Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Note 3 nie reaguje na podłączenie do komputera

ozie 26 Jun 2015 14:20 3159 15
    ozie
    Level 7  
    Witam! Problem polega na tym że gdy próbuje podłączyć telefon do komputera komputer go wykrywa lecz nie mam możliwości wejścia do telefonu (zawartości zdjęcia muzyka itp.) sterowniki do telefonu się instalują. Na telefonie nie wyświetla się żaden komunikat że telefon został podłączony do komputera. Opcja debugowania jest włączona. Dodam że telefon jest ze USA przed ściągnięciem Simloca urządzenie bez problemu łączyło się z komputerem. Model telefonu to Samsung Galaxy Note 3 N900A. Posiadał simloca na sieć AT&T. Proszę o pomoc i dziękuje
    ozie
    Level 7  
    Mam zainstalowany ten program i zostaje mi wyświetlony komunikat że urządzenie nie jest obsługiwane przez kies
    ozie
    Level 7  
    Najpierw jest odpalany kies2 i jest przez niego nieobsługiwany i jest pytanie czy włączyć kies3 i tam jest wyświetlany identyczny komunikat. Sterowniki również były instalowane z tej strony.

Dodano po 10 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie czy jeśli zainstaluje oprogramowanie na nowo to simlock może się zostać przywrócony?
    Piotr2608

Level 40  
    Ja bym odinstalował te Kiesy. Zainstalował 3 i zobaczył co się dzieje.
    Nie wyświetla się ikona telefonu w "mój komputer"?
    ozie
    Level 7  
    Tak i na telefonie w pasku też nic nie jest wyświetlane. I czy można wiedzieć co się stanie z simlockiem?(pytanie wyżej)
    Piotr2608

Level 40  
    Tam jest zainstalowany Android. Warto by było zobaczyć czy jest włączone debugowanie USB w opcjach programistycznych. Być może w czasie podłączenia telefonu wyświetla się monit w jakim trybie ma być podłączony telefon.
    ozie
    Level 7  
    Debugowanie jest włączone i nic nie zostaje wyświetlone.

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety program także wyświetla komunikat urządzenie nie jest obsługiwane przez kies.
  • Helpful post
    Special0ne
    Level 13  
    ozie wrote:

Mam jeszcze pytanie czy jeśli zainstaluje oprogramowanie na nowo to simlock może się zostać przywrócony?

Simlock pozostanie bez zmian.

W jaki sposób simlock był zdejmowany?
    ozie
    Level 7  
    Nie mam pojęcia ale wiem że został zmieniony numer IMEI.
    Piotr2608

Level 40  
    Jeśli na innym komputerze będzie to samo,
    to w takim razie nie pozostaje nic innego jak przywrócić ustawienia fabryczne.
    Możliwe że podczas "zdejmowania" sim-locka coś poszło nie tak.
    ozie
    Level 7  
    Dziękuję za pomoc spróbuje.
    Special0ne
    Level 13  
    ozie wrote:
    Nie mam pojęcia ale wiem że został zmieniony numer IMEI.

Telefon funkcjonuje normalnie?

Jak bardzo zmienił się IMEI? Które cyfry uległy zmianie?

PS.Nie podawaj IMEI :)
    ozie
    Level 7  
    Poza podłączaniem do komputera niemożliwością włączenia hotspot i brakiem aktualizacji oprogramowania wszystko działa nie został zmienione tylko 1, 2, 7 i 8
    Special0ne
    Level 13  
    Przywróć ustawienia fabryczne jak radził kolega, jak to nie pomoże to wygląda na to że serwis poknocił coś w partycji EFS.