Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Książka do nauki matematyki.

Bukajsik 26 Jun 2015 14:05 1410 5
GoodRam konkurs
    Bukajsik
    Level 11  
    Witam, jestem absolwentem gimnazjum, bardzo ambitnym. Dostałem stypendium i zamierzam dobrze wydać te pieniążki. Jako samouk prosiłbym Was o rade w doborze książek do nauki matematyki. Poziom najlepiej żeby był dla licealisty. Chciałbym wystartować w olimpiadzie w liceum. Proszę, o propozycje książek, z których mogę się czegoś nauczyć. Nie muszą być to książki z XXI wieku.
    Pozdrawiam!
  • GoodRam konkurs
  • GoodRam konkurs
    bronekq
    Level 11  
    Jeżeli myślisz o olimpiadzie o matematycznej to pewnie o OM literatura do konkursu podana jest na ich stronie warto zainteresować się na pewno książkami Pawłowskiego link do literatury: http://www.om.edu.pl/?q=literatura
    kemot55
    Level 31  
    Jeżeli chcesz się nauczyć myśleć "matematycznie" to znajdź w sieci wszystkie testy z Kangura (zacznij od "łatwiejszych" - powiedzmy maluch :-) ) i Alfika (bardziej pokręcone) i rozwiąż zadania ze wszystkich edycji. Jeżeli będziesz rozwiązywał "proste" zadanka na poziomie Twój+n to wyprzedzisz durnowaty program nauczania o n+jedną klasę. Tylko trzeba zacząć na prawdę od zera, nie wolno się zniechęcać i oczywiście rozwiązywać samodzielnie.
    Później oczywiście trzeba robić zadania z poprzednich olimpiad matematycznych.

A kasę to sobie wydaj na wypasione wakacje i porządnie wypocznij :-)
    LightOfWinter
    Level 32  
    Witam

Z książek do matematyki już na poziomie studiów mogę polecić Włodzimierz Wrona Matematyka tomy 1 i 2. Dobrze napisane i wytłumaczone. Warto pamiętać że pierwsze 2 miesiące studiów to powtórka liceum żeby wyrównać poziom.

Warto też poczytać Resnick, Holiday Fizyka tomy 1 i 2 (lub więcej zależnie od wydania)

Popieram tez kolegę powyżej warto dobrze wypocząć. Jest to ważne do dobrej nauki.

Zobacz też program "Anki". Sądzę że przyda Ci się do nauki. Jest do niego dostępnych dużo darmowych tali z różnych przedmiotów.

Możesz też przerobić "Learning How to Learn" na https://www.coursera.org/ Bardzo dobry kurs.
    Bukajsik
    Level 11  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na pewno skorzystam :D a wypocząć, wypocznę, więc się nie bójcie :) Pozdrawiam serdecznie, również wypoczywajcie ;)