Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL U2410f - Monitor nie uruchamia się

25 Cze 2015 18:09 2022 5
  • Poziom 13  
    Witam, pisałem w innym temacie monitora Dell i przypomniał mi się mój który smutno stoi w kącie a chętnie bym go uruchomił bo dobre ma proporcje do moich celów tj 16:10. Chodzi o monitor Dell U2410f, zwyczajnie jak to się dzieje nie uruchamia się. Nie znam dokładnie objawów bo dłuższy czas nie było mnie w domu, nie wiem czy stało się to nagle czy były jakieś problemy z uruchamianiem, objaw jest taki, że przy próbie uruchomienia zamiga diodami i nic się nie dzieje. Został podłączony drugi monitor który stał w domu i zapomniałem o nim na dłuższy czas, teraz chętnie bym go zrobił bo chcę go użytkować. Teraz pytanie, czy są jakieś standardowe usterki tego modelu i coś podejrzewać z góry? Patrząc krótko w internecie wyczytałem, że często tak się dzieje i wystarczy wymienić te 12 kondensatorów w zasilaczu. Sprzedają nawet komplety tych kondensatorów do tych monitorów. Czyli typowa usterka. W innych tematach wyczytałem że jakieś problemy z włącznikiem to powodują, ale wtedy na zdrowy rozum chyba nic się nie powinno dziać, a tu miga diodami. Sprawdziłem te kondensatory i pojawia się jeden kłopot, mianowicie że są na 125 stopni C. To że są wysokiej jakości to jeszcze pryszcz, ale 125 st C to mały kłopot, na 105 to jeszcze można znaleźć na miejscu u mnie. Nie chce mi się ich zamawiać i ściągać, czy muszą być takie? Wydaje mi się, że Dell zrobił to z zapasem bo chce mieć dobrą opinię do wszelkich zastosowań, ale może muszą takie być i już. Co można o tym sądzić? No i czy to zdecydowanie próbować wymienić kondensatory, czy też są powtarzające się tego typu awarie mające inne źródło? W wielu monitorach które miały takie objawy faktycznie wystarczyła wymiana jakiegoś kondensatora i działał w pełni. Ale zawsze widziałem spuchnięte sztuki i widać było od razu co padło. Tu wygląda wszystko ok i to mnie zastanawia. Mogły stracić pojemność i nie spuchnąć, wyschnąć. Przeczytałem w necie że to standardowa sprawa w tych modelach, ale to tak samo dobrze powtarzająca się sprawa w każdym modemu każdej firmy. Więc nic pewnego. A elektronika tych Dell'i jest bardziej skomplikowana niż zwykłych monitorów, nie znam ich i nie chcę eksperymentować. Jeśli ktoś je zna to mam nadzieję że udzieli kilku wskazówek.

EDIT. Chciałem dodać zdjęcia ale nie ma możliwości dodania z dysku, nie wiem co jest grane. Jak będzie możliwość to dodam bo mam jeszcze jeden problem, otóż jeden kondensator jest jakby inny, jakiś dziwny. Jeśli ktoś zna te płyty, to chodzi mi o ten pomarańczowy 47uF 50V na drugim końcu płytki patrząc od gniazda wtyku zasilania. Co to jest? DELL U2410f - Monitor nie uruchamia się DELL U2410f - Monitor nie uruchamia się
  • Poziom 13  
    Jeszcze nie mierzyłem, dopiero otworzyłem monitor, wyjąłem płytkę, popatrzyłem, poczytałem, zmierzę jutro. Nie mam schematu ale może znajdę na spokojnie.
  • Poziom 13  
    Cóż, wymiana kondensatorów nic nie dała. Monitor po włączeniu jest w stand-by, po uruchomieniu włącznikiem miga diodami na pozostałych guzikach i tyle, zero podświetlenia i obrazu. Jakieś sugestie?
  • Poziom 34  
    Zmierzyłeś napięcia na zasilaczu, czy bezmyślnie wymieniłeś kondensatory w ciemno? Ostatnio na elektrodzie panuje taka moda... Nie działa urządzenie - wymień kondensatory w zasilaczu. Nie działa drukarka - wymień zasilacz w komputerze bo jest z czarnej listy. A teraz weź miernik, sprawdź napięcia. Te zasilające procesor, jak i pamięć też.