,ze to co masz napisane na skali jakiegoś programu w komputerze ,ale rzeczywistość jest całkiem inna.

To może kolego powiesz nam jaki jest poziom sygnału wyjściowego w obydwóch przypadkach w dB?

Nie powiem koledze ile jest dB ale zapytam czy była by różnica w dB z tunelami a bez Proszę o krótką odpowiedz a nie 6stron
    slawussj
    Level 34  
    Problem w tym, że spadku poziomu sygnału o połowę, zwłaszcza na krańcach pasma słyszalności, nie zauważysz na słuch.
    aaanteka
    Level 40  
    Jedyne znane mi tunele , to tunele kolejowe i drogowe.
    Nie znam i nie słyszałam nic o tunelach akustycznych, czy elektronicznych.

Regulamin tego forum wymaga minimum wiedzy i znajomości terminologii fachowej.

Proszę o zrozumiałe wypowiedzi.
    QuenoGames
    Pupil
    aaanteka wrote:
    Jedyne znane mi tunele , to tunele kolejowe i drogowe.
    Nie znam i nie słyszałam nic o tunelach akustycznych, czy elektronicznych.

Regulamin tego forum wymaga minimum wiedzy i znajomości terminologii fachowej.

Proszę o zrozumiałe wypowiedzi.

Dobra poprawie się tuba Bass reflex a jak nadal nie wiesz o co chodzi to masz Zdjęcie
    aaanteka
    Level 40  
    Usunięcie kanału bas-refleks stanowczo wpłynie na zmianę charakterystyki przenoszenia zestawu głośnikowego.

Napewno zmniejszeniu ulegną poziomy sygnałów z zakresu dolnego pasma przenoszenia.
    QuenoGames
    Pupil
    aaanteka wrote:
    Usunięcie kanału bas-refleks stanowczo wpłynie na zmianę charakterystyki przenoszenia zestawu głośnikowego.

Napewno zmniejszeniu ulegną poziomy sygnałów z zakresu dolnego pasma przenoszenia.

Dziękuje za odpowiedź