Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SATEL INT-TSI z kamerami HIKVISION

End 25 Jun 2015 22:06 8148 14
Optex
    End
    Level 29  
    Witam,

Próbuję na różne sposoby, ale nie potrafię chyba zrobić tego żeby w końcu strumień pojawił się w manipulatorze.
    Ktoś może z kolegów próbował uruchamiać to z kamerami hik'a?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Optex
    End
    Level 29  
    Jakby ktoś potrzebował, to udało mi się to zrobić z na strumieniu pomocniczym - w sumie na głównym nie ma potrzeby przy tej rozdzielczości ekranu.

Po RTSP wygląda to tak:

rtsp://IPADDRESS:554//Streaming/Channels/2
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    APTI-14C4-2812G - też działa na rtsp://192.168.1.168

SATEL INT-TSI z kamerami HIKVISION
  • Optex
    End
    Level 29  
    A jak u Ciebie ze stabilnością tego manipulatora? Mój wrócił z serwisu i już zaliczył dwa zwisy...
    jimasek
    Na razie działa, odpukać :)

Klawiatura zawieszała się po prostu czy były jeszcze jakieś objawy?
    End
    Level 29  
    Zawieszała się losowo, albo podczas "zabawy" manipulatorem tj. przyciskaniem ikon, albo samoistnie ot tak.
    No i nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest taki feler, że np. po wybudzeniu z wygaszacza dosyć długo widzę komunikat, że trwa łączenie z kamerą po rtsp i tak mieli, mieli aż wymieli ten obraz...
    W sieci kamera działa normalnie, błyskawicznie się ładuje.

Zauważyłem też, że czas łączenia kamery z manipulatorem wydłużył się jeszcze bardziej po zmianie adresów IP w sieci.
    Wcześniej miałem 192.0.0.XX a teraz mam 192.168.1.XX, może to mieć jakiś związek?
    jimasek
    End wrote:
    No i nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest taki feler, że po np. po wybudzeniu z wygaszacza dosyć długo widzę komunikat, że trwa łączenie z kamerą po rtsp i tak mieli, mieli aż wymieli ten obraz...
    W sieci kamera działa normalnie, błyskawicznie się ładuje.

Pewnie dużo zależy od rozdzielczości obrazu z kamery i ilości danych, u mnie chwila i się pokazuje.

End wrote:
    Wcześniej miałem 192.0.0.XX a teraz mam 192.168.1.XX, może to mieć jakiś związek?

Raczej nie powinno być problemu chyba że po sieci "latają" jakieś broadcast-y od innych urządzeń.
  • Helpful post
    maly_smok
    Level 21  
    Ten manipulator jest za słaby dla h.264, ale satel do błędów się nie przyznaje(zwiechy, przegrzania procesora). Potrafi się zatkać nawet przy cif :-) , rada to nie aktualizować firmware(jeżeli jest tylko obsługa mjpeg) albo wrócić do starego gdzie był tylko strumień z mjpeg.
    jimasek
    @maly_smok - masz jakieś sprawdzone kamery które działały ci z INT-TSI? Pokazałem wyżej że działa APTI-14C4-2812G (1.3 Mpx) w strumieniu rtsp

Próbowałem APTI APTI-26C6-2812 (2.4 MPx) ale już nie widać obrazu nawet w rtsp
    End
    Level 29  
    Witam,
    Po walce z serwisem okazało się, że wymienili płytę główną, ale... problem pozostał. Kolega mały_smok miał rację.
    Jednak pobawiłem się trochę z kompresją i okazuje się, że na kodeku H.264 ten manipulator po prostu nie wyrabia, po przejściu na MJPEG działa to już bardzo dobrze i nie wiesza się :)
    Tylko teraz mam problem, bo w aplikacji w telefonie nie pokazuje mi tej kamery... i właściciel znowu zniesmaczony.
    pawelwolanczuk
    Level 13  
    Czy w systemie znajdują się inne kamery ? Czy tamte widać?
    End
    Level 29  
    Tak, pozostałe widać właśnie i podejrzewam, że to może wynikać z tego, że program ivms4500 nie obsługuje kompresji mjpeg.
    maly_smok
    Level 21  
    Skad to wziales ze nie obsluguje...jak mjpeg dziala w ivms
    End
    Level 29  
    Zwyczajnie tak pomyślałem, bo jak przerzucam kamerę na h.264 to podgląd jest. Ale nie mówię, że jest tak na pewno, tylko nie wiem gdzie tkwi problem.