Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip

kevin60 25 Jun 2015 22:16 1731 4
    kevin60
    Level 7  
    Witam, posiadam laptopa z WiFi oraz drugi komputer na dole, oba komputery były włączone, gdy nagle wyłączyli prąd na godzinkę... Po powrocie prądu internet nie działa, a "rozwiązanie problemu" pokazuje mi że :
    karta sieciowa "Połączenie Lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip.

Przerzuciłem się z Wifi(laptop) na kabel i teraz tak. W garażu mam Modem(switch tplink) który rozprowadza internet do każdego z pokoi (internet radiowy). Wyłączyłem go z prądu na 30sec, po czym podłączyłem, jednakże to nie pomogło.

Wpisywałem w cmd(administrator) takie komendy jak:

netsh winsock reset + druga coś tam Logfile.txt
    ipconfig /all
    ipconfig /release
    ipconfig /renew - Tutaj jest problem ponieważ Komputer Stacjonarny wywala błąd że jest zbyt długi czas oczekiwania na serwer DHCP. Na laptopie zaś jest prawie to samo ale inaczej sformułowane "Nie można skontaktować się z serwerem DHCP, upłynął limit żądania.
    ipconfig /flushdns

no i oczywiście reset komputera. Kable idą od razu do komputerów, wywaliłem routery. Teraz korzystam w Hotspotu z telefonu, a potrzebuje internet do pracy.

karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip

Win7 64-bit.
    Dziękuję za każdą pomoc, Pozdrawiam !
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    dedito
    Level 39  
    Zaloguj się na tplink i sprawdź co się dzieje.
    kevin60
    Level 7  
    dedito wrote:
    Zaloguj się na tplink i sprawdź co się dzieje.

WLAN czy WAN nie ma przypisanych żadnych adresów. Ale pomijając routery bo odłączyłem te i teraz internet leci bezpośrednio z gniazdek do komputerów, i po wpisaniu komendy ipconfig /renew wyskakuje że nie można połączyć się z serwerem DHCP (W Windowsie mam włączone Klient DHCP).

W garażu mam switch(TP Link - małe plastikowe gówiekno, najtańsze - które działało przez 3lata, i niby działa dalej bo diody się świecą) który rozprowadza 2 kable do 2 pokoi.
    dedito
    Level 39  
    Narysuj schemat sieci przed i po zdarzeniu jakie opisujesz.
    bartix999
    Level 8  
    Nie bardzo rozumiem - jeżeli LAN nie ma przypisanego IP, to jak ma działać DHCP serwer?

napisz więcej o sieci