Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF-R1061 - Woda przy nabieraniu leje się przez dozownik do środka

pwdrezek 26 Jun 2015 00:02 3060 5
 • #1
  pwdrezek
  Level 2  
  Witam,
  dzisiaj miałem małą powódź w pralni... Przy trzecim praniu, które robiła Żona tego dnia, zaczęła lać się woda spod pralki. Po zdjęciu górnego "blatu" z pralki ustaliłem, że przy pobieraniu woda przecieka z dozownika proszku i płynu na łączeniu dolnej części z wierzchnią. Co może być przyczyną? Rozszczelnił się dozownik (między dolną a górną częścią nie ma uszczelki ale nie widać też, żeby kiedykolwiek była)? Czy może elektrozawór szwankuje (podaje wodę przy zbyt dużym ciśnieniu)? Z góry dziękuję za pomoc.
  Pzdr.
  Przemek
 • Helpful post
  #2
  bodziot
  Level 20  
  Sprawdź czy proszek dobrze się rozpuścił i nie blokuje spływającej wody szuflada Ma proszek powinna dać się wyciągnąć
 • #3
  pwdrezek
  Level 2  
  Dziękuję za odpowiedź. Odpływ jest drożny - do otwór fi15mm, także tam się nic nie blokuje. Jak zmniejszyłem ciśnienie na zaworze wody przed pralką to nie wyrzuca wody... Nic z tego nie rozumiem. Czy ten zawór reguluje ciśnienie czy działa na zasadzie otwarty/zamknięty i do pralki trafia woda pod takim ciśnieniem co w instalacji?
  Pzdr.
  PD
 • #4
  misiek54123
  Level 9  
  Mm podobny problem. Woda przy pobieraniu cieknie przez przednią ściankę zasobnika proszku. Podejrzewam, że jest uszkodzony czujnik ciśnienia wody, który znajduje na górze zasobnika. Odchodzą od niego dwa przewody: szary i fioletowy. Nie mogę nigdzie znaleźć schematu do tej pralki. Może ktoś pomoże.
 • #5
  pwdrezek
  Level 2  
  Górną pokrywkę dozownika proszku uszczelniłem silikonem i już nie cieknie.
  Pozdr.
  Przemek
 • #6
  h jaworski
  Home appliances specialist
  W pralkach samsunga z pojemnika na proszek do bębna jest przewód gumowy w kształcie litery U i często na dole zbryla się proszek przez co przekrój przewodu zwęża się i woda nie nadąża się z przelewaniem się do bębna i wylatuje drzwiczkami na proszek.