Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samodzielne usuwanie rys i otarć lakieru

piotrd76 26 Cze 2015 15:42 6588 9
  • #1 26 Cze 2015 15:42
    piotrd76
    Specjalista Automatyk

Wiem że były już na forum podobne tematy, ale już dość stare a od tego czasu pojawiły się różne nowe sposoby i środki chemiczne.
    Chodzi o usunięcie otarć i rys z lakieru samochodowego, największe z nich wyglądają tak:
    Samodzielne usuwanie rys i otarć lakieru Samodzielne usuwanie rys i otarć lakieru
    Jaką metodą najlepiej usunąć takie zarysowania i jak się do tego zabrać?

0 9
  • #2 26 Cze 2015 16:18
    robokop
    Moderator Samochody

Najlepiej, to metodą ponownego lakierowania elementu, bo spolerować to sie raczej nie uda.

0
  • #3 26 Cze 2015 16:58
    Lukasz3937
    Poziom 9  

Kolego jeżeli lakier jest przerysowany aż do podkładu to raczej tego nie spolerujesz ,jedynie troche przymaskujesz rysy że nie będą sie tak rzucały w oczy polecam paste Farecla g3

0
  • #4 26 Cze 2015 17:23
    piotrd76
    Specjalista Automatyk

Głównie chodzi mi o to żeby się korozja nie wdała (auto jest już leciwe, z 2002 roku). A co myślicie o zrobieniu zaprawek? I czy w ogóle jest się czym przejmować? Bo niektóre z tych otarć już po kilka lat mają i póki co nic się nie dzieje.

0
  • #5 26 Cze 2015 21:35
    bronzik
    Poziom 11  

Jeśli korozja wchodzi to tylko ponowne lakierowanie :( , jeśli jesteś z Wa-wy to polecam warsztat samochodowy ABCAR na ulicy Myszynieckiej 5/7 .

0
  • #6 26 Cze 2015 23:17
    tzok
    Moderator Samochody

Większość tych rys wygląda jednak na zmatowienie zewnętrznej warstwy bezbarwnej (tzw. "klaru"). Raczej do odratowania, ale lepiej dać to specjaliście od detailingu, bo samodzielne próby naprawy mogą pogorszyć sytuację.

1
  • #7 28 Cze 2015 12:23
    piotrd76
    Specjalista Automatyk

Dzięki za odpowiedzi. Auto jest w tym wieku, ze nie opłaca się wstawiać go do fachowca, więc póki co zostawiam jak jest.

0
  • #8 28 Cze 2015 12:37
    bearq
    Poziom 36  

Kupić lakier pod kolor, bardzo delikatnie zamalować tylko rysy, powtórzyć operację jeszcze raz i spolerować.

1
  • #9 25 Lip 2015 13:28
    borek1111
    Poziom 2  

Kolega zacierał spirytusem salicylowym-powiedział ze wyszło super,potem woda z mydłem i polerowanie do such
    Efektu na własne oczy jeszcze nie widziałem,tak ze...

5
  • #10 26 Lip 2015 15:47
    Marian B
    Poziom 35  

Nic innego (dowcipnego) mi nie przyszło do głowy, ale przy takich "usterkach" jakie są widoczne na fotkach, to wystarczy poślinić palec, dobrze potrzeć, i nic nie będzie widać. Radzę sprawdzić tą metodę. Takie zadrapania bardzo łatwo dają się usunąć na mokro, przynajmniej tak, że nic nie widać. Jeżeli są głębsze, to poprawić w tych miejscach farbą pod kolor np. zaostrzoną zapałką.

0