Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Władimirec T25 - Nie działa sprzęgło.

26 Cze 2015 14:56 2970 1
  • Poziom 7  
    Witam. W moim t25 zepsuło się łożysko oporowe i wytarły się łapki. Postanowiłem wymienić cały docisk i jeszcze tarczę sprzęgłową.
    Władimirec T25 - Nie działa sprzęgło.
    Problem w tym że po wymienia wszystkich części, ustawieniu łapek mniej więcej 2mm od łożyska sprzęgło nie działa. Przy naciskaniu pedała łapki wyginają blachę (tą czerwoną) w stronę silnika zamiast przyciągać tarczą dociskową. Sprężyny w ogóle się nie wyginają a śruby które trzymają tarczę dociskową aby nie spadła stoją w miejscu. W starym docisku sprężyny były miększe więc może te twardsze nie chcą się poddać z racji tego że jest mniej miejsca po założeniu nowej tarczy sprzęgłowej grubszej o 2 mm i nowego docisku grubszego o 1 mm.
    Próbowałem przyciągnąć łożysko do łapek na odległość 0 mm tak aby jeszcze bardziej dociskać łapki ale nie pomogło.
    Czy to wina słabej jakości docisku? Czy może sprężynki za sztywne?
    Pomocy.
  • Poziom 29  
    Badziewny docisk.
    Przyjrzyj się dobrze miejscu gdzie tarcza docisk wystaje uszami do montażu dźwigienek z blachy docisku.
    Założę się, że docisk zapiera się w tym miejscu o blachę docisku. Porównaj wielkość otworów z oryginałem.
    Wykręć go z ciągnika odwieś do sklepu i rzuć na stół żądając zwrotu pieniędzy za ten złom.
    Zapewne blacha docisku zrobiona z 3mm zamiast 5 mm blachy.
    Jeśli oryginalny docisk nie jest w złym stanie to zakładaj go z powrotem. Stary lepszy od nowego.