Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki agregat prądotwórczy 100kVA?

26 Cze 2015 16:59 1758 9
  • Poziom 14  
    Cześć,
    planuję kupić agregat prądotwórczy o mocy około 100kVA (minimum 80kVA) i niebardzo wiem jaki wybrać i jakiego kosztu się spodziewać.

Agregat będzie zasilał głównie oświetlenie oraz dodatkowo większe AGD (pralka, 3x piekarnik, 2x klimatyzator, bojler elektryczny) i elektronikę użytkową (ładowarki, TV, laptop itp.). Będzie używany jako główne i jedyne źródło zasilania.

Agregat musi być mobilny, z możliwością załadowania go na samochód lub przyczepę.

Dzięki za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
  • Poziom 17  
    Tak ogólnie to produkty hondy mogę polecić. Co prawda miałem do czynienia z małymi agregatami (kilka kW) ale nawet w tej klasie biły na głowę inne "wynalazki" zwłaszcza gdy pracowały po kilkanaście godzin z przerwą na tankowanie. Mają 2 rodzaje przy tej mocy wyciszony i otwarty
    Co prawda jest tam informacja
    Cytat:
    Cechą wspólną wszystkich modeli jest możliwość podłączenia systemu "samoczynnego załączania rezerwy" tzw. SZR (z ang. ATS) gwarantującego kontrolę parametrów sieci energetycznej, samoczynne uruchomienie agregatu prądotwórczego podczas zaniku napięcia w sieci tzw. zasilania podstawowego, przełączanie aparatów wykonawczych umożliwiających zasilanie odbiorów z agregatu prądotwórczego oraz wyłączenie agregatu prądotwórczego po powrocie napięcia zasilania podstawowego.
    Rozumiem, że jako jedyne zasilanie da radę pracować 24/7.
  • Poziom 14  
    Agregat miałby pracować około 12-18 godzin na dobę z przerwą na tankowanie.

Z Hondą też miałem kontakt i mam pozytywne wspomnienia, lecz nie ukrywam, że sporą rolę gra też tutaj budżet, a Honda raczej napewno go przekroczy.

Dzięki za odpowiedź :) i czekam dalsze propozycje.
  • Poziom 21  
    W Twoim wypadku to trzeba by agregat prądotwórczy - przyczepkę i hak do samochodu. Silnik spalinowy w tym agregacie musi mieć ze 160 HP więc już ten silnik trochę waży.
    Może jakiś z polskich agregatów z silnikiem Andoria?
  • Poziom 30  
    Agregaty większej mocy, znajdziesz np tu:
    http://www.metallwarenfabrik.com/de/produkte/...ossgeraete/mg/produkt/details/85003-ed-sdeda/
    http://www.metallwarenfabrik.com/de/produkte/...ssgeraete/mg/produkt/details/100003-ed-sdeda/
    Po zapoznaniu się , zwróć uwagę na modele o zaniżonym poziomie hałasu ("Silent"), np. model- 100000 ED-S/DEDA S (100 kVА).
    W/w firma ma filie, informacje prowadzą na wschód i agregaty są dostępne (być może taniej):
    http://www.geko-russia.ru/pages/products/geko/die_grossen
    Podane przez Ciebie warunki:
    "Jaki agregat prądotwórczy 100kVA?", w połączeniu z "lecz nie ukrywam, że sporą rolę gra też tutaj budżet", po zapoznaniu się z w/w informacjami (linki), bardziej przejrzyście naświetlą Ci skalę planowanego przedsięwzięcia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Strumien swiadomosci swia, był plan, żeby taki agregat umieścić na stałe na pace busa, ale będzie raczej opcja z przyczepą.

januszx3, dzięki za linki, zapoznam się nimi. Co do budżetu, zdaję sobie sprawę z tego, że taki agregat to przynajmniej 50-60 tysięcy.

tomasz.kow.1975, jedyne moje koszty to ewentualne naprawy i eksploatacja, miałby on być wynajmowany na zasadzie agregat + obsługa, a koszty paliwa pokrywa klient (standardowa opcja).
  • Poziom 43  
    Osie do normalnego firmowego generatora można dołożyć. Ale taki sprzęt to już waży. Jaki agregat prądotwórczy 100kVA?
    Mówię tu o wadze około 2,5 tony.
  • Poziom 14  
    Narazie ze względów różnych odpuszczam temat. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Zamykam.