Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wyciągu do trocin.

CiapasMIBM 25 Jun 2015 18:36 1392 2
 • #1
  CiapasMIBM
  Level 2  
  Witam,
  Moje pytanie odnosi się do włącznika wyciągu na trociny który współpracuje z piłą stołową. Chciałbym przenieść włącznik z wyciągu na obudowę piły tak aby móc włączać oba mechanizmy z poziomu piły. Z racji tego ze chce uniknąć połączenia na stałe, wymyśliłem sobie żeby na obudowie piły zamontować gniazdo natynkowe a wtyczkę od pochłaniacza wymienić na wtyczkę z przełącznikiem włącz/wyłącz. Mam niestety problem z połączeniem wyciągu na krótko w taki sposób aby włączał się po włożeniu wtyczki do prądu i wyłączał po jej wyjęciu. Zdjęcia aktualnego podłączenia w załączniku. Będę wdzięczny za każdą pomoc. Może ktoś zaproponuje inny rodzaj połączenia?
 • #2
  zyzy52
  Level 27  
  Ten wyłącznik ze zdjęcia posiada cewkę podtrzymującą styki. Po zaniku napięcia rozłącza styki i nie pozwala automatycznie włączyć się urządzeniu po powrocie zasilania. Trzeba to zrobić ręcznie. Jeżeli chcesz sterować wyciągiem z obudowy piły, to musisz tam przenieść ten wyłącznik. Trzeba też mu zapewnić szczelność, aby się nie kurzył od wewnątrz.
 • #3
  CiapasMIBM
  Level 2  
  A czy istnieje może jakaś wtyczka która pozwalała by mi odłączać wyciąg od piły w razie potrzeby? muszę przenieść 5 przewodów a wiec szybko złączka na 5 przewodów ala trójfazowe gniazdo?