Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF-R1061 - Woda przy nabieraniu leje się przez dozownik do środka

pwdrezek 26 Cze 2015 00:02 1575 5
  • #1 26 Cze 2015 00:02
    pwdrezek
    Poziom 2  

Witam,
    dzisiaj miałem małą powódź w pralni... Przy trzecim praniu, które robiła Żona tego dnia, zaczęła lać się woda spod pralki. Po zdjęciu górnego "blatu" z pralki ustaliłem, że przy pobieraniu woda przecieka z dozownika proszku i płynu na łączeniu dolnej części z wierzchnią. Co może być przyczyną? Rozszczelnił się dozownik (między dolną a górną częścią nie ma uszczelki ale nie widać też, żeby kiedykolwiek była)? Czy może elektrozawór szwankuje (podaje wodę przy zbyt dużym ciśnieniu)? Z góry dziękuję za pomoc.
    Pzdr.
    Przemek

2 5
  • ambtechnic
  • Pomocny post
    #2 26 Cze 2015 11:10
    bodziot
    Poziom 17  

Sprawdź czy proszek dobrze się rozpuścił i nie blokuje spływającej wody szuflada Ma proszek powinna dać się wyciągnąć

1
  • ambtechnic
  • #3 28 Cze 2015 10:08
    pwdrezek
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Odpływ jest drożny - do otwór fi15mm, także tam się nic nie blokuje. Jak zmniejszyłem ciśnienie na zaworze wody przed pralką to nie wyrzuca wody... Nic z tego nie rozumiem. Czy ten zawór reguluje ciśnienie czy działa na zasadzie otwarty/zamknięty i do pralki trafia woda pod takim ciśnieniem co w instalacji?
    Pzdr.
    PD

3
  • #4 28 Cze 2015 23:48
    misiek54123
    Poziom 8  

Mm podobny problem. Woda przy pobieraniu cieknie przez przednią ściankę zasobnika proszku. Podejrzewam, że jest uszkodzony czujnik ciśnienia wody, który znajduje na górze zasobnika. Odchodzą od niego dwa przewody: szary i fioletowy. Nie mogę nigdzie znaleźć schematu do tej pralki. Może ktoś pomoże.

1
  • #5 27 Paź 2016 05:51
    pwdrezek
    Poziom 2  

Górną pokrywkę dozownika proszku uszczelniłem silikonem i już nie cieknie.
    Pozdr.
    Przemek

0
  • #6 27 Paź 2016 11:48
    h jaworski
    Specjalista AGD

W pralkach samsunga z pojemnika na proszek do bębna jest przewód gumowy w kształcie litery U i często na dole zbryla się proszek przez co przekrój przewodu zwęża się i woda nie nadąża się z przelewaniem się do bębna i wylatuje drzwiczkami na proszek.

5