Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niepozorny samochód w kwocie 10 tyś.

koniecswiatajutro 26 Cze 2015 17:11 1143 10
  • #1 26 Cze 2015 17:11
    koniecswiatajutro
    Poziom 5  

Witam serdecznie forumowicze,
    staję przed trudnym wyborem -jaki samochód kupić.
    Budżet to tylko 10 000 zł i w tej kwocie musi być samochód zarejestrowany w PL.
    Szukam samochodu niepozornego z fajnym silnikiem. Poprzednio jeździłem Oplem Corsą B z 109 konnym silniczkiem benzynowym 1.6, niestety bezmyślny kierowca Tira mi go skasował :-/
    Autem będę jeździł tylko ja z dziewczyną, czyli 2 osoby, ale musi być 5 osobowy, najlepiej 4 drzwiowy, ale 2 drzwiowe też wchodzą w grę. Silnik benzynowy bez zamiaru zakładania LPG lub diesel, ale z ładną kulturą pracy. Auto niepozorne czyli coś jak miałem poprzednio -Corsa z 94 r. zielony kolor z naklejką 1.0 :-D
    Podobają mi się:
    -Opel Corsa C z silnikiem 1.8 chyba 125 KM <-co o niej sądzicie ogólnie jako auto i jako silnik, elektryka, na co uważać itp?
    -Honda Civic VII <-cenowo będzie pewnie problem :-/
    -Ford Focus I <-wiem tylko tyle, że lubi je ruda, poza tym szwagier ma takiego w dieslu i nie narzeka.
    Nie mam więcej na oku aut, dlatego czekam na wasze propozycje. W grę wchodzą WSZYSTKIE marki łącznie z nielubianymi Citroenami i Peugeotami, osobiście mi się podobają, miałem kiedyś citka c4 2.0 143 chyba konie i spisywał się bardzo dobrze, bajery były fajne heh :-)

0 10
  • #2 26 Cze 2015 17:24
    plumbum22
    Poziom 20  

Focusa weź po lifcie, ma lepsze zabezpieczenie przed rudą, mój kumpel ma Focusa i bardzo fajne autko fajnie się prowadzi po zakupie wymienił tylko akumulator pasek rozrządu i dwumasę, jeździ i się nie psuje.

1
  • #3 26 Cze 2015 17:25
    szwagros
    Poziom 30  

Galant 2.5 V6. Nawet rzędowy 2.0 136KM daje radę.

0
  • #6 26 Cze 2015 18:44
    kwok
    Poziom 39  

Bravo HGT 2.0 i coś ze 150KM

0
  • #7 26 Cze 2015 19:01
    RsNeo
    Poziom 19  

Mercedes W124 lub popularny okular W210 z silnikiem 3.0 TD 177KM 330Nm dostępne już od 1600obr. Spalanie średnie od 8 do 12L. Auto bardzo żwawe i niepozorne. Prędkości rzędu 200km/h nie sprawiają mu problemów. Silnik praktycznie niezniszczalny. Często dostępne z automatyczną skrzynią biegów także prawie niezniszczalną. Części bardzo tanie i rozrząd na łańcuchu - nie wymienia się go. Dość łatwo się go poddaje tuningowi na 200KM i 400NM - dobrze znosi LPG <-- tak to nie żart. Instalacja LPG sporo podnosi jego moc i obniża spalanie. Często są to wypasione wersje z klimatronikiem, elekt. szyby, elekt. szyber dach, ABS, wspomaganie, kontrola trakcji itp. Trzeba uważać by nie kupić zbyt skorodowanego egzemplarza.

0
  • #8 26 Cze 2015 19:36
    koniecswiatajutro
    Poziom 5  

a focus po lifcie to od jakiego roku? Jeżeli można to możesz umieścić jakieś linki czy coś. :-)
    Mitsubishi i Merol odpada, mercedes mi się nie podoba a galant no... gołym okiem widać, że sportowy ma przód, choć równie sportowy ma lancer x a jest piękny......... :-)
    Renault mi się podobają, cliówki też tylko o jaki dokładnie model Ci chodzi? tzn przed czy po lifcie?
    A co sądzicie o tej corsie? Dziadostwo i wiocha czy da radę? heh jak wybiorę to i tak dziewczyna musi zatwierdzić :-(

0
  • #9 26 Cze 2015 19:51
    plumbum22
    Poziom 20  

Focus od 2004 rocznika, w kombi ma sporo miejsca jak nim się przejechałem to zaskoczyło mnie właśnie dobre prowadzenie. Kolega ma go juz 4 lata a kupił z przebiegiem 250 tys km tylko że z Niemiec serwisowany.

1
  • #10 27 Cze 2015 18:11
    koniecswiatajutro
    Poziom 5  

kombi też ewentualnie ale bardzie rozglądam się za hatchbackiem

0
  • #11 06 Lip 2015 19:43
    koniecswiatajutro
    Poziom 5  

Sluchajcie kupiłem suzuki gitara z 94r .oczarowalo mnie to auto mysle ze za 9 tys bylo warto. Wersja 3 drzwiowa i bez klimy. Wiem to wszystko inne niż mialem zamiar ale pokochalem to auto. Chce założyć klime ale o tym w innym temacie

0